קהילות כמוני > קהילת דיכאון וחרדה / הפורומים > תמיכה נפשית

תמיכה נפשית

גילוי דעת

מאת נביא בעירו   |  יום רביעי 02 אוקטובר 2013 ב 13:30


שלום לכם. אני מבין שפניתם לכטן כדי לקבל יעוץ. לדעתי זאת טעות. אמנם הפסיכולוגיות עושות רושם רציני אבל זאת אחיזת עיניים. הן אינן יכולות לעזור לכם מבלי להכיר אתכם אישית ומבלי לשוחח איתכם לעומק. הן עלולות אפילו להזיק. אין להן כוונה רעה אבל הן טועות ומטעות. חבל. אם ברצונכם בעזרה אז אך ורק בפגישות פנים אל פנים עם פסיכולוג.כמובן שתגובות הגולשים עלולות להזיק אפילו יותר משל הפסיכולוגיות כי אין להם אפילו רקע מינימלי  בתחום. לעיתים אני רואה כאן עצות מזעזעות של הגולשים שללא ספק גורמות נזק. בעיקר הדבר בולט אצל הגולש בנו שלצד המון עצות טובות נתן גם כמה עצות איומות ונוראות ומסוכנות. וכל זאת בטון נחרץ ופסקני שעלול להסתיר את העובדה שהוא אינו איש מקצוע או בעל ידע בנושא. גם כוונותיו הן טובות אבל הוא עלול לגרום נזק.


הודיה  |  02/10/13 ב 13:35.

שלום לנביא

לא יודעת מי אתה ומה אתה מתיימר לדעת על המקום הזה אבל אני אישית מצאתי פה בית.

ואולי אתה חושב שאנחנו אנשים לא חושבים? הרי ברור לכולנו שאינטרנט וייעוץ בו הוא לא תחליף לטיפול אמיתי!

ובכל זאת כשאני לבד או במשבר ודווקא אז כשהכי קרשה לי לצאת מהבית או להתקשר או לחכות לתור שלי שבועיים - אז הם פה!!

ואתה יודע מה דווקא לדבר עם אנשים כמוך או במצבים דומים עוזר לי לפעמים פי כמה וכמה מאשר לשוחח עם המטפל שלי פנים אל פנים.

כי הם שם! הם מתמודדים כמוני!! הם יודעים על מה אני מדברת 1:1.

מה אתה לוקח מהם ומה לא? - עניין שלך ובחירה שלך.

אבל מכאן ועד לצאת בהכרזות כמו שלך עובר נהר רחב ושלם.

אני חושבת שעליך להתנצל על הביטוי "אחיזת עיניים" הוא לא נכון ולא מתאים פה.

דווח על תוכן פוגע   |  הגב לתגובה
השורד  |  02/10/13 ב 15:27.

ידידי, אנחנו לא תמימים, ואנחנו יודעים טוב מאד שאין תחליף לפגישה פנים מול פנים/פעילות גופנית או כל צורת טיפול אחרת ואם היית עוקב, היית רואה שהרבה פעמים המטפלות ממליצות על פסיכולוג או פסיכאטר ולא מסתפקות רק בדברי חיזוק סתמיים, אבל זה מחזק להיכנס ולראות שאני לא נלחם לבד מול כל העולם ואני היחיד שדפוק, אלא יש לך עוד חברים להתמודדות שלפעמים גם יוצאים מזה וזה נותן לך השראה.

דווח על תוכן פוגע   |  הגב לתגובה
אביגיל  |  02/10/13 ב 15:44.

חברים אני מבקשת להוסיף עוד משהו מעבר למה שנככתב כבר. לפעמים אני באה לפה גם כדי לקבל עוד זויות ראייה, אבל הדבר הכי נעים שקרה לי מפה זה שיצא שדברים שכתבתי לגולשת אחרת ממש עזרו לה. התחושה שגם אני יכולה לתת ולתרום משהו למישהו מניסיוני ממש גורמת לי להרגיש טוב, שייכת ובעלת איזושהיא משמעות בעולם הדפוק הזה.

 

דווח על תוכן פוגע   |  הגב לתגובה
miki5 אהב/ה את זה
miki5  |  02/10/13 ב 18:07.

כולם מספיק נבונים ולא קרשים אחרת היינו פונים לנגרייה. וידוע למי ניתנה הנבואה ודי לחכימה ברמיזה

דווח על תוכן פוגע   |  הגב לתגובה
אורית זאבי יוגב  (מומחה כמוני)  |  02/10/13 ב 23:58.

נביא יקר. אני שמחה, שאתה מעלה את הדברים, שכן איש מאיתנו לא הגולשים ולא אנשי המקצוע מתיימרים להחליף טיפול פסיכולוגי, פסיכיאטרי או רפואי. כל רצוננו הוא להפוך את המקום הזה לבית חם. למקום בו אפשר להתבטא, להביע לייעץ, לקבל תמיכה וכיווני חשיבה. כמנהלות אנו משתדלות למחוק תוכן פוגעני ברגע, שאנו פגושות דבר כזה אבל לעיתים חברי הקהילה מקדימים אותנו ודוחים בעצמם תוכן כזה. האינטרנט פתוח לכולם ישנן אלפי דעות, המלצות וחוויות אישיות הן של גולשים והן של מומחים. בטוחני, שכל מי שמשתמש במידע אינטרנטי יודע,שאיננו מהווה תחליף למפגש עם רופא או מטפל מכל סוג שהוא. עם זאת, נסיוננו, גם כאן בקהילה העיד שישנם אנשים שחייהם (ואין זו לשון המעטה) ניצלו בזכות כיווני חשיבה וחיפוש חדשים, שנתנו להם אנשי הקהילה. הרגשתי היא כי קרה לך משהוא כאן בקהילה, שלא היה טוב וגרם לך להרגיש רע. אם אכן תחושתי נכונה. ברצוני להתנצל בפנייך על כך, שלא היה ביכלתנו להגן עלייך. באמת, כואב לי על כך מאוד. יותר מהכל חשוב לנו, שהקהילה תהווה מקום מפגש חם אוהב ומחבק. סליחה אם לא היינו כאלו עבורך ובהחלט נשמח (אם תהיה מוכן לתת לנו סיכוי) לתקן. אורית

דווח על תוכן פוגע   |  הגב לתגובה
אברהם ביטקין  |  03/10/13 ב 12:07.

נביא בעירך, אתה צודק במובן של ״כגודל הציפיות כך גודל האכזבות״. נכון, מבלי להכיר את האדם קשה לראות אותו במכלול רחב. מכאן, שכמובן יש לגשת לפורום הזה מתוך ציפיות מוגבלות, יותר כאל ״כיוון דרך״ או תמיכה.

דווח על תוכן פוגע   |  הגב לתגובה
BENO1952 אהב/ה את זה
שירי בריש מובשוביץ  |  03/10/13 ב 12:37.

הי לכולם, מאד התרגשתי לקרוא את מה שכתבתם. למרות שאנחנו מרגישות את העוצמה של הקהילה שנוצרה כאן, זה עדיין מרגש לראות שאתם אכן חשים כאן טוב ובטוח, שאתם חשים ערך ומשמעות כשאתם עוזרים לאחר, שיש כאן בעיקר תמיכה והחזקה וחיבוק. ולנביא, אני מצטרפת לאורית ומזמינה אותך לנסות ולהיעזר כאן שוב. אנחנו ננסה כמיטב יכולתינו..שירי

דווח על תוכן פוגע   |  הגב לתגובה
לירי.  |  03/10/13 ב 12:57.

אני חושבת שאורית ושירי יודעות יותר ממה שהן כותבות . יש להן את הדרך לדלות ממך מיידע, לכוון אותך לחפירה באני שלך

ולהגיע להחלטה איך לפעול לשינוי.

לגבי תשובות של חבריי הקהילה, כמו בכל פורום ברשת יש להפעיל קריאה מסננת להצליב מיידע ולתת משקל למומחה הפורום. (בכמוני רשום באדום ליד השם).  אני אגיד בזהירות רבה שהרוב בכמוני מרגישים בודדים ולא משנה כמה הסביבה שלהם חמה, מכילה ותומכת.  פה ניתן לקרוא את מי שעברו את מה שאתה עובר לקחת מה שמתאים להרהר במה שלא ולצאת מחוזקים.

בגדול האתר נותן המון מיידע, הייעוץ הוא פועל יוצא של מה שתעשה בו. וחוץ מזה הדרך ליישום ארוכה ודורשת  מפגש עם אנשי מקצוע ונותני שירות  שגם מהם תקבל מיידע וייעוץ :)

אגב, אני עדיין שייכת לניב- "אין נביא בעירו"

דווח על תוכן פוגע   |  הגב לתגובה
אפרת_זיו אהב/ה את זה
רוצה להתחבר לאנשים כמוך? הרשם עכשיו בחינם

אין צורך להזדהות (מומלץ לבחור כינוי)

כתובת הדוא"ל לא תוצג באתר

מין
גבר
אישה
קראתי והסכמתי עם תנאי השימוש
הרשם חינם
מנהלי קהילת דיכאון וחרדה
מנהל קהילת דיכאון וחרדה
אורית זאבי יוגב
אורית זאבי יוגב
מ.א בפסיכולוגיה קלינית – רפואית מן האוניברסיטה העברית בירושלים ותואר מ.א קליני בעבודה סוציאלית מאוניברסיטת חיפה. rnזוכת פרס האוניברסיטה ע\"ש קלנר על הישגים יוצאי דופן בטיפול במשפחות רב בעיתיות.rnעבדתי הרבה עם הריונות בסיכון ובמחלקות פסיכיאטריות סגורות. בשנים האחרונות בעקבות עבודה במרפאה אנדוקרינולוגית עוסקת רבות בהשמנה קיצונית של מבוגרים, נוער וילדים ואף כתבתי על כך ספר, \"רדו ממני\", שמשפיע על אופן ראיית הנושא והטיפול בו.
מנהל קהילת דיכאון וחרדה
דר' רפי שטרייכר
דר' רפי שטרייכר
פסיכיאטר בכיר בבית חולים אברבנאל .מרצה בכיר קליני בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב. קליניקה ברחוב פנחס רוזן 43 תל אביבציור קריאה
מנהל קהילת דיכאון וחרדה
טל מוזס
טל מוזס
שמי טל ואני פסיכולוג שעוסק בסיוע לאנשים עם קשיים רגשיים, קוגניטיביים ופיזיים.בהשכלתי אני בעל תואר שני בנוירופסיכולוגיה שיקומית מהמכללה האקדמית ת"א יפו. בנוסף כבוגר תואר במדעי המחשב עבדתי שנים רבות בתחום ההייטק כמנהל פרוייקטים ומנתח מערכות.הטיפול השיקומי לראייתי הינו טיפול המנסה לסייע לאדם למצוא נתיב מחודש למחוז חפצו תוך התבוננות באתגרים הנפשיים והגופניים והתייחסות לתחומים המשפחתיים, החברתיים, התעסוקתיים והאקדמיים.בעבודתי הטיפולית אני משלב ראייה קוגניטיבית-התנהגותית (CBT) ושיקומית רחבה המאפשרת טיפול קצר מועד בבעיה מוגדרת או לחילופין טיפול אינטגרטיבי ארוך טווח.הטיפול מתבצע תוך שימוש בטכניקות הממוקדות בגוף ובנפש ובמידת הצורך נעשה גם שימוש בביופידבק המסייע לשלב ביניהן.עובד כיום במחלקה הפסיכיאטרית באיכילוב ובעבר גם במחלקה הנפרולוגית ובמחלקה הנוירוכירורגית. בנוסף בעל קלניקה פרטית (אפשר אחרת)  http://www.talmoses.com
מנהל קהילת דיכאון וחרדה
גילה פז
גילה פז
MS.c בפסיכולוגיה קוגניטיבית-התנהגותיתאני פסיכותרפיסטית בגישה קוגניטיבית התנהגותית ועוסקת בטיפול ממוקד סכמה ובעלת ניסיון קליני רב בטיפול במבוגרים ובבני נוער (כולל הדרכות הורים). זו הקריירה השנייה בחיי ואני עושה אותה באהבה גדולה ומתוך אמונה בגישה. אני מאמינה כי הגישה הקוגניטיבית התנהגותית, מסיעת לכל אדם אשר חווה משבר ו/או רגשות שליליים ורוצה ומוכן לשנות, כדי לחיות חיים מלאים יותר. בכל אדם ישנם חלקים בריאים. הגברת המודעות בתהליך, מאפשרת למטופל למצוא את החלקים הללו . כשהוא מגייס אותם לתהליך הטיפולי, יש השפעה ניכרת, על הדימוי העצמי שלו, אשר מובילה לשינוי ניכר בחייו. כדי להגיע לתוצאות משמעותיות, בטיפול CBT, חשוב לזכור כי תרגול ואחריות, הם המפתח לשינוי.מטפלת נושאים שונים : בחרדות, הפרעות אכילה, התמכרויות, וויסות רגשי,  OCD, פאניקה ואגורפוביה, טריכוטילומניה, הפרעות אישיות, מיומנויות חברתיות ומשברי חיים. מטפלת בקליניקה פרטית ובקליניקת "היבטים" - סניף ת"א וכפר סבא בנוסף, אני מרצה בקורסים בנושאי CBT, וויסות רגשי במסגרות ציבוריות ופרטיות, מרצה בקורס "אכילה רגשית", ע"פ עקרונות ה CBT ,במכללה לרפואה משלימה בוינגיט : Medi Win" לסטודנטים הלומדים במסלול     -נטורופתיה N.D ומעבירה סדנאות, בנושאי הדרכות הוריםסיימתי תואר ראשון (B.Sc) בפסיכולוגיה ותואר שני (M.Sc) בפסיכותרפיה קוגניטיבית-התנהגותית באוניברסיטת דרבי. והמשכתי ללימודי המשך, בטיפול בסכמות. התמחיתי בבאר יעקב בטיפול בסובלים מסכיזופרניה, ביחידה לנוער בפתח תקווה, כמו גם ביחידה להתמכרויות במרפאת היבטים.  
תגיות:
אובדנות
לוסטרל
סימבלטה
נורטילין
תרופות SNRI
קלונקס
תרופות SSRI
סרוקסט
מחשבות טורדניות
דיכאון בילדים ומתבגרים
עוד תגיות
בלוגים בקהילה
עוד בלוגים >
טיפים
עוד טיפים >
על הקהילה

קהילת דיכאון וחרדה בכמוני הנה קהילה תומכת למתמודדים עם חרדה ודיכאון. כאן תוכלו להיעזר בקהילת עמיתים חמה ותומכת, ולספר על הקשיים הרגשיים והפיזיים בחיי היומיום, על הטיפול התרופתי וההתנהגותי ותופעותיו, וגם על ההתקדמות ועל הרגעים החיוביים שבדרך. בנוסף תוכלו להתייעץ עם פסיכיאטרים ופסיכולוגים מומחים, לקבל טיפים ותמיכה במהלך הדרך.

קהילות
קהילת אוסטיאופורוזיס
קהילת אירוע מוחי
קהילת דיכאון וחרדה
קהילת הפרעות אכילה
קהילת הפרעות קשב וריכוז
קהילת השמנה
קהילת נפגעי חוט שדרה
קהילת טראומה מטרור
קהילת טרשת נפוצה
קהילת כאב כרוני
קהילת כליות
קהילת לחץ דם
קהילת מחלות לב
קהילת נשימה
קהילת סוכרת
קהילת סרטן
קהילת קרוהן וקוליטיס
תסמונת השלפוחית הרגיזה
פורום פסוריאזיס
קהילת סרטן השד
פורום מפרקים
פורום גמילה מעישון
קהילת סיוגרן (sjogren)
נושאים נפוצים
אנורקסיה
בולימיה
דיכאון
דיכאון אחרי לידה
התקף לב
השמנת ילדים
חוט השדרה
חרדה
אי ספיקת לב
לחץ דם
כאבי גב
מדד BMI
מיגרנות
עמוד השדרה
פצעי לחץ
צרבת
קוליטיס
קרוהן
שבץ מוחי
תסמונת פוסט טראומטית
תסמונת נפרוטית
בדיקות נפוצות
בדיקת MRI
בדיקת אורודינמיקה
בדיקת שתן
בדיקת תפקודי כליות (GFR)
ביופסיה כליות
הולטר לחץ דם
מבחן טובה (TOVA)
מדידת לחץ דם
סוכר בדם
ספירת דם
צפיפות עצם
מחשבון גדילה
אבחון הפרעות קשב וריכוז
אבחון סוכרת
תרופות, ניתוחים
וטיפולים רפואיים
אספירין
דיאטת DASH
דיאליזה
טיפול בהפרעת אכילה
כימותרפיה
ניתוח בריאטרי
סל התרופות
צנתור
קנביס רפואי
רדיותרפיה
ריטלין
תרופות הרזיה
תרופות להורדת לחץ דם
תרופות לטרשת נפוצה
תרופות נגד דכאון
מדריכי בריאות
סרטן השחלות
מחלות לב
בעיות נשימה
תסמונת סיוגרן
אבנים בכליות
אוסטיאופורוזיס
אירוע מוחי
גמילה מעישון
דלקת פרקים
הפרעות אכילה
הפרעות קשב וריכוז
השמנת יתר
התקפי חרדה
וולוודיניה
טרשת נפוצה
סוכרת
סרטן השד
פסוריאזיס
קרוהן וקוליטיס
שלפוחית רגיזה
"כמוני" מכון גרטנר, בית החולים תל השומר, רמת גן
המידע והתכנים באתר "כמוני" נועדו להרחיב את הדעת ולשמש כמידע כללי בלבד. תכנים אלו אינם מהווים חוות דעת או עצה מקצועית, או תחליף להיוועצות ישירה עם איש מקצוע מתאים באשר לטיפול הנדרש
© created by thesociale 
זוכה פרס webi לאתר המצטיין לשנת 2014