מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג chrome ו- firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהא+ 100%א-סגירה

קשב וריכוז

כמוניקשב וריכוזחדשותאבחון ADHD מוזל למבוגרים בשירותי בריאות כללית

אבחון ADHD מוזל למבוגרים בשירותי בריאות כללית

'כללית מושלם' מרחיבה את הזכאות לבדיקת אבחון להפרעות קשב וריכוז גם למבוגרים, בהשתתפות עצמית

מאת אלה הר-נוי
20/09/11
תגובות 0

בדיקת TOVA/BRC לאבחון הפרעות קשב וריכוז בהשתתפות עצמית של 220 ₪ (צילום: Shutterstock)
בדיקת TOVA/BRC לאבחון הפרעות קשב וריכוז בהשתתפות עצמית של 220 ₪ (צילום: Shutterstock)

 

לקראת פתיחת שנת הלימודים האקדמית, הטבה חדשה ללקוחות שירותי בריאות כללית המחזיקים בביטוח המשלים 'כללית מושלם': בדיקת TOVA/BRC לאבחון הפרעות קשב וריכוז ללא הגבלת גיל, בהשתתפות עצמית של 220 ₪ לבדיקה. עד עתה הוגבלו בדיקות אלה רק עד גיל 25.

 

הפרעת קשב וריכוז (ADHD) היא הפרעה שכיחה יחסית המתאפיינת בקשיי ריכוז ובהפרעה היפראקטיבית. ישנה חשיבות לאבחון בעיות קשב וריכוז מוקדם ככל האפשר, אך לעתים אנשים הסובלים מבעיות אלה מאובחנים רק בשלבים מאוחרים יותר, כאשר הם מגיעים ללימודים באוניברסיטה או במכללה.

 

"אנשים בוגרים חוזרים לאבחון בשלב הלימודים האקדמאיים ומגלים כי אובחנו בעברם כליקוי למידה בעוד שהבעיה ממנה סבלו, הייתה ונותרה הפרעת קשב" אומרת ד"ר איריס מנור, מנהלת היחידה לקשב וריכוז של הכללית במחוז דן-פ"ת ומנהלת תחום קשב וריכוז ברשת הבריאות החברתית כמוני. "לאבחון בגיל מבוגר ישנה חשיבות כי לעיתים המטופלים מפתחים נזקים משניים כגון דיכאון, חרדה והפרעות התנהגותיות. שילוב של מודעות, ההבנה שמדובר בבעיה תורשתית לצד ההבנה של סטודנטים שהם צריכים סיוע בלימודיהם, מביאה לגידול בזרם הפונים לאבחון".

 

הפרעת קשב הינה הפרעה סיטואציונלית - הפרעה בהתאם לסיטואציה. בסיטואציות מסוימות כגון משחקי כדור, פעילות חברתית, שיווק, עסקים או תקשורת היא אינה מהווה גורם למצוקה ואילו בסיטואציות אחרות כמו למידה, היא מהווה חסרון ברור וגורמת מצוקה קשה.

 

קריטריונים להפרעת קשב הם: שגיאות של חוסר תשומת לב, קושי בהחזקת קשב, הקשבה חלקית לדברים נאמרים, האדם אינו עוקב אחר ההוראות במלואן, קושי בסדר וארגון, המנעות מביצוע מטלות הדורשות מאמץ מנטאלי מתמשך, איבוד דברים, מוסחות גבוהה ושכחנות.

 

 

בחן את עצמך: האם יש לך ADHD?

 

עוד על אבחון ADHD

 

שוברים מיתוסים על הפרעות קשב

הקלד כתובת לסרטון יוטיוב: