מחלות לב

כמונימחלות לבמדריכיםלחיות עם מחלת לב כלילית

לחיות עם מחלת לב כלילית

מודעות גבוהה לתסמינים, אורח חיים בריא, טיפול תרופתי מסודר ובדיקות תקופתיות קבועות יוכלו לעצור את התקדמות המחלה

מאת מיכל אברג'יל
תגובות 0

(צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)

 

מחלת לב כלילית היא מחלה כרונית, לכן חשוב ביותר לשמור על בריאות הלב באופן קבוע. הדבר נכון במיוחד אם עברת טיפול פולשני כלשהו או ניתוח לב לשיפור זרימת הדם. ניתוח אינו מרפא את המחלה ובידיך הכוח לעשות מספר צעדים על מנת לעצור את התקדמותה.

 

1. הכר את התסמינים - פנה לרופא בכל מקרה של החמרה בהרגשה או עליה בתדירות הופעת התסמינים למחלה. פנה לעזרה דחופה אם התרופות הרגילות אינן מקלות על התחושות כעבור 15 דקות. אל תדחה בקשת עזרה!

 

2. הפחת את גורמי הסיכון - ככל שקיימים גורמי סיכון רבים יותר, כך עולה הסיכון לפתח בעיות לב בעתיד. יש לאזן לחץ דם, שומנים וסוכר בדם וכן להפסיק לחלוטין את העישון.

 

3. הקפד על נטילת התרופות - מטרת הטיפול התרופתי  היא לשלוט על התסמינים ולסייע ללבך לעבוד ביתר יעילות. חלק מהתרופות יכולות לצמצם את הסיכון לאירוע לבבי או מוחי בעתיד. חשוב להכיר את הדרך הנכונה לקחת טיפול זה. הצוות הרפואי ישמח לענות על שאלות בנושא.

 

4. הקפד על בדיקות רפואיות סדירות - קבע בדיקות קבועות אצל הרופא המטפל ו/או קרדיולוג גם אם אינך חש בתסמינים כלל. הבדיקות יכולות להתבצע אחת לשנה או בתדירות גבוהה יותר, בהתאם להמלצת הרופא. 

 

5. פעילות גופנית מסודרת כמו הליכה של שעה, 4-5 פעמים בשבוע, מקטינה את הסיכון למוות, אירוע מוחי והתקף לב. פעילות זו מעלה את רמת הכולסטרול "הטוב" (HDL), ומפחיתה את רמות הסוכר והכולסטרול "הרע" (LDL).

 

קישור:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב: