מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג chrome ו- firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהא+ 100%א-סגירה

קשב וריכוז

כמוניקשב וריכוזחדשותתרופות ל- ADHD לא מסכנות את הלב

תרופות ל- ADHD לא מסכנות את הלב

תרופות לטיפול בהפרעות קשב וריכוז לא מעלות את הסיכון לבעיות לב חמורות במבוגרים

מאת אלה הר-נוי
13/12/11
תגובות 1

תרופות ל- ADHD לא מעלות סיכון להתקפי לב, דום לב ושבץ (צילום: Shutterstock)
תרופות ל- ADHD לא מעלות סיכון להתקפי לב, דום לב ושבץ (צילום: Shutterstock)

 

תרופות המשמשות לטיפול בהפרעות קשב וריכוז במבוגרים לא מעלות את הסיכון להתקפי לב, שבץ או מוות לבבי פתאומי. כך עולה ממחקר חדש שפורסם בכתב העת היוקרתי Journal of the American Medical Association.

 

תרופות לטיפול בהפרעת קשב וריכוז עם רכיב היפראקטיבי (ADHD) עלולות להעלות את לחץ הדם וקצב הלב. עקב כך, ועקב מספר דיווחים על אירועי לב בקרב משתמשים בתרופות, עלו חששות שהן עשויות להעלות את הסיכון למחלות לב וכלי דם.

 

חוקרים מהמוסד Kaiser Permanente ביקשו לבחון אם התרופות עשויות להעלות את הסיכון להתקפי לב, דום לב ושבץ. לשם כך הם בחנו את התיקים הרפואיים של יותר מ- 440,00 מבוגרים בני 25 עד 64. 150,000 מהנחקרים השתמשו בתרופות לטיפול ב- ADHD.

 

ניתוח הנתונים לא הצביע על עדויות לכך ששימוש בתרופות מעלה את הסיכון להתקפי לב, שבץ או דום לב.

 

למחקר מספר מגבלות שמביאות לכך שלא ניתן לפסול לחלוטין את האפשרות שבכל זאת קיימת עליה קטנה בסיכון למחלות לב עם השימוש בתרופות. לכן יש לבצע מחקרים נוספים, גדולים יותר ועם תקופת מעקב ארוכה יותר.

 

יחד עם זאת, התוצאות יכולות להרגיע את המשתמשים בתרופות, במיוחד לאור זאת שהמחקר מאושש ממצאים של מחקרים שפורסמו לאחרונה, שמצאו כי תרופות לטיפול בהפרעות קשב וריכוז לא מעלות את הסיכון לבעיות לב בילדים ובני נוער.

 

 

JAMA 2011; DOI: 10.1001/jama.2011.1830

חנן-טסקר
04/01/12 21:56
כמו כול תרופה שלוקחים, יש צורך להיות במעקב מסודר כאשר נוטלים ריטלין. מכוון ובמידה ונוטלים תת מינון או מינון יתר מתרחשים תופעות לוואי. ישנם מחקרים רבים שעוסקים בבטיחות התרופה וההשפעות שלה על הגוף. ...
כמו כול תרופה שלוקחים, יש צורך להיות במעקב מסודר כאשר נוטלים ריטלין. מכוון ובמידה ונוטלים תת מינון או מינון יתר מתרחשים תופעות לוואי.

ישנם מחקרים רבים שעוסקים בבטיחות התרופה וההשפעות שלה על הגוף.
קישור:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב: