שירה, נשימה ותמורה

כמוניבלוגיםשירה, נשימה ותמורהמשתלם להתנדב, נשארים צעירים

משתלם להתנדב, נשארים צעירים

12/03/17 19:53
464 צפיות
משתלם להתנדב, נשארים צעירים

חוקרים מאוניברסיטת גהנט עקבו אחרי נתונים של 40000 אירופאים ומצאו כי התנדבות קשורה עם בריאות טובה יותר וגם עם עיסוק משופר.
בהערכת נתוני הבריאות נמצא שהמתנדבים בריאים כמו הצעירים מהם ב-5 שנים שאינם מתנדבים. ההבדל היה בולט ומשמעותי וחלקו מוסבר גם על ידי המצב הכלכלי הטוב יותר של המתנדבים יותר.
 
כשמנתחים את נתוני הקשר בין ההתנדבות ובין הבריאות, נמצא שרק חמישית מהקשר קשורה למשכורת הטובה יותר של המתנדבים, אבל זה כן מאשש את הידיעה שהתנדבות בקורות חיים קשורה עם שיפור בתנאי תעסוקה.

גורמים נוספים התומכים בקורלציה, התנדבות יכולה לשפר נגישות למקורות פסיכולוגיים כמו הערכה עצמית וחוללות עצמית וכן נגישות למקורות חברתיים כמו אינטגרציה חברתית, תמיכה ומידע, כולם מקדמי בריאות. 
בנוסף, ההתנדבות גם מגבירה פעילות גופנית וקוגניטיבית המגינים מהזדקנות. ועוד, להורמונים הקשורים בדאגה לזולת כמו אוקסיטוצין ופרוגסטרון יש את היכולת להפחית סטרס ודלקתיות וכך לשפר את הבריאות.

המחקר התבסס על נתוני סקר European Social Survey משנת 2012-2013 ב-29 מדינות אירופאיות (ישראל ביניהן). הסקר בחן אמונות, העדפות והתנהגות של 40000 משתתפים ואלה נותחו על ידי מודל תיווך חדשני עם המשתנים של הבריאות ושל ההתנדבות שדווחו על ידי המשתתפים.

 
PLOS ONE, 2017; 12 (3): e0173139 

1 תגובות

ד-ר-דינה-ראלט-PhD
13/03/17 12:08
קישור:
כינוי:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
תמורה קייל
תמורה קייל
קראתי מחקר על אתרי הכרויות שהראה כי בהעדר תמונה, השיחות יותר לעומק. מעניין אם זה גם נכון לחברויות באתרי בריאות?