מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג chrome ו- firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהא+ 100%א-סגירה

קוליטיס ...השגת רמיסיה...עם דיאטה של דייסת אורז/ריזוטו, ושוק עוף מבושל.

כמוניבלוגים קוליטיס ...השגת רמיסיה...עם דיאטה של דייסת אורז/ריזוטו, ושוק עוף מבושל.קוליטיס, השגת רמיסיה....קצת לפני השורה התחתונה....חלק 4 (השלמה בחלק 5).

קוליטיס, השגת רמיסיה....קצת לפני השורה התחתונה....חלק 4 (השלמה בחלק 5).

מאת אלי89
18/03/21 14:00
762 צפיות
24.4.2021……קוליטיס, השגת רמיסיה, קצת לפני השורה התחתונה.
הקדמה/מבוא וכמה תובנות נוספות...על פעולה עם המון שגיאות, אומרים ״נח עם 7 שגיאות״, באופן הפוך...ריפוי הקוליטיס, שעל פניו נראה פשוט ביותר...צריך לקחת בחשבון המון פרמטרים בעת ובעונה אחת...אכנה זאת : ״נח עם 7 משתנים״.

א. ריפוי הקוליטיס-כלל בסיסי הכי חשוב...כבר אמרתי לא פעם אחת...שמשמעת של 100% בדיאטה זה החלק הכי קשה ליישום…..והכי הכי חשוב במערכה של ריפוי הקוליטיס. ומנסיוני אומר זאת עוד יותר בפשטות...כשמבינים את תהליך הדלקת...יותר קל לשלוט במשמעת ((ועדיין זה קשה))...ללא הבנת התהליך הדלקתי***שליטה במשמעת...היא...כמעט...משימה בלתי אפשרית!!! לקח לי…4 שנים…עד שהצלחתי לבצע את הדיאטה ב 100%!!!!….כלומר רק דייסת אורז/ריזוטו + שוק עוף + מים + ויטמינים ומינרלים ותרופות….וזהו !!!!! שום דבר א ח ר !!!!

יש ריפוי/רמיסיה…רק עם 100%….בלי זה….א י ן, אין, אין !!!!!!!

ואומר עוד פעם…בכל שלבי הריפוי, חייבים דיאטה ב 100% ללא שום סטיה (אפילו לא פירור אחד של עוגיה/חטיף וכ״ו).אסביר עם דימוי…כשיש פצעון קטן בעור עם ראש מוגלתי לבן, עושים חור קטן עם מחט בראש המוגלה, ועם שתי אצבעות מהצדדים סוחטים החוצה את כל המוגלה. מיד אח״כ מחטאים את פצעון עם משחת פולידין או אפלומיצין….ואז…אסור לגעת/לגרד ב פצעון במשך כמה ימים (עד שהתייבש/התרפא)….אחרת הוא יזדהם ותיווצר מוגלה מחדש.
באופן דומה…אם במשך שלבי ריפוי הקוליטיס מעבר לדייסה/ריזוטו/שוק עוף נאכל פירור קטן של חטיף (אפילו רק פעם אחת…)….זה כאילו ש-״גרדנו את הפצע״….וכל ריפוי הקוליטיס ייהרס ויוחמר!!!! וכשדלקת הקוליטיס תתגבר…יתחילו להופיע פטריות שמש על אמות הידיים, ובנוסף לקוליטיס יתחילו גם פטריות/קנדידה בתוך המעי….דבר שמגדיל את קושי הריפוי פי כמה!!!

ב. החלק הכי קשה בריפוי (השגת רמיסיה) של הקוליטיס זה...השלב האחרון. אני יכול להסביר זאת באמצעות ״דימוי״. בשלב האחרון צומחת רקמת עור דקה בחלק הפנימי של המעי, וכל מאמץ הכי קטן גורם בה לקרע...לכן צריך להתנהל איתה בסבלנות רבה, עד שהיא מתחזקת. למשל בגיל 20 נכוויתי קשה משמן רותח בכף היד. צמחה באזור הכוויה, רקמת עור עדינה ביותר, שכל נגיעה הכי קלה בה, היתה גורמת לה לדימום. לקח לה מעל שנתיים, עד שהיא התחזקה, והיום היא חסונה כמו כל רקמת עור אחרת...אם כי נשאר לה צבע בהיר לעומת העור הרגיל.

ג. לדלקת במעי, ישנן תופעות לוואי רבות. הקלה שבהן, היא הופעת כתם אדום על גב כף היד, לאחר כל פעולה שגוייה, שמתפוגג תוך מספר ימים. תופעה נוספת, שלא הייתי כל כך ער אליה...היא הופעת פטריות שמש בעיקר על אמות הידיים (מצויין במפורש באתרים של רופאי עור שהן תוצאה של דלקת פנימית בגוף….כמו: קוליטיס) (אמות הן…החלק בין המרפק לכף היד...בטעות קוראים להן..זרועות), ובמקרים חמורים...הפטריה תופיע על החלק העליון של כף הרגל, כפריחה יבשה של גרגרים קטנים לבנים . פטריות השמש צורתן בד״כ של כתמים שטוחים לבנים (לעיתים מלוות ביובש של קשקשים לבנים), (((שלעיתים חודרות קצת יותר עמוק לעור...במקרים שבהן הדלקת הפנימית מוחמרת))). לפטריות השמש אין כל קשר לחשיפה לשמש. הן מופיעות גם על הירכיים, ושוקיים. כשתיפתר הדלקת הפנימית, גם הפטריות ייעלמו מעצמן. מול בייתי נמצא סניף של דומינוס פיצה. אסור לי...אבל אכלתי פעם...ומיד הרגשתי כאב במעי. הבנתי שזה בגלל הרוטב פיצה...ולכן אכלתי להבא רק בצק וגבינה צהובה. לא הופיעו כתמים אדומים על גב כף היד...כך שהייתי רגוע. אבל אחרי שבועיים שלושה, הבחנתי בשלוש פטריות על האמה...שקצת החמירו (המון קשקשת שאי אפשר כך סתם לגרד ולהעלים אותה). הלכתי לרופא עור, ספרתי לו על הקוליטיס (דלקת במעי)...אבל הוא אמר שזו לא קשור, ושזה בגלל חשיפה לשמש...ונתן לי למרוח קרם לחות....נו באמת??? (אני ממשיך ללכת אליו...רק בגלל שלקבוע תור אצלו זה מאד קצר, ובגלל שאם צריך לצרוב עם חנקן הוא נהדר....כל השאר....נאדא). מרחתי פעם אחת את הקרם לחות, וזרקתי אותו!!! מנסיוני משחת אונדציל הכי טובה לפטריות (מבין כל המשחות ללא מרשם...פי כמה יותר מ- למיסיל), מרחתי קצת ממנה...ושלוש הפטריות החמורות ממש השתפרו.
יום אחד...הבחנתי בפריחה יבשה גדולה של גרגרים קטנים לבנים על הצד העליון של כף הרגל (כאילו הדביקו לי שם סוכר) גירדתי זאת בקלות עם היד ומרחתי אונדציל...פעם אחת בלבד!!! וזה התרפא. הסיבה לכך היתה ששבוע אחד אכלתי 4 פעמים פיצה אישית, ובבצק יש שום...הפסקתי עם הפיצה לחלוטין כעת...ועובדה....הפטריה בכף הרגל מעבר לפעם האחת, לא קרתה יותר!!! בהזדמנות זו ברצוני לציין:
1. כל האמירות של רופאי הגסטרו (לא רק בישראל...אלא בכל העולם!!!) במשך שנים רבות ביותר, שלמזון אין קשר והשפעה על הקוליטיס וגם על הקרוהן...לדעתי, שגויות לחלוטין.
2. וגם כל האמירות שלהם, שהקוליטיס וגם הקרוהן, הן מחלות של מערכת החיסון...לדעתי, לא נכונות לחלוטין. בבקשה...בוא ניצמד לעובדות מדעיות בלבד...וכל עוד אין ביסוס מדעי מוחלט לכך...אסור להם לרופאים לטעון טענה שכזו.
בעיה...היצרן ״רקח״ הפסיק לייצר את האונדציל, וכשצלצלתי לשאול, מתי יתחדש הייצור, ואם בכלל...ידעו רק לומר לי ״איננו יודעים...מצטערים מאד״. אבל...כמו שנאמר...לא אלמן ישראל...חפשתי בגוגל, ומצאתי בארה״ב את המשחה...שם היא נקראת derman, וניתן לקנות אותה מאמזון, eBay...קניתי....מוכרים 3 אריזות ב 100 ש״ח (כולל המשלוח), בעוד שכאן בארץ את הלמיסיל (הפחות טובה) מוכרים ב 65 ש״ח לאריזה אחת של 30 גרם. מרחתי בוקר וערב במשך 6 שבוע...ושלושת הפטריות החמורות...התרפאו (צריך גם לשלב ״סבוסל״ תרחיף לגירוד הקשקשים כל כ-4 יום). כמו כל נושא...צריך לקרוא ולהבין: לפצע רגיל נדרשת חבישה אטומה להשפעה מקסימלית של המשחה...לפטריה אסור שום חבישה/פלסטר (כי לחות גורמת לצמיחת הפטריה), אלא למרח רק שכבה דקה מהמשחה.

ד. אינדיקציה+דימוי...שלוש הפטריות החמורות היו ביד ימין בלבד: על גב כף היד, באמצע האמה בצד העליון, ובחלק העליון של האמה בצד התחתון. חשוב להדגיש...שהתרפאות פטריות אלו, מהווה אינדיקציה נוספת וחשובה, למצב שיפור הקוליטיס שבתוך המעי הגס!!!
⚜️אני מדמה את הקוליטיס לפטריה….אבל…
כשנדמה שגלד הפטריה הבריא לחלוטין (הוא חלק בצבע וורוד בהיר), אני מתעורר בבוקר/לאחר שימוש ב-סבוסל/לאחר מקלחת ומריחת משחה, ומבחין שהגלד, עדיין ממשיך להצמיח קשקשת, או שהצבע אדום ולא וורוד בריא. צריך להמשיך עם משחת הפטריות/אונדציל בוקר וערב….עד ש….לחלוטין לא תופיע קשקשת, ולחלוטין תתרוקן הדלקת מהפטריה….כלומר : העור שם יהיה חלק ובהיר ללא שום קשקשת באופן קבוע.
ואם הטיפול בפטריה (החיצונית) קשה וארוך….על אחת כמה….הרבה יותר קשה, ונדרשת הרבה יותר סבלנות - לטיפול בקוליטיס (בתוך הגוף) (החשופה גם למערכת עצבית מאד חזקה) (במיוחד…שאיננו יכולים למרוח שם משחה רפואית….אלא רק נותנים לה…את התנאים הסביבתיים המיטביים של 100% דיאטה….כמו בהליך ריפוי אולקוס בקיבה, שרק מקטינים את הסביבה החומצית, שלא תגרה את הפצע).
****************
ישנה אקסיומה.......
שזכורה לי עוד כשלמדתי חשבון בבית הספר היסודי....האומרת : כשהפיתרון ידוע, הבעיה נעשיית פשוטה יותר. למשל...
עלה לי רעיון לחבר דיסק און קי לאייפד...כדי להגדיל את הזיכרון שלו. בדקתי באינטרנט, וגיליתי להפתעתי, שאכן יש שכזה, קוראים לו IXPAND ע״י חברת Sandisk, והכל נהייה פשוט יותר.
ועלה לי רעיון נוסף...להפוך את האייפד כאילו למסך בלבד, ולחבר לו מקלדת ועכבר. וכל זאת, כיוון שהצפייה בו כשהוא על השולחן גורמת לכאבי צוואר/עורף גדולים. וכשהוא מוגבה, לא נוח להשתמש בו כמסך מגע. מצאתי בעלי אקספרס סטנד נחמד, עליו אני מניח את האייפד בגובה אופקי של העיניים (כולל כיוון הזוית) (בהתחלה הנחתי על ספרים עד שהסטנד הגיע), קניתי באייבורי ב 175 ₪ סט מקלדת קטנה עם עכבר (ממשק בלוטוס), חברתי אותם לאייפד...ובהגדרות של האייפד נגישות/מגע/assistivetouch הגדרתי את אופן השימוש....והפלא ופלא...זה נוח בצורה בלתי רגילה....איך לא חשבתי על זה קודם.

ולענין הקוליטיס...

אני משוכנע לחלוטין בפיתרון שלי (כפי שיוסבר), וזה נותן לי מוטיבציה עצומה לבצע אותו.
ומצד שני...הייתי מאד מאד שמח לספר....שמצאתי תוסף מזון, תרופת פלא....וניסיתי הכל מכל, לא חסכתי שום מאמץ...אבל התבדיתי...כך שבסיכומו של דבר...רק....דייסת האורז, והריזוטו עוזרים לי כנגד ה--קוליטיס.
בכלל...במשך כל השנים, ניסיתי המון תוספי מזון (למעט ויטמינים ומינרלים)....ממש המון, לבעיות רפואיות שונות, ובסיומו של יום...נחלתי הצלחה אחת בלבד, עם טבליות ספירולינה, שמצילות אותי כבר מעל 14 שנה ממחלת הדם הלא פשוטה... מיאלופיברוזיס.
זה פחות או יותר....היחס למציאת תוסף מזון מועיל....מכל כך הרבה נסיונות....ואמנם נחלתי רק הצלחה אחת....אבל אני מאד מאד מודה עליה....כך שכל הכשלונות עם שאר תוספי המזון, לא נחשבים בעיני.
⚜️⚜️⚜️הכי חשוב!!!
התנאי הבסיסי להצלחת הריפוי הוא......להיות קשוב כל הזמן למצב מע׳ העיכול.....ולתקן/לאזן במהירות בהתאם, כדי לתת לה באופן תמידי וקבוע את התנאים המיטביים לריפוי, כגון : כמפורט בסעיף 2 בהמשך, שום מאמץ פיזי לבטן (ולו גם הקטן והקצר ביותר...כגון: הליכה מהירה, ריצה, כפיפות בטן, לטאטא/מגב, כפיפות רגליים, הרמת רגלים), שום מאמץ דיבור (לצעק...ודאי שלא), לאכול בזמנים קבועים, בנחת, משוחרר מדאגות, וכ״ו.
⚜️לקחת אימודיום מעת לעת להרגעה/חיזוק של מע׳ העיכול….חד פעמי לפי הצורך…לא באופן קבוע.

1. שלב 1…2 חודשים …הרגעת הדלקת.
דיסת האורז המיוחדת שלי (כפי שהסברתי בפרוט בפרק המשך1) 550 סמק, 1 שוק עוף...כפול 3 ביום (לא יותר...המנוחה חשובה למערכת העיכול) !
⚜️ברצוני לציין... שאני אכלתי את הדייסה במשך...שנתיים וחצי רצופות!!! כל 3 ימים הכנתי סיר חדש. כל פעם שיפרתי את אופן הכנתה ואת התוצאה, במקביל ניסיתי לאזור את המשמעת העצמית לשלוט בדיאטה בלי שום טעות. לקח הרבה מאד זמן עד שחלחלה לתודעתי ההבנה ויכולת היישום, שאני חייב משמעת דיאטה בלי שום טעות, ובלי שום מחטף הקטן ביותר, להרגיע חשקים עזים ופתאומיים...ובהדרגה גם חלחל להבנתי תהליך הריפוי של הדלקת והפצע, וההגדרה המדויקת של הדיאטה שיש לבצע....הכל על סמך ניסוי וטעייה שלי (וכמובן ע״י קריאה עצומה של חמר מדעי באינטרנט, וניסוי אינספור תוספי מזון שהזמנתי מ IHERB).
⚜️וגם ברצוני להדגיש:
א. דיסת האורז לא גורמת לעצירות....אבל אסור לשלב אכילת דיסה וריזוטו ביחד, כי אז כן נגרמת עצירות, ופעולת המעיים גורמת לטחורים קשים.
ב. ביום הראשון של שלב זה, אם ההתלקחות מאד סוערת, יש לאכול רק דיסה, בכמות מקסימלית שהגוף יכול, כל פעם כ 550 סמק (שתי כפות מידה גדושות של 250 סמק)....כפול כ 5-6 פעמים ביום. למחרת והלאה 3 מנות דיסה ביום, ולשלב בהתחלה כמות קטנה ביותר של שוק עוף בארוחה (אפילו שליש ממנו), ובהדרגה להגדיל עד 1 שוק בינוני בארוחה (במשך חודשיים אלו...קשה לעכל שוק עוף גדול בארוחה). במהלך החודשיים האלו, מרגישים בהדרגה תאבון גדול/רעב, ומפתה ביותר לאכול יותר משוק עוף בארוחה....אבל אסור!

2. שלב 2…מספר חודשים...אעדכן בהמשך…השלמת הריפוי/השגת הרמיסיה.
הרגעה מוחלטת של כל הכאבים במעי הגס (עד שאין בו שום כאב/מחוש במשך כל היממה, אפילו לא הקטן ביותר, גם לא ברקע) (במיוחד בהשכמת הבוקר...ללא שום מחוש, ללא קושי במתן שתן, ללא שום צורך/ולו הקטן ביותר לפעולת מעיים, ללא גזים, וללא גירוד במותניים)+ הגעה לפעולת מעיים תקינה 100% באופן קבוע....עד השגה של שניהם ביחד במשך שבועיים לפחות.
ריזוטו, 1 שוק עוף...כפול 3 ביום (לא יותר) (תמיד רק 1 שוק עוף ומנה אחת ריזוטו בארוחה).
⚜️הדגשה: אורז פרסי אחד אחד- לא מתאים עדיין לשלב זה...אלא רק ריזוטו על בסיס מים, שהינו דייסתי, כמוסבר בסעיף 5 בהמשך.
הדיסה והריזוטו מכילים המון מים, לכן בשלבי הדיאטה שלהם, מלבד כוס מים בהשכמה בבוקר, איני שותה במשך היום. אם צמאים בכל אופן, רצוי לשתות זמן רב לאחר אכילתם, כי אחרת הן משתנות מאד.
2.1. אני כעת בשלב 2, כ 1 חודש...והשיפור עצום.
2.2. אסור שום טעות/ מחטף שמסיג את הריפוי לאחור...כגון: פיסטוק חלבי, בייגלה, חומוס, פיתה, עוגיה, שוקולד....
⚜️⚜️⚜️שום מאמץ פיזי ישיר/עקיף של שרירי הבטן (ולו גם הקטן ביותר...כמו: לטאטא את הרצפה), שום מאמץ שכלי, וכ״ו.
אבל....אל יאוש.
ב 2013 הייתי בחופשת מחלה מהעבודה 9 חודשים!!! סבלתי מדלקת איאוזינופילית של השסתום התחתון של הוושט (כאבים מציקים ביותר במפתח הלב). אין לזה תרופה. שאיפה של סטרואידים גרמה לי תוך שבוע קנדידה (כאב גרון חזק), כך שנאלצתי להפסיק איתה, ו לוסק נגד חומציות...גם לא עוזר. ברגעים הקשים...לא יכולתי לפתוח כך סתם את האייפד, אפילו לא לחצי דקה!!!....מיד היה מתלקח לי הכאב החד...מה שנותר לי לעשות...היה...מנוחה....שקט...ורגיעה טוטאלית.....וזה עזר !!! חזרתי לעבודה, לאט לאט התרגלתי בחזרה לעבודה עם המחשב....וכיום....אמנם נותרה לי רגישות שם....אבל אני יכול לתפקד די נורמלי...וכשקצת מתעורר שם הכאב...אני פשוט עובר ל מנוחה קצרה.
וכך גם בקוליטיס כשהדלקת חזקה ביותר...כל מאמץ הכי קטן במעי (דוגמת המטאטא), גורם די במיידי לעוויתה במעיים, ופעולת מעיים לא טובה אח״כ...ולכן המנוחה כה חשובה למעיים, כדי לתת לגוף את הזמן שלו לרפא את הדלקת בעצמו...וזאת **אקסיומה** נוספת : הגוף תמיד מנסה לתקן בעצמו, כל תקלה שקוריית לו.
⚜️⚜️⚜️2.3 אמנם כתבתי על כך קודם...אבל הנושא ראוי להדגשה חוזרת. כי שלב 2 הוא הקשה ביותר לריפוי.
כיב (פצע) במעי הגס...זה כמו כיב בקיבה (אולקוס), אבל...הרבה הרבה יותר קשה לריפוי. המערכת העצבית בו הרבה יותר רגישה, ומערכת השרירים שמסביב לו, גם היא, מקשה מאד על הריפוי (גם הדלקת עצמה/קוליטיס קשה לא פחות לריפוי).
בגלל הקושי הגדול בשלב זה, בסגירת הפצע/דלקת.....נדרשת בו הגברת הקשיבות, לכל הפרעה...ולו גם הקטנה ביותר...למצב הרגיעה הטוטאלי של מע׳ העיכול, כדי לתקנה במהירות, ולתת למערכת באופן קבוע כל הזמן, את התנאים המושלמים המחוייבים להשלמת הריפוי.
(להזכירכם...לאולקוס נחוצים כ- 3 חודשים לריפוי...לכיב במעי הגס - יידרש יותר זמן). מלבד הדיאטה- אסור שום דבר אחר!!! כל טעות הכי הכי קטנה, מסיגה את הריפוי לאחור. חייבים להיות ממוקדים מאד מאד בהליך הריפוי, עם אווירה רגועה לחלוטין, שום מאמץ דיבור, מאמץ שכלי, מאמץ פיזי ישיר/עקיף לבטן....ועוד ועוד.
חייבים לאכול בזמנים קבועים פחות או יותר...ולדבוק בכך...עוד מספר שבועות, לאחר שלחלוטין אין שום כאבון/מחוש במעי הגס (גם לא ברקע) במהלך כל היממה...ופעולת המעיים 100% באופן קבוע....רק אז להתחיל לחזור לאט לאט לשגרה (((בכל מקרה...את המאמצים הפיזיים כגון: כפיפות בטן, ריצה, וכ״ו...יש לדחות לסוף))).
המשך...בחלק 5.

1 תגובות

שמיל-ג
22/03/21 12:18
אלי, לקרוא את התובנות שלך (שתואמות גם את הממצאים שלי כזוכה בקוליטיס כיבית מזה כ-7 חודשים), מרנין. מול הרפואה הסטנדרטית שמתעלמת בכלל מהמזון, נלחמת בגוף עם פטנטים ששלחו להם מבתי החרושת של יצרני התרופות, ומסרבת בכלל לחקור ולבדוק דברים אמיתיים אחרים. ייתכן שריכוז של עוד מספר זוכים במתנה והצגת תוצאותיהם עם פרוטוקול מזון מוקפד על בסיס מקרוביוטי, ישכנע את בעלי הרישיון לפתוח עיניים ולהקל על הציבור הסובל מהתופעה. יכול להוסיף שאני משתמש גם בעיסוי רפואי קבוע שפותר בעיות הדבקה ופתיחת סתימות שאני נוטה לשייך לו חלק חשוב ביכולת לתפקד נורמלי. אך הבסיס הוא המזון בפרוטוקול קפדני וקשוח (שלי שונה קצת משלך מסיבות של התאמה ע"ב הרפואה הסינית שנוקטת בו הרופאה שאני בטיפולה. אך בטוח שלא "תרופות ביולוגיות", לא שיתוק מערכת החיסון וכיוצ"ב מרעין בישין שניסו להציע לי (וסירבתי למזלי הטוב). חשוב גם עניין הרוגע המנטלי שחייבים לשהות בו והקפדה על משטר שינה ומנוחה מוגדר.
כינוי:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
אלי89
אלי89
קצין בסיירת אגוז. מהנדס מכונות. מתמודד עם קרוהן וקוליטיס מ- 2006 .