מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג chrome ו- firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהא+ 100%א-סגירה

קוליטיס ...השגת רמיסיה...עם דיאטה של דייסת אורז/ריזוטו, ושוק עוף מבושל.

כמוניבלוגים קוליטיס ...השגת רמיסיה...עם דיאטה של דייסת אורז/ריזוטו, ושוק עוף מבושל.קוליטיס, השגת רמיסיה....קצת לפני השורה התחתונה....חלק 5 (משלים את חלק 4).

קוליטיס, השגת רמיסיה....קצת לפני השורה התחתונה....חלק 5 (משלים את חלק 4).

מאת אלי89
18/03/21 14:03
726 צפיות
⚜️2.4 בסעיף 6 בהמשך, רשמתי דוגמאות לפצעים קשיי ריפוי. הדוגמה הטובה ביותר בהשוואה לכיב במעי הגס, היא הריפוי של חתך בקצות אצבעות הידיים. כל עוד החתך קיים, אפילו הקטן ביותר...כל נגיעה בקצה האצבע, גורמת לכאב חזק. מריחה של משחת אפלומיצין (מכילה סטרואיד) על החתך מאיצה את קצב הריפוי=סגירת שולי החתך (הריפוי נמשך כ- 10 ימים), וברגע שהוא נסגר...מיד באותו רגע...נעלמו כל הכאבים, כאילו שלא היו.
אבל...אם למחרת סגירת החתך אמרח קצת אלכוג׳ל (=אלכוהול) על האצבעות, מיד יפתח החתך מחדש....חייבים לתת לעור להתחזק!!!
לענין הקוליטיס...קפאין - הינו מעורר דלקת חזק מאד במעיים (בדומה לנזק שגורם האלכוהול לעור).
לכן...בתקופת הריפוי....אסור לחלוטין לאכול ממנו....למשל: ופלים לואקר עם ממרח שוקולד, עוגיות שוקולד, וכ״ו. ובשגרה...
א. אני לא נוגע בשום קפה בשתיה ((קפה שחור הכי חמור (אפילו כוס אחת יכולה להבעיר את הקוליטיס, ולגרום לפצעי קרוהן במעי הדק), ואחריו....אספרסו, הפוך, תה (קקאו יחסית מתון הרבה יותר)).
ב. קפאין בשוקולד (קקאו ממרח), אוכל במתינות רבה.
⚜️2.4.1 חשוב מאד להבין...בהמשלה...קצב הריפוי של הכיב/דלקת הוא 1 מ״מ ביום...אבל כל טעות הכי קטנה, גורמת לנסיגת הריפוי ב- 5 מ״מ ביום {{ובגדול...צריך להשלים ריפוי, של לפחות עד 100 + בנוסף תקופת התחזקות אח״כ. ו ל כ ן...צריך לקחת נשימה עמוקה וגדולה, בתחילת ״מסע הריפוי״, ולהתאזר מראש, בהרבה סבלנות, התמדה, ונחישות}}.
3. שלב 3....חזרה לדיאטה שבשיגרה (לפי מה שאני רגיל לאכול).
ריזוטו, 1 שוק עוף...כפול 3 ביום (לא יותר). בצהריים או ערב להחליף את הריזוטו במנת חומוס ביתי.
אם לאחר כשבועיים שלושה, פעולת המעיים תקינה, לנסות להחליף בהדרגה את כל הריזוטו בחומוס....עד למצב של חומוס+1 שוק עוף....כפול 3 ביום.
זו הדיאטה הקבועה שלי בשיגרה כיום. לצערי קשה לי לעכל ירקות (אני סובל מהקוליטיס החל משנת 2006, בתחילה אכלתי ירקות חופשי, ועם השנים קטנה יכולת העיכול שלהם). אני מפצה על זה באכילת 3 מנות חומוס ביתי ביום (כל אחת כ כוס ושליש של גרגרי חומוס מבושל + 25 סמק טחינה) שהן מאד מזינות, וגם טבליות הספירולינה שאני לוקח תורמות את חלקן.
4. שלב 4…חזרה לריצה.
לאחר כ- 3 חודשים לפחות של שלב 3…לנסות בזהירות רבה ובהדרגה מאמץ פיזי לשרירי הבטן, עד לחזרה למצב הפיזי כמקודם.
כיב במעי הגס....מאד מאד קשה לריפוי (סגירה מוחלטת וחזקה של שולי הפצע)…לכן חייבים להתנהל מולו בסבלנות רבה.
5. ריזוטו...
כמות יומית...2 כוס 250 סמק אורז עגול (של סוגת לא טוב למעיים, אני קונה של הסופר חצי חינם...אצלם אורז לסושי, ואורז ריזוטו, זה אותו אורז עגול). 2 ליטר מים, להביא לרתיחה בסיר 3 ליטר, אחכ על גז קטן להבה מינימלית מכסה קצת פתוח 17 דקה, להוריד מכסה, להוסיף 3/4 כוס מי ברז, להגדיל טיפה להבה, לערבב עם כף קבוע עד שהאורז מפסיק להיות מיימי, ומתחיל להיות דייסתי...ומעביר לשתי תבניות זכוכית 22*17*6 , וכשמתקרר סוגר עם מכסים למקרר. אוכל בארוחה 2/3 תבנית, לאחר מיום קל במיקרו (לא יותר....אחרת מעיק על מע׳ העיכול).
6. קוליטיס כיבית....המסקנה שלי.
עם נסיון של ההתלקחות שלי במשך כ- 4 שנים, ורישום יום יומי של כל הפרטים, המסקנה שלי היא....
א. קוליטיס כיבית, או במילים פשוטות יותר, דלקת ופצע במעי הגס, היא::: פצע לכל עניין ודבר (ולא מחלה אוטו אימונית)…, אמנם דלקת ופצע בעלי קושי רב מאד לריפוי, אבל...ע״י אימוץ של תנאי הריפוי המיוחדים שלה, היא מתרפאת בסופו של דבר (=השגת רמיסיה....אבל לתמיד תישאר רגישות במעי הגס).
ב. כל פצע דורש את הטיפול המיוחד שלו...למשל: ⚜️פטריות שמש על אמות הידיים (((1. אסור לשים חבישה/פלסטר על הפצע((כמו בפצע רגיל))...כי הלחות גורמת לשגשוג הפטריה, אלא רק למרוח משחה בשכבה דקה. 2. לריפוי פצעי פטריות נדרש למרח משחה כל יום בוקר וערב במשך 2 חודש רצוף + תרחיף סבוסל...לפי אתר העור של דר׳ הרט. 3. משחה/קרם ללא מרשם למשל: אגיסטן קרם (קלוטרימאזול) חצי מחיר מ-למיסיל, למיסיל קרם (אישית אני לא מחבב, כי יקר...וגם חלש), אונדציל משחה (מרקם יותר קשה מ-קרם) (חומצה אונדצילית...יצרן רקח. משחה מאד יעילה....אבל לעיתים קשה להשגה...צלצלתי ליצרן...ולא ברור אם ימשיך ליצר אותה...אז אני קונה אותה בארה״ב/אמזון/eBay שם היא נקראת derman antifungal cream...לא יקר) ))) ⚜️אטופיק דרמטיטיס (פצעים קשים לריפוי...אכילה רבה של עוגות המכילות קורנפלור הינה גורם חזק לפצעים אלו...קומפרסים לחים פושרים פתוחים מועילים ביותר {על סמך פרסום בעבר באתר של רופא העור ד״ר גלעד לי-און}, וקרם כגון אדרמה), ⚜️פצעי לחץ (יש להם פלסטרים מיוחדים לריפוי), ⚜️פצעי סוכרת (פצעים קשים ביותר לריפוי),⚜️ חתכים בקצות אצבעות הידיים (נוצרים למשל לאחר שימוש חד פעמי בנוזל לניקוי שמשות....אפילו החתך הקטן ביותר גורם לכאבים גדולים...לשולי הפצע קשה מאד להיסגר....גם כשמורחים משחת אפלומיצין שמסייעת מאד), ⚜️פיסורה (ניפדיפין ג׳ל עוזר מאד...וחייבים גם להימנע מכל מאמץ שיפריע לסדק/חתך להיסגר/להירפא), ⚜️טחורים (קרם עזרקאין למשל, וישיבה על כרית ספוג עם חור {להימנעות מלחץ עליהם} מסייעים מאד לריפוי)...וכ״ו.
ג. קוליטיס כיבית נגרמת בד״כ ע״י מזון לא מתאים/מקולקל (כל אחד בהתאם למידת הרגישות האישית של המעי הגס שלו). כלומר…המזון הוא הגורם המשמעותי ביותר למניעה וטיפול (ולא....כפי שנהג הממסד הרפואי לומר עד לאחרונה...ש- למזון אין שום השפעה/גרימה לגביה.
ד. טחורים למשל, נגרמים ע״י פעולת מעיים לא תקינה עקב תזונה לא מתאימה. ואחרי שהצלחנו לרפא אותם....לתמיד תישאר רגישות, והטחורים יחזרו, אם לא נשגיח על תזונה נכונה והיגיינה. כך גם הקוליטיס כיבית, לאחר שהיא נוצרה במעי הגס, יש להשגיח לתמיד על תזונה מתאימה, שלא כן היא תחזור שוב...אסור בשום אופן לאחר השגת הרמיסיה לחזור לאכילה חופשית כמו שהיינו צעירים וחסונים בגיל 16.
בהצלחה לכולם...
אעדכן בהמשך.

0 תגובות

כינוי:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
אלי89
אלי89
קצין בסיירת אגוז. מהנדס מכונות. מתמודד עם קרוהן וקוליטיס מ- 2006 .