גילוי דעת

02/10/13 13:30
8 תגובות


שלום לכם. אני מבין שפניתם לכטן כדי לקבל יעוץ. לדעתי זאת טעות. אמנם הפסיכולוגיות עושות רושם רציני אבל זאת אחיזת עיניים. הן אינן יכולות לעזור לכם מבלי להכיר אתכם אישית ומבלי לשוחח איתכם לעומק. הן עלולות אפילו להזיק. אין להן כוונה רעה אבל הן טועות ומטעות. חבל. אם ברצונכם בעזרה אז אך ורק בפגישות פנים אל פנים עם פסיכולוג.כמובן שתגובות הגולשים עלולות להזיק אפילו יותר משל הפסיכולוגיות כי אין להם אפילו רקע מינימלי  בתחום. לעיתים אני רואה כאן עצות מזעזעות של הגולשים שללא ספק גורמות נזק. בעיקר הדבר בולט אצל הגולש בנו שלצד המון עצות טובות נתן גם כמה עצות איומות ונוראות ומסוכנות. וכל זאת בטון נחרץ ופסקני שעלול להסתיר את העובדה שהוא אינו איש מקצוע או בעל ידע בנושא. גם כוונותיו הן טובות אבל הוא עלול לגרום נזק.


8 תגובות

אפרת_זיו
02/10/13 13:35

שלום לנביא

לא יודעת מי אתה ומה אתה מתיימר לדעת על המקום הזה אבל אני אישית מצאתי פה בית.

ואולי אתה חושב שאנחנו אנשים לא חושבים? הרי ברור לכולנו שאינטרנט וייעוץ בו הוא לא תחל...


שלום לנביאלא יודעת מי אתה ומה אתה מתיימר לדעת על המקום הזה אבל אני אישית מצאתי פה בית.ואולי אתה חושב שאנחנו אנשים לא חושבים? הרי ברור לכולנו שאינטרנט וייעוץ בו הוא לא תחליף לטיפול אמיתי!ובכל זאת כשאני לבד או במשבר ודווקא אז כשהכי קרשה לי לצאת מהבית או להתקשר או לחכות לתור שלי שבועיים - אז הם פה!!ואתה יודע מה דווקא לדבר עם אנשים כמוך או במצבים דומים עוזר לי לפעמים פי כמה וכמה מאשר לשוחח עם המטפל שלי פנים אל פנים.כי הם שם! הם מתמודדים כמוני!! הם יודעים על מה אני מדברת 1:1.מה אתה לוקח מהם ומה לא? - עניין שלך ובחירה שלך.אבל מכאן ועד לצאת בהכרזות כמו שלך עובר נהר רחב ושלם.אני חושבת שעליך להתנצל על הביטוי "אחיזת עיניים" הוא לא נכון ולא מתאים פה.


השורד
02/10/13 15:27
ידידי, אנחנו לא תמימים, ואנחנו יודעים טוב מאד שאין תחליף לפגישה פנים מול פנים/פעילות גופנית או כל צורת טיפול אחרת ואם היית עוקב, היית רואה שהרבה פעמים המטפלות ממליצות על פסיכולוג או פסיכאטר ולא מסתפ...
ידידי, אנחנו לא תמימים, ואנחנו יודעים טוב מאד שאין תחליף
לפגישה פנים מול פנים/פעילות גופנית או כל צורת טיפול אחרת
ואם היית עוקב, היית רואה שהרבה פעמים המטפלות ממליצות על פסיכולוג או פסיכאטר ולא מסתפקות רק בדברי חיזוק סתמיים, אבל זה מחזק להיכנס ולראות שאני לא נלחם לבד מול כל העולם ואני היחיד שדפוק, אלא יש לך עוד חברים להתמודדות שלפעמים גם יוצאים מזה וזה נותן לך השראה.
אפרת_זיו
02/10/13 15:44

חברים אני מבקשת להוסיף עוד משהו מעבר למה שנככתב כבר. לפעמים אני באה לפה גם כדי לקבל עוד זויות ראייה, אבל הדבר הכי נעים שקרה לי מפה זה שיצא שדברים שכתבתי לגולשת אחרת ממש עזרו לה. התחושה שגם אני י...


חברים אני מבקשת להוסיף עוד משהו מעבר למה שנככתב כבר. לפעמים אני באה לפה גם כדי לקבל עוד זויות ראייה, אבל הדבר הכי נעים שקרה לי מפה זה שיצא שדברים שכתבתי לגולשת אחרת ממש עזרו לה. התחושה שגם אני יכולה לתת ולתרום משהו למישהו מניסיוני ממש גורמת לי להרגיש טוב, שייכת ובעלת איזושהיא משמעות בעולם הדפוק הזה. 


miki5
02/10/13 18:07
כולם מספיק נבונים ולא קרשים אחרת היינו פונים לנגרייה. וידוע למי ניתנה הנבואה ודי לחכימה ברמיזה
אורית-זאבי-יוגב
מומחה כמוני
02/10/13 23:58
נביא יקר. אני שמחה, שאתה מעלה את הדברים, שכן איש מאיתנו לא הגולשים ולא אנשי המקצוע מתיימרים להחליף טיפול פסיכולוגי, פסיכיאטרי או רפואי. כל רצוננו הוא להפוך את המקום הזה לבית חם. למקום בו אפשר להתבטא, ...
נביא יקר. אני שמחה, שאתה מעלה את הדברים, שכן איש מאיתנו לא הגולשים ולא אנשי המקצוע מתיימרים להחליף טיפול פסיכולוגי, פסיכיאטרי או רפואי. כל רצוננו הוא להפוך את המקום הזה לבית חם. למקום בו אפשר להתבטא, להביע לייעץ, לקבל תמיכה וכיווני חשיבה.
כמנהלות אנו משתדלות למחוק תוכן פוגעני ברגע, שאנו פגושות דבר כזה אבל לעיתים חברי הקהילה מקדימים אותנו ודוחים בעצמם תוכן כזה.
האינטרנט פתוח לכולם ישנן אלפי דעות, המלצות וחוויות אישיות הן של גולשים והן של מומחים. בטוחני, שכל מי שמשתמש במידע אינטרנטי יודע,שאיננו מהווה תחליף למפגש עם רופא או מטפל מכל סוג שהוא. עם זאת, נסיוננו, גם כאן בקהילה העיד שישנם אנשים שחייהם (ואין זו לשון המעטה) ניצלו בזכות כיווני חשיבה וחיפוש חדשים, שנתנו להם אנשי הקהילה.
הרגשתי היא כי קרה לך משהוא כאן בקהילה, שלא היה טוב וגרם לך להרגיש רע. אם אכן תחושתי נכונה. ברצוני להתנצל בפנייך על כך, שלא היה ביכלתנו להגן עלייך. באמת, כואב לי על כך מאוד. יותר מהכל חשוב לנו, שהקהילה תהווה מקום מפגש חם אוהב ומחבק. סליחה אם לא היינו כאלו עבורך ובהחלט נשמח (אם תהיה מוכן לתת לנו סיכוי) לתקן.
אורית
אברהם-ביטקין
03/10/13 12:07
נביא בעירך, אתה צודק במובן של ״כגודל הציפיות כך גודל האכזבות״. נכון, מבלי להכיר את האדם קשה לראות אותו במכלול רחב. מכאן, שכמובן יש לגשת לפורום הזה מתוך ציפיות מוגבלות, יותר כאל ״כיוון דרך״ או תמיכה....
נביא בעירך, אתה צודק במובן של ״כגודל הציפיות כך גודל האכזבות״. נכון, מבלי להכיר את האדם קשה לראות אותו במכלול רחב.
מכאן, שכמובן יש לגשת לפורום הזה מתוך ציפיות מוגבלות, יותר כאל ״כיוון דרך״ או תמיכה.
שירי-בריש-מובשוביץ
03/10/13 12:37
הי לכולם, מאד התרגשתי לקרוא את מה שכתבתם. למרות שאנחנו מרגישות את העוצמה של הקהילה שנוצרה כאן, זה עדיין מרגש לראות שאתם אכן חשים כאן טוב ובטוח, שאתם חשים ערך ומשמעות כשאתם עוזרים לאחר, שיש כאן בעיקר ת...
הי לכולם,
מאד התרגשתי לקרוא את מה שכתבתם. למרות שאנחנו מרגישות את העוצמה של הקהילה שנוצרה כאן, זה עדיין מרגש לראות שאתם אכן חשים כאן טוב ובטוח, שאתם חשים ערך ומשמעות כשאתם עוזרים לאחר, שיש כאן בעיקר תמיכה והחזקה וחיבוק.
ולנביא, אני מצטרפת לאורית ומזמינה אותך לנסות ולהיעזר כאן שוב. אנחנו ננסה כמיטב יכולתינו..שירי
לירי.
03/10/13 12:57

אני חושבת שאורית ושירי יודעות יותר ממה שהן כותבות . יש להן את הדרך לדלות ממך מיידע, לכוון אותך לחפירה באני שלך

ולהגיע להחלטה איך לפעול לשינוי.

...


אני חושבת שאורית ושירי יודעות יותר ממה שהן כותבות . יש להן את הדרך לדלות ממך מיידע, לכוון אותך לחפירה באני שלךולהגיע להחלטה איך לפעול לשינוי.לגבי תשובות של חבריי הקהילה, כמו בכל פורום ברשת יש להפעיל קריאה מסננת להצליב מיידע ולתת משקל למומחה הפורום. (בכמוני רשום באדום ליד השם).  אני אגיד בזהירות רבה שהרוב בכמוני מרגישים בודדים ולא משנה כמה הסביבה שלהם חמה, מכילה ותומכת.  פה ניתן לקרוא את מי שעברו את מה שאתה עובר לקחת מה שמתאים להרהר במה שלא ולצאת מחוזקים.בגדול האתר נותן המון מיידע, הייעוץ הוא פועל יוצא של מה שתעשה בו. וחוץ מזה הדרך ליישום ארוכה ודורשת  מפגש עם אנשי מקצוע ונותני שירות  שגם מהם תקבל מיידע וייעוץ :)אגב, אני עדיין שייכת לניב- "אין נביא בעירו"


קישור:
כינוי:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:
קישור:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב: