כמוניבעיות גדילההורמון גדילה לילדה בת 6

הורמון גדילה לילדה בת 6

27/03/17 18:59
1 תגובות
שלום,
לבת שלי בת 6 (אחת מתאומות) נמצא חוסר בהורמון גדילה
ביצענו 2 בדיקות טסט בשניהם רשום פיק בטסט ראשון 5.88 פיק בטסט שני 5.54
שאלה שלי מה הם הסיכונים, האם יש השלכות לבעיות הורמונליות בעתיד?
התור הבא שלי לרופא הוא רק ב- 29/5 האם זה תקין לחכות כל כך הרבה זמן עד למתן ההורמון או שיש להתחיל כבר במיידי?
תודה מראש

1 תגובות

ד--ר-אביבית-ברנר
02/04/17 11:25
צהריים טובים, לביתך אבחנה של חסר חלקי בודד בהורמון גדילה, בשלב זה אתם נדרשים להשלים בדיקת MRI מח מכוונת להיפופיזה כדי לראות אם ישנה הפרעה מבנית כלשהיא. לאחר השלמת הבדיקה- אם אין מניעה מכך וגדילה...
צהריים טובים,

לביתך אבחנה של חסר חלקי בודד בהורמון גדילה, בשלב זה אתם נדרשים להשלים בדיקת MRI מח מכוונת להיפופיזה כדי לראות אם ישנה הפרעה מבנית כלשהיא.
לאחר השלמת הבדיקה- אם אין מניעה מכך וגדילה של בתך אינה תקינה, תוגש בקשה לאישור של טיפול בהורמון גדילה. לטיפול ישנן תופעות לואי מעטות ונדירות- אחת מהן היא עליה בלחץ תוך גולגלתי המתבטאת בכאבי ראש חזקים והקאות, מסיבה זו מתחילים את הטיפול בנדרגה ועולים במינון בכל שבוע עד למינון המומלץ. תופעת לואי אחרת היא החמרת עקמת אם ישנה עקמת, בנוסף בילדים עם עודף משקל ונטיה משפחתית לסוכרת תיתכן עליה ברמות סוכר תחת הטיפול.
כיוון שבתך צעירה מאד ואין דחיפות להתחלת הטיפול ניתן להמתין לתור שנקבע לכם במאי ולהתיעץ עם הרופא המטפל לגבי ההמשך.

בהצלחה!

מנהלי קהילה

פרופ' משה פיליפ
פרופ' משה פיליפ
פרופ' משה פיליפבוגר בית הספר לרפואה באוניברסיטת בן-גוריון בנגב, התמחות ברפואת ילדים בסורוקה ותת התמחות באנדוקרינולוגית ילדים באוניברסיטת מרילנד שבבולטימור ארה"ב. פרופ' פיליפ מנהל את המכון לאנדוקרינולוגיה וסוכרת במרכז שניידר לרפואת ילדים בישראל מאז 1997. בנוסף, משמש פרופ' פיליפ כסגן דקאן למחקר ופיתוח בפקולטה לרפואה על שם סאקלר באוניברסיטת ת"א.
דר שרי קרפל וולסקי
דר שרי קרפל וולסקי
בוגרת הפקולטה לרפואה באוניברסיטת בן גוריון בנגב. מומחית ברפואת ילדים , התמחות ברפואת ילדים בבית חולים לילדים שניידר. מתמחה בהתמחות על באנדוקרינולוגיה וסכרת ילדים בבית חולים שניידר.
בת אל גולדשטיין
בת אל גולדשטיין
שמי בת אל, סיימתי את לימודי התזונה באוניברסיטת אריאל בשנת 2013. עובדת במרפאה לאנדוקרינולוגיה במרכז שניידר לרפואת ילדים ובקליניקה פרטית באורנית. וכן, לומדת תואר שני ועובדת באוניברסיטת חיפה בחוג לתזונה והתנהגות. בעלת ניסיון רב בתהאמת טיפול תזונתי לילדים, בהתאם לצורכיהם והעדפותיהם של הילד ומשפחתו.
רותם דיאמנט
רותם דיאמנט
אחות אחראית מרפאה אנדוקרינית. אחות מוסמכת 25 שנים, בעלת תואר שני בסיעוד מאוניברסיטת חיפה. בוגרת קורס טיפול נמרץ ילדים.
שיר קליר הרפז
שיר קליר הרפז
פסיכולוגית בהתמחות שיקומית במכון אנדוקרינולוגיה וסוכרת, ביה"ח שניידר. בןגרת תואר שני בנוירופסיכולוגיה שיקומית מהמכללה האקדמית תל אביב יפו.
תודתנו לחברת פייזר על תרומה בלתי תלויה לסיוע בהקמת הקהילה. יובהר כי אין בתרומה זו כדי להשפיע על הפעילות או התוכן המוצגים בקהילה.