כמוניהשמנהרגישה ללקטוז והמשקל תקוע

רגישה ללקטוז והמשקל תקוע

13/03/18 15:26
3 תגובות
לפני כשנה התגלתה אצלי רגישות ללקטוז, במהלך השנה הורדתי מוצרי חלב לגמרי והתחלתי לבדוק תחלפים ולאכול אותם. ירדתי שמונה קילו לאחר חצי שנה מתחילת התהליך, ומאז המשקל תקוע.
אני בת 21 שוקלת 66 מלאה וזה מפריע לי. אני מתאמנת פעמיים בשבוע ואוכלת די מסודר. מה דעתכם איך אוכל לשפר זאת?

3 תגובות

ד-ר-דינה-ראלט-PhD
13/03/18 17:55

גם אני רזיתי דרמטית כשהפסקתי עם חלב ומוצריו, לאחרונה המשכתי לרזות כשצמצמתי את משך האכילה לשליש מהיממה, דהיינו משעה 6 בערב עד למחרת ב-10 בבוקר , אני רק שותה ...

https://www.camoni.co...

גם אני רזיתי דרמטית כשהפסקתי עם חלב ומוצריו, לאחרונה המשכתי לרזות כשצמצמתי את משך האכילה לשליש מהיממה, דהיינו משעה 6 בערב עד למחרת ב-10 בבוקר , אני רק שותה ...

https://www.camoni.co.il/411802/2316

שבתאית
13/03/18 18:05
אני סטודנטית, לומדת עד 8 בערב. קצת קשה רק לשתות מ6 בערב. אולי יש דרך אחרת?
ד-ר-גניה-אהרון-חננאל
13/03/18 21:19
הי, ירידה של 8 ק"ג זו ירידה יפה מאוד! אינני יודעת אם את בכלל צריכה לרדת עוד במשקל. חסר גובה לחישוב BMI והוא כמובן רק כלי עזר ולא מסתמכים רק עליו. ברמה העקרונית, הירידה ההתחלתית במשקל הרבה יותר מהירה...
הי,
ירידה של 8 ק"ג זו ירידה יפה מאוד! אינני יודעת אם את בכלל צריכה לרדת עוד במשקל. חסר גובה לחישוב BMI והוא כמובן רק כלי עזר ולא מסתמכים רק עליו.
ברמה העקרונית, הירידה ההתחלתית במשקל הרבה יותר מהירה מאשר אח"כ כיוון שהגוף נכנס למצב של "חיסכון" אנרגטי, כלומר התצרוכת האנרגתית יורדת מחד, הורמוני הרעב עולים והורמוני השובע יורדים מאידך. אז אנחנו גם מבזבזים פחות אנרגייה וגם רעבים יותר בתהליך. לכן, אני מציעה לך לגשת לדיאטנית ולבנות תפריט של תזונה מאוזנת המתאימה לך ולאורח החיים שלך.
הבנוסף, טיפ כללי- תשתי 2 ליטר מים קרים ביום. תקפידי על כך. הרבה פעמים אנחנו מפרשים צמא כרעב.

בהצלחה רבה!

מנהלי קהילה

שירי נקש
שירי נקש
אני דיאטנית קלינית בעלת קליניקה בפתח תקווה. בוגרת תואר ראשון בתזונה קלינית (B.Sc) בפקולטה לחקלאות, מהאוניברסיטה העברית. בוגרת סטאז' בבית חולים וולפסון ובעלת רישיון עבודה מטעם משרד הבריאות. מלווה, תומכת, מנחה ומטפלת באנשים (גברים, נשים וילדים) אשר רוצים לעשות שינוי בדרך האכילה שלהם, כל אחד ומטרתו - ירידה ,שמירה ועלייה במשקל. תזונה זהו תחום דינמי מאוד ומתעדכן כל הזמן. במסגרת מחויבותי למטופליי, אני מעורה ומתעדכנת בספרות המקצועית העדכנית ביותר ובמחקרים חדשים מהארץ והעולם. בחיי האישיים אני מיישמת את התורה עליה אני ממליצה למטופליי: מנהלת אורח חיים ספורטיבי עם הרגלי אכילה מאוזנים שהפכו לשגרת חיי וחיי משפחתי. הניסיון הרב אותו צברתי במהלך השנים בעולם העיסקי כמנהלת בכירה, תורמים לי רבות בעיסוקי כדיאטנית בהנעת אנשים להשגת מטרותיהם וביכולתם להשיג תוצאות מיטביות. כל אלו הופכים אותי לדיאטנית יותר טובה ולמטפלת מקצועית ומנוסה. יחד עם המטופלים אנחנו יוצאים למסע שבו הם מאמצים הרגלים נכונים ובריאים בקלות רבה ובהנאה גדולה, תוך השגת המטרות האישיות וקבלת תוצאות וחשוב מכך- שמירה עליהן.
יפעת אלנקרי
יפעת אלנקרי
נעים מאוד, שמי יפעת אלנקרי דיאטנית קלינית בעלת תואר בתזונה B.SC מטעם אוניברסיטת אריאל ובעלת תואר B.A במדעי ההתנהגות. נשואה ואמא ל3 בנות. עובדת נכון להיום כדיאטנית כללית וילדים בקופ"ח לאומית, מקבלת בקליניקה פרטית בגינות שומרון אכילה רגשית והפרעות אכילה על כל גווניהן. בנוסף מתרגלת באוניברסיטת אריאל בחוג למדעי התזונה ודיאטנית בפרוייקט אורח חיים בריא מטעם משרד החינוך.
שרון לוטן פסיכולוגית
שרון לוטן פסיכולוגית
פסיכולוגית רפואית מומחית. בעלת ניסיון רב בעבודה עם מבוגרים המתמודדים עם השמנה, לפני ואחרי ניתוח בריאטרי, במסגרת טיפול פרטני או קבוצתי. בנוסף מטפלת במבוגרים ובני נוער המתמודדים עם מצבים רפואיים שונים במטרה לקדם את בריאותם הגופנית ורווחתם הנפשית. עובדת במסגרת ציבורית ובקליניקה פרטית.
ד״ר הדר מילוא-רז
ד״ר הדר מילוא-רז
מומחית לרפואה פנימית. התמחות בפנימית ו' בשיבא. כעת בהתמחות שניה באנדוקרינולוגיה במכון האנדוקריני בשיבא ורופאה ב״מרכז הישראלי לטיפול בעודף משקל״ בשיבא.

מובילי קהילה

razm121
razm121
עברתי ניתוח מעקף קיבה לפני כשבע שנים .הדרך הניתוחית שלי, הייתה רצופה בעליות רבות ומורדותמהם למדתי רבות על סוגיי  הניתוחים הבריאטרים ועל המעקף בפרט.מזמין אותכם, להצטרף יחד למסע ולדרך אשר אתם עושים בקבוצה לניתוחים בריאטרים.רק יחד נגיע למטרה אשר הצבנו לעצמנו.  
Ruths
Ruths
סובלת מדלקת מפרקים שיגרונית וניוונית, ומחפשת להחליף מידע בנושא
תודתנו לחברת נובו נורדיסק על תרומה בלתי תלויה לסיוע בהקמת הקהילה. יובהר כי אין בתרומה זו כדי להשפיע על הפעילות או התוכן המוצגים בקהילה