כמוניסרטן השחלותהורמונלי או לא הורמונלי

הורמונלי או לא הורמונלי

11/10/18 8:47
1 תגובות
שלום רב

חולה ב- High Grade Serous papillary ovarian carcinoma איך ניתן לדעת אם הסרטן הורמונלי או לא?
האונקולוג ענה: סרטן שחלה מסוג שיש לה לא מגיב בדכ לטיפולים הורמונלים ללא כל קשר לרמת הקולטנים על הגידול
אני משערת שאולי לא בדקו בכלל. איך ניתן לבדוק ולדעת? תודה

1 תגובות

ד--ר-אורה-רוזנגרטן
מומחה כמוני
מומחית באונקולוגיה וברפואה פליאטיבית מנהלת היחידה לאונקולוגיה גינקולוגית רפואית, המרכז הרפואי שערי צדק, מקימה ויו"ר החוג לטפול תומך במסגרת האיגוד האונקולוגי.בוגרת הפקולטה לרפואה, האוניברסיטה העברית ירושלים.  
10/12/18 21:40
שלום רב אכן ברוב המקרים סוג זה של גדול אינו מגיב לטיפולים הורמונליים בחלק מן המקרים של גידולים דומים תתכן תגובה ,אך בגידולים הספציפיים הללו הסכוי לתגובה הוא נמוך ולעתים משתמשים בטיפול הורמונלי לסוג של...
שלום רב
אכן ברוב המקרים סוג זה של גדול אינו מגיב לטיפולים הורמונליים
בחלק מן המקרים של גידולים דומים תתכן תגובה ,אך בגידולים הספציפיים הללו הסכוי לתגובה הוא נמוך ולעתים משתמשים בטיפול הורמונלי לסוג של אחזקה במצב שבו המחלה אינה סוערת\
ככלל המחלה הזו מגיבה יותר לכמותרפיה מאשר לטיפולים הורמונליים, ואכן הקשר לרמת הקולטנים גם הוא אינו מובהק

בברכת בריאות
דר רוזנגרטן

מנהלי קהילה

פרופ' עופר לביא
פרופ' עופר לביא
מומחה במילדות ובגינקולוגיה, מנהל היחידה לגינקולוגיה כירורגית ואונקולוגית בבית חולים כרמל שבחיפה. כמו כן, פרופ לביא מטפל בחולות סרטן גינקולוגי במסגרת המרכז האונקולוגי של קופת חולים כללית, בלין – חיפה.בנוסף על פעילותו הקלינית, פרופסור לביא הינו פרופסור חבר קליני בפקולטה לרפואה של הטכניון, ומשמש כיו"ר ועדת חינוך רפואי של הפקולטה לרפואה.על תחומי מומחיותו נמנים, בין היתר, כירורגיה גינקואונקולוגית אונקולוגית, טיפולים גינקואונקולוגים, כירורגיה גינקולוגית אנדוסקופית וגנטיקה של מחלות ממאירות גינקולוגיות. 
עו
עו"ס אורית שפירא
* מנהלת מחלקת שיקום ורווחה של האגודה למלחמה בסרטן וחברת הנהלת 'האגודה הישראלית לפסיכואונקולוגיה'.   *מנחת קבוצות בכירה באגודה (קבוצת בוגרים צעירים, קבוצת נשים צעירות המתמודדות עם סרטן, קבוצת תמיכה לזוגות שאחד מבני הזוג חלה בסרטן, קבוצת תמיכה להורים שכולים ועוד) ואחראית על עדכון המידע של האגודה למלחמה בסרטן בנושא 'זכויות ושירותים, מידע לחולי סרטן'.   * בוגרת תואר שני בהצטיינות בעבודה סוציאלית (MSW), אוניברסיטת תל אביב. מומחית בתחום הבריאות.   * בעבר עובדת סוציאלית, המחלקה האונקולוגית, מרכז רפואי תל אביב (איכילוב) והעובדת הסוציאלית ב'הוספיס בית' של האגודה למלחמה בסרטן, תל השומר.
ד
ד"ר אורה רוזנגרטן
מומחית באונקולוגיה וברפואה פליאטיבית מנהלת היחידה לאונקולוגיה גינקולוגית רפואית, המרכז הרפואי שערי צדק, מקימה ויו"ר החוג לטפול תומך במסגרת האיגוד האונקולוגי.בוגרת הפקולטה לרפואה, האוניברסיטה העברית ירושלים.