כמוניער"ן - עזרה ראשונה נפשיתאני אמות לבד ללא חברים

אני אמות לבד ללא חברים

25/11/18 12:43
2 תגובות
אני אפילו לא יודעת מאיפה להתחיל. אני פשוט מרגישה אבודה. אבודה אבודה. שכל דבר טוב שאני מקבלת מתפוצץ לי בפרצוף ותמיד זה קורה באשמתי כאילו שיש לי נטייה להרס עצמי מבלי להיות מודעת

אני כבר תקופה מדברת באופן יום יומי עם בחורה ממש ממש נחמדה והתחילו לי כלפיה רגשות. הרגשתי שיהיה ממש נחמד לצאת איתה אבל לא הצעתי לה כי התביישתי.
לפניי שהתחלנו לדבר ככה, מישהו שהוא במקרה גם ידיד טוב שלה הציע לי גם. הסכמתי. אבל התחלתי במקביל לדבר איתה ולפתח רגשות אל שניהם בו זמנית.
בחמישי האחרון הייתי עם הבחור בדייט שלישי. בשישי בערב הבחורה הציעה לי לצאת איתה אז החלטתי להיות כנה ולומר לה שאני יוצאת כרגע עם ידיד שלה למרות שאני מחבבת אותה. זה ממש הכאיב לי ובכיתי והיום הבנתי שזו לא החלטה בלב שלם כי בעצם מתחתחילה נמשכתי יותר אליה.
בצעד טיפשי ופזיז כתבתי לה את זה בהודעה- ושאני רוצה להיפרד ממנו כמו שצריך. והיא לא ענתה לי. היא כבר שעה ראתה ולא ענתה. אני לא מאשימה אותה. אני טיפשה ואני הולכת לאבד את שניהם. מעבר לכך, איתם יש לי המון חברים משותפים והם עלולים לרכל עליי ויהרס לי הקשר גם עם החברים המשותפים האלו.
יש לי עוד קבוצת חברות שביליתי איתן את הסופ"ש ובכיתי להו הרבה על הסיפור הזה. עכשיו הן קרות אליי גם כי נמאס להן מכמה שבכיתי והתעסקתי בזה.
בקיצור, אני לבד בעולם. במכללה אין לי חברות. אני לבד. אני לא יודעת איך ממשיכים מכאן. אני אבנה סביבי חומה גבוהה ןאשקע בלימודים. אני עלולה למות לבד בסוף. אני מזיקה לעצמי ואני לא יודעת מה לעשות יותר. אני לא יודעת איך להתמודד. איך לתפקד. איך לקום מחר בבוקר. למה אני כזאת טיפשה?

2 תגובות

גבי-25
25/11/18 16:18
היי את ממש לא טיפשה...! ולפעמים במצבים חברתיים משתנים אנחנו נוטים להחליט באופן ספונטני עם מי ומתי לצאת, ולמי אנחנו נמשכים. בכנות אומר שכשיוצאים לבילוי פחות כדאי להתלונן ולחשוף, כי זה מכביד את הא...
היי
את ממש לא טיפשה...!
ולפעמים במצבים חברתיים משתנים אנחנו נוטים להחליט באופן ספונטני עם מי ומתי לצאת, ולמי אנחנו נמשכים.
בכנות אומר שכשיוצאים לבילוי פחות כדאי להתלונן ולחשוף, כי זה מכביד את האווירה ויכול לגרום לחברות שלך לגבש עלייך דעה מוקדמת. ולא בהכרח מדוייקת.
אני מציע, שלקחי נשימה עמוקה, תסתכלי על עצמך במראה ותכריזי בקול חרישי שמי שרוצה להיות חבר שלך מוזמן, ואת לא הולכת לרדוף אחרי אף אחד.
וכמו במשחק קלפים, לפעמים כשמשתנה הסדר, צצות הזדמנויות חדשות.
תיהי חזקה!
אמיר.-.מתנדב.ער-ן
מנהל קהילת ער"ן
25/11/18 18:18
היי ליריקה יקרה, מה שלומך? כתבת - אני לא יודעת מאיפה להתחיל - אבל נראה שבכל זאת מצאת את המילים ואת הדרך לתאר את החוויה. אני שמח על זה ושמח שאת פה. נשמע לי שהיה לך סופשבוע קשה מאוד. שהתחושה היא שמשתי מ...
היי ליריקה יקרה,
מה שלומך?
כתבת - אני לא יודעת מאיפה להתחיל - אבל נראה שבכל זאת מצאת את המילים ואת הדרך לתאר את החוויה. אני שמח על זה ושמח שאת פה.
נשמע לי שהיה לך סופשבוע קשה מאוד. שהתחושה היא שמשתי מערכות יחסים פוטנציאליות את מרגישה שיצאת בלי כלום. גם החוויה של לדבר עם החברות רוקנה אותך מכוחות וגרמה לך להרגיש עוד יותר לבד.

אני יודע שלפעמים זה נראה כאילו ההרגשה הזאת תישאר לנצח.
כאילו כבר אי אפשר להתקדם או לשפר את ההרגשה.
אבל אני חושב, שהעובדה שהגעת לשני קשרים שונים (!) עם אנשים שונים, ואפילו זה שיש לך חברות לבכות להן, מראה שיש לך את היכולת ליצור קשר ולהיות משמעותית.
ואני בטוח שבפעם הבאה תדעי לעשות את הדברים קצת יותר דבר. מקווה ומאמין בך. זה שאת משתפת פה וכותבת על החוויה כבר יכול לעזור לך.

תרגישיי טוב יקרה, אנחנו כאן איתך
אמיר

מנהלי קהילה

ד
ד"ר שירי דניאלס
מנהלת מקצועית ארצית בעמותת ער"ן מרצה באוניברסיטת תל אביב מומחית לייעוץ קצר מועד מחברת הספרים "עוצמת ההקשבה - כיצד לסייע לסובבים אותך בזמן מצוקה רגשית ומשבר" ו "כאב אנלוגי בעידן דיגיטלי - התמודדות חיובית עם פרידה וגירושים", בהוצאת מטר
יאיר - ער'ן
יאיר - ער'ן
הכאב הוא בלתי נמנע אך הסבל זה עניין של בחירה And in the end, the love you TAKE, is equal to the love you MAKE
מיכל ל. - ער
מיכל ל. - ער"ן
מנהלת שירות האינטרנט בער"ן נשואה+2

מובילי קהילה

תקווה - מתנדבת ער
תקווה - מתנדבת ער"ן
אני פנסיונרית, נשואה, יש לי 3 ילדים בוגרים ו-5 נכדים. למדתי באוניברסיטה מתמטיקה ומדעי המחשב. לפני הפרישה עבדתי בפיתוח תוכנה ובהמשך בתמיכה במוצרים שהחברה שלנו ייצרה.
מורן- מתנדבת ער
מורן- מתנדבת ער"ן
היי :) אני מורן, מתנדבת בער"ן מזה כשלוש שנים.
שרה-מתנדבת ערן
שרה-מתנדבת ערן
מתנדבת בער"ן כשנה אם 4 ילדים וסבתא ל5 נכדים, אחות מיילדת
גפן - מתנדבת ער
גפן - מתנדבת ער"ן
מחר יום חדש
יאיר - ער'ן
יאיר - ער'ן
הכאב הוא בלתי נמנע אך הסבל זה עניין של בחירה And in the end, the love you TAKE, is equal to the love you MAKE
גילה 22 מתנדבת ערן
גילה 22 מתנדבת ערן
אלמנה בת 70 2 ילדים 6 נכדים מלמדת מחשבים גיל שלישית שרה במקהלה שוחה כל השנה