פריקה קטנה

28/11/18 3:05
6 תגובות
בעקרון יש לי הרבה מה להגיד ויש דיכאון גדול אבל כעת החלטתי בתור התחלה לספר משהו קטן.
הסיפור הוא כזה: אני מבחירה בחרתי ברשת חברתית מצומצמת חברים. אולי זה טעות - יש מצב.
ברשת החברתית הקודמת והפופלרית שלי הייתה לי חברה שהייתה מלקקת לי המון ונותנת לי המון מעצמה בשבילי.. ברשת החברתית הנוכחית פחות.
כאילו אני לא שווה מספיק אם אין לי מספיק לייקים. נכון, נשמע ילדותי - אבל זה האמת. האמת שאם הייתי גם בתור בן אדם עונה על הציפיות שלה אז זה לא משנה כמה לייקים היו לי היא הייתה יותר בקשר - אני לא האדם המושלם וברשת החברתית הקודמת זה בא לטובתי בזה שהיינו יותר בקשר. הקשר איתה עושה לי טוב.
שמתי לב שברשת החברתית הנוכחית דלת החברים שלי ברגעים שאני מפרסם פוסטים של צ'יק אין עם כמה שאני נהנה עם חבר או תמונות משותפות מבילויים אז היא מצלצלת אליי ותקופה משוחחת איתי ונורא שמחה. כאילו עשיתי עליה רושם.
בתקופה האחרונה לצערי לא יצא לי להפגש עם אותו חבר. כמובן אני נפגש איתו כי כיף לנו ביחד בלי קשר לצ'יק אין.
העניין שלאחרונה פרסמתי כל מיני שטויות על הקיר ולא היו לייקים זה נראה לא כל כך טוב - זה מעיד על משהו לא טוב בעיניי ונדמה לי גם בעיניי אחרים. אני פשוט מגיע מרשת חברתית פופלרית שקיבלתי המון תשומת לב ופתחתי מבחירה רשת חברתית דלת חברים וזה מוזר לי ולדעתי גם לא מוציא אותי טוב.
הנקודה של הפוסט שאותה חברה לא עונה לטלפונים וחברה אחרת גם מרשה לעצמה לראשונה בקשר שלנו גם להעלם (ואני יודע שהיא קיימת כי היא כותבת בקבוצות). מה זה אומר? שנשארתי כמעט לבד. נשארתי כמעט לבד ובודד וזה עושה לי מאוד רע.
יכול להיות שאני טועה בכל עניין הלייקים (אני כבר מזמן לא שם מאז שפתחתי פייסבוק דל חברים), הנקודה היא שאני לבד. כל אחת מהחברות בוחרת להתרחק מסיבות שלה וכמעט תתמיד שאני נפגש עם אותו חבר ואנחנו מפרסמים כמה אנחנו נהנים הן ישר בקשר איתי. זה עצוב אבל קלטתי את זה די מהר. לאחרונה לא יצא לי להפגש עם אותו חבר ולא יודע מתי זה יקרה בזמן הקרוב. כרגע אני לבד, כמעט לבד, בודד ויש לי ים בעיות שאני לא יודע איך להתמודד איתם. אפילו המטפלת שלי אמרה לי שיש לי כל כך הרבה בעיות. קשה לי שהבדידות חוזרת. ער"ן לא עונים בטלפון כבר יומיים.
אשמח למילות תמיכה\עידוד\חיבוקים וכו'.

6 תגובות

jb11
28/11/18 3:15
עוד משהו נוסף: עשיתי 2 צעדים טובים לקראתי שניתקתי קשר מ-2 בני אדם אחרים שעשו לי רע. אני ממש שמח שעשיתי את זה. החשש שלי שאם הבדידות תמשיך והחברות שעושות לי טוב ימשיכו להתרחק - זה יכול לגרום לי לחזור לא...
עוד משהו נוסף: עשיתי 2 צעדים טובים לקראתי שניתקתי קשר מ-2 בני אדם אחרים שעשו לי רע. אני ממש שמח שעשיתי את זה. החשש שלי שאם הבדידות תמשיך והחברות שעושות לי טוב ימשיכו להתרחק - זה יכול לגרום לי לחזור לאותן חברות שהתרחקתי מהן כי הקשר איתן עושה לי רע.. העניין של להיות לגמרי לבד די קשה לי ומבדידות לפעמים אני חוזר לקשרים שגם עושים לי רע רק לא להרגיש לבד.
אווה-חי
29/11/18 20:29
תקשיב, להגיד "יש לך הרבה בעיות" זה עניין יחסי. אני אישית הייתי בכמה וכמה אשפוזים פסיכיאטריים ואחר כך במסגרות לחולי נפש במשך שנים. אז נראה לי שיחסית למצב שאני הייתי פעם אתה די בסדר. האם אתה עובד? האם י...
תקשיב, להגיד "יש לך הרבה בעיות" זה עניין יחסי. אני אישית הייתי בכמה וכמה אשפוזים פסיכיאטריים ואחר כך במסגרות לחולי נפש במשך שנים. אז נראה לי שיחסית למצב שאני הייתי פעם אתה די בסדר. האם אתה עובד? האם יש לך רק חבר אחד עמו אתה נפגש? מה אתה עושה אחרי שעות העבודה? בעיניי יותר חשוב מה אתה עושה מחוץ לבית ולא מה אתה עושה מול צג הנייד או כל צג אחר...
בהצלחה
אווה.
אמיר.-.מתנדב.ער-ן
מנהל קהילת ער"ן
02/12/18 11:03
היי jb11, כתבת "העניין של להיות לגמרי לבד די קשה לי ומבדידות לפעמים אני חוזר לקשרים שגם עושים לי רע רק לא להרגיש לבד." ואני יכול להבין את זה, לפעמים כל כך רוצים להיות בקשר עם מישהו, שבוחרים גם בקשרים ...
היי jb11,
כתבת "העניין של להיות לגמרי לבד די קשה לי ומבדידות לפעמים אני חוזר לקשרים שגם עושים לי רע רק לא להרגיש לבד." ואני יכול להבין את זה, לפעמים כל כך רוצים להיות בקשר עם מישהו, שבוחרים גם בקשרים פחות בריאים. טוב שאתה יודע שזה פחות בריא לך! זה מגדיל את הסיכוי שלא תלך איתן.
אנשים אחרים זה כמו חמצן בחיים שלנו, באיזושהי מידה, ואם אתה מאוד בודד, לפעמים אפילו השתתפות בפורום מסוים כמו זה יכולה לעזור מאוד.
זה נשמע שאתה חושב גם שההסתמכות על לייקים לא הכי בריאה - "יכול להיות שאני טועה בכל עניין הלייקים", וזה באמת משהו לא כל כך יציב בחיים. לפעמים יהיו הרבה לייקים ולפעמים מעט, ואנחנו לא באמת שולטים בזה. נשמע שהדבר שממש עשה לך טוב, אולי לזמן ארוך יותר, זה ההיכרות עם אותו חבר. איך הכרתם?

אשמח לשמוע ממך
אמיר
jb11
06/01/19 3:43
הכרנו בדאנס בר. הוא לא ממש כוס התה שלי אך יש לו תרומה מסוימת לחיי בעיקר עוזר לי לצאת לבילויים משהו שרציתי המון בעיקר בעבר. כתבתי פוסט חדש בפורום. אני לא מספיק חכם כדי להבין את עצמי? לא יודע,, נשמע לי ...
הכרנו בדאנס בר. הוא לא ממש כוס התה שלי אך יש לו תרומה מסוימת לחיי בעיקר עוזר לי לצאת לבילויים משהו שרציתי המון בעיקר בעבר. כתבתי פוסט חדש בפורום. אני לא מספיק חכם כדי להבין את עצמי? לא יודע,, נשמע לי שקצת קשה לי לעזור לעצמי וחלק מזה באשמתי.
יאיר---ער-ן
מנהל קהילת ער"ן
הכאב הוא בלתי נמנע אך הסבל זה עניין של בחירה And in the end, the love you TAKE, is equal to the love you MAKE
06/01/19 10:03

אוווה יקרה - אני נחשף לתגובה שלך רק עכשיו ( בגלל מגבלות הפורום ) ובאופן הכי עדין אני חייב לאמר לך שאני לא מסכים. לכל אחד יש את הבעיות שלו ובחיים אני לא אשפוט ואשווה בין צרותיי לצרותייו של מישהו אחר...

אוווה יקרה - אני נחשף לתגובה שלך רק עכשיו ( בגלל מגבלות הפורום ) ובאופן הכי עדין אני חייב לאמר לך שאני לא מסכים. לכל אחד יש את הבעיות שלו ובחיים אני לא אשפוט ואשווה בין צרותיי לצרותייו של מישהו אחר. הרי כמו כאב גופני - הכאב הוא סובייקטיבי. אם JB בחר להעלות את מצוקותיו פה, אני בטוח שזה מפריע לו ברמות.
הכי חשוב זה לשתף ולהיות אחד עם השנייה.

אווה-חי
06/01/19 20:36
ג'יי האם אתה עובד? ומה אתה עושה אחרי שעות העבודה? אווה.

מנהלי קהילה

ד
ד"ר שירי דניאלס
מנהלת מקצועית ארצית בעמותת ער"ן מרצה באוניברסיטת תל אביב מומחית לייעוץ קצר מועד מחברת הספרים "עוצמת ההקשבה - כיצד לסייע לסובבים אותך בזמן מצוקה רגשית ומשבר" ו "כאב אנלוגי בעידן דיגיטלי - התמודדות חיובית עם פרידה וגירושים", בהוצאת מטר
יאיר - ער'ן
יאיר - ער'ן
הכאב הוא בלתי נמנע אך הסבל זה עניין של בחירה And in the end, the love you TAKE, is equal to the love you MAKE
מיכל ל. - ער
מיכל ל. - ער"ן
מנהלת שירות האינטרנט בער"ן נשואה+2

מובילי קהילה

תקווה - מתנדבת ער
תקווה - מתנדבת ער"ן
אני פנסיונרית, נשואה, יש לי 3 ילדים בוגרים ו-5 נכדים. למדתי באוניברסיטה מתמטיקה ומדעי המחשב. לפני הפרישה עבדתי בפיתוח תוכנה ובהמשך בתמיכה במוצרים שהחברה שלנו ייצרה.
מורן- מתנדבת ער
מורן- מתנדבת ער"ן
היי :) אני מורן, מתנדבת בער"ן מזה כשלוש שנים.
שרה-מתנדבת ערן
שרה-מתנדבת ערן
מתנדבת בער"ן כשנה אם 4 ילדים וסבתא ל5 נכדים, אחות מיילדת
גפן - מתנדבת ער
גפן - מתנדבת ער"ן
מחר יום חדש
יאיר - ער'ן
יאיר - ער'ן
הכאב הוא בלתי נמנע אך הסבל זה עניין של בחירה And in the end, the love you TAKE, is equal to the love you MAKE
גילה 22 מתנדבת ערן
גילה 22 מתנדבת ערן
אלמנה בת 70 2 ילדים 6 נכדים מלמדת מחשבים גיל שלישית שרה במקהלה שוחה כל השנה