כמונימחלות לבשילוב של ברילינטה עם נוגדי דכאון כמו ציטלופראם (ssri)

שילוב של ברילינטה עם נוגדי דכאון כמו ציטלופראם (ssri)

08/01/19 14:29
1 תגובות
שלום,
אני שוקל להתחיל טיפול תרופתי נגד דיכאון. אני סובל כבר תקופה ארוכה מדכדוך, חוסר מוטיבציה ותקיעות וגם קצת בדידות. יש סכוי טוב שהמצב הנפשי הזה היה בין הגורמים להתקף שעברתי שכן שאר גורמי הסיכון והגיל (45), למעט עישון (שהופסק), היו די תקינים.
אני בטיפול גם אצל פסיכולוג אבל שוקל שמוש בתרופות כדי לשפר את מצב הרוח, האנרגיה והמוטיבציה להתניע שנוי בחיים. בקיצור לשאלתי :) קראתי שיש סכון מסוים בשילוב תרופות ssri, שדי נפוצות בקבוצת נוגדי הדיכאון, ותרופות לדילול דם כמו אספירין ובטח שבשילוב עם ברילינטה, עקב סיכון מוגבר לדימום. האם יש כאן מישהו שהתנסה בזה או יש לו דיעה מלומדת בענין? כמובן שיש לשקול את הסיכון כנגד התועלת, שכן דכאון וחרדה גם הם גורמי סיכון למחלות לב ובכלל.
ובהזדמנות זו אם למישהו יש המלצה לפסיכיאטר בהסדר עם מכבי שמטפל בתל אביב אשמח.

תודה מראש, בריאות ואושר לכולם :)

1 תגובות

דניאל-11
11/01/19 12:10
תלמד לצייר בצבעי מים זה חלום לצייר פרחים ,הכנס ליו טיוב יש מאות סרטוני הסברה

מנהלי קהילה

פרופ' גדי קרן
פרופ' גדי קרן
מנהל המערך הקרדיולוגי, מרכז רפואי ת"א, פרופ' מן המניין בקרדיולוגיה באוניברסיטת ת"א, מופקד קתדרה לקרדיולוגיה ע"ש חיים שיבא באוניברסיטת ת"א.
ד
ד"ר אסי מלויצקי
מומחה ברפואה פנימית ומתמחה במחלות לב. בוגר בית הספר לרפואה בבאר-שבע. התמחות ברפואה פנימית וקרדיולוגיה במרכז הרפואי תל-אביב ע"ש סוראסקי. תחומי עיסוק – קרדיולוגיה קלינית, הדמיית לב לא פולשנית, רפואה פנימית, אי-ספיקת לב. מדריך קליני בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל-אביב.
שרון טיברג-יעקב
שרון טיברג-יעקב
שמי שרון טיברג יעקב ואני דיאטנית יותר מ-20 שנה. יותר מ-18 שנה עבדתי בבית חולים השרון בפ"ת במחלקות פנימיות, טיפול נמרץ נשימתי, טיפול נמרץ לב ווועדת הזנה תוך ורידית. 17 שנה אני עובדת במרפאה של שירותי בריאות כללית ובחצי שנה האחרונה אני אחראית על צוות דיאטניות במנהלת שומרון במחוז שרון שומרון. אני מאד אוהבת את תחום הטיפול ואת תחום התזונה שהוא תחום שכל הזמן מתחדש ומשתנה ומה שהיה נכון פעם לא נכון היום וחוזר חלילה.
טל בר-נוי
טל בר-נוי
פסיכולוגית רפואית מומחית ומדריכה. קליניקה פרטית

מובילי קהילה

eitanab
eitanab
הי לכולם, שמי איתן, בן 44, אב לשלושה ילדים מקסימים, מאוד אוהב לרכוב על אופניים אופניים בשטח, טיולים, בילויים ובעיקר אוהב אנשים. בחודש נובמבר 2015 עברתי השתלת לב בארצות הברית , לאחר המתנה בישראל של מעל שנה, כחצי שנה מתוך תקופה זו באשפוז בבית חולים. בגיל 17 אובחנה בליבי קרדיומיופטיה. עד גיל 41 לא תסמיני כלל ואז תוך זמן קצר מאוד (חודשים ספורים) חלה הרעה משמעותית במחלת הלב שהוגדרה אז כאי ספיקה חמורה שהכניסה אותי לרשימת המתנה להשתלת לב. כבר במהלך האשפוז הארוך אפשר לומר שגיליתי את עצמי מחדש ונוכחתי שיש לי כוחות נסתרים שאף פעם לא ידעתי על קיומם. תקופה ארוכה באשפוז בבית חולים היא לא פשוטה ושואבת כוחות פיזיים ובעיקר מנטליים רבים. במהלך תקופת האשפוז נוכחתי שההתמודדות היא שונה לגמרי בין חולה לחולה ולא כולם מצליחים לאזור את הכוחות הדרושים להתמודדות הקשה והארוכה. לחוות על בשרי את החוויות הלא פשוטות לעיכול ומצד שני לצפות מהצד בדרכם הייחודית של חולים אחרים להתמודד הביאה אותי להחלטה להקדיש מזמני ומנסיוני לתמיכה ועזרה לחולי לב.