כמונימחלות לבהתרחבות האורטה

התרחבות האורטה

10/01/19 22:01
1 תגובות
שלום.בן 62,גובה 184,משקל 90, פעיל.
סובל מכולסטרול שמאוזן. ל.ד שהיה מאוזן ,הרחבה של האורטה ללא התקף לב וכד.
לטיפול ב ל.ד נטלתי פעמים ביום אנלדקס 15מ"ג, ל.ד היה מאוזן 130/80.
-אחרי בדיקת אקו והרחבה של האורטה החליפו לי את האנלדקס באוקסאאר 50 פעם ביום. אחרי שבוע של טיפול באוקסאאר ל.ד אינו מאוזן 145/85-90.
שאלה: האם האוקסאאר ידוע כמונע או עוזר במניעת התרחבות האורטה?
תוך כמה זמן האוקסאאר אמור לאזן את ל.ד ?

1 תגובות

ד-ר-אסי-מלויצקי
מומחה כמוני
מומחה ברפואה פנימית ורפואת הלב. בוגר בית הספר לרפואה בבאר-שבע. התמחות ברפואה פנימית וקרדיולוגיה במרכז הרפואי תל-אביב ע"ש סוראסקי. תחומי עיסוק – אי-ספיקת לב, קרדיולוגיה קלינית, הדמיית לב לא פולשנית, רפואה פנימית. מדריך קליני בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל-אביב.
11/02/19 15:48
שלום אדי, מינון האוקסר שקיבלת אינו שווה ערך למינון האנלדקס שנטלת במשך שנים והיית מאוזן איתו, ולכן לא מפתיע שלחץ הדם עלה. אוקסר, כמו אנלדקס יעיל במצבים של הרחבה של האאורטה, אך אינו עדיף . איזון ל...
שלום אדי,
מינון האוקסר שקיבלת אינו שווה ערך למינון האנלדקס שנטלת במשך שנים והיית מאוזן איתו, ולכן לא מפתיע שלחץ הדם עלה.
אוקסר, כמו אנלדקס יעיל במצבים של הרחבה של האאורטה, אך אינו עדיף .
איזון לחץ הדם, ולעתים שימוש בתרופות נוספות כמו חסמי בתא ואחרות יכול לתרום עוד במקרה של הרחבה מתמשכת של אבי העורקים למרות הטיפול, ובהחלט יש מצבים בהם למרות הטיפול אבי העורקים מתרחב, ולעתים (לא שכיח מאוד אך בהחלט קיים) יש צורך בניתוח למרות טיפול תרופתי טוב.
בכדי לקבל אינדיקציה טובה על איזון ל"ד מציע לבצע הולטר לחץ-דם.
לאור כך מציע שתפנה לרופא המשפחה או לחוות דעת נוספת לגבי הטיפול המיטבי בנושא זה, אצל רופא כלי-דם או קרדיולוג מנוסה, יש להגיע עם הבדיקות שערכת בשנים האחרונות בכדי להבין מה רוחב אבי העורקים ומה קצב התרחבותו, אם בכלל.
כל טוב
ד"ר אסי מילויצקי

מנהלי קהילה

פרופ' גדי קרן
פרופ' גדי קרן
מנהל המערך הקרדיולוגי, מרכז רפואי ת"א, פרופ' מן המניין בקרדיולוגיה באוניברסיטת ת"א, מופקד קתדרה לקרדיולוגיה ע"ש חיים שיבא באוניברסיטת ת"א.
ד
ד"ר אסי מלויצקי
מומחה ברפואה פנימית ורפואת הלב. בוגר בית הספר לרפואה בבאר-שבע. התמחות ברפואה פנימית וקרדיולוגיה במרכז הרפואי תל-אביב ע"ש סוראסקי. תחומי עיסוק – אי-ספיקת לב, קרדיולוגיה קלינית, הדמיית לב לא פולשנית, רפואה פנימית. מדריך קליני בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל-אביב.
שרון טיברג-יעקב
שרון טיברג-יעקב
שמי שרון טיברג יעקב ואני דיאטנית יותר מ-20 שנה. יותר מ-18 שנה עבדתי בבית חולים השרון בפ"ת במחלקות פנימיות, טיפול נמרץ נשימתי, טיפול נמרץ לב ווועדת הזנה תוך ורידית. 17 שנה אני עובדת במרפאה של שירותי בריאות כללית ובחצי שנה האחרונה אני אחראית על צוות דיאטניות במנהלת שומרון במחוז שרון שומרון. אני מאד אוהבת את תחום הטיפול ואת תחום התזונה שהוא תחום שכל הזמן מתחדש ומשתנה ומה שהיה נכון פעם לא נכון היום וחוזר חלילה.
טל בר-נוי
טל בר-נוי
פסיכולוגית רפואית מומחית ומדריכה. קליניקה פרטית

מובילי קהילה

eitanab
eitanab
הי לכולם, שמי איתן, בן 44, אב לשלושה ילדים מקסימים, מאוד אוהב לרכוב על אופניים אופניים בשטח, טיולים, בילויים ובעיקר אוהב אנשים. בחודש נובמבר 2015 עברתי השתלת לב בארצות הברית , לאחר המתנה בישראל של מעל שנה, כחצי שנה מתוך תקופה זו באשפוז בבית חולים. בגיל 17 אובחנה בליבי קרדיומיופטיה. עד גיל 41 לא תסמיני כלל ואז תוך זמן קצר מאוד (חודשים ספורים) חלה הרעה משמעותית במחלת הלב שהוגדרה אז כאי ספיקה חמורה שהכניסה אותי לרשימת המתנה להשתלת לב. כבר במהלך האשפוז הארוך אפשר לומר שגיליתי את עצמי מחדש ונוכחתי שיש לי כוחות נסתרים שאף פעם לא ידעתי על קיומם. תקופה ארוכה באשפוז בבית חולים היא לא פשוטה ושואבת כוחות פיזיים ובעיקר מנטליים רבים. במהלך תקופת האשפוז נוכחתי שההתמודדות היא שונה לגמרי בין חולה לחולה ולא כולם מצליחים לאזור את הכוחות הדרושים להתמודדות הקשה והארוכה. לחוות על בשרי את החוויות הלא פשוטות לעיכול ומצד שני לצפות מהצד בדרכם הייחודית של חולים אחרים להתמודד הביאה אותי להחלטה להקדיש מזמני ומנסיוני לתמיכה ועזרה לחולי לב.