כמוניטרשת נפוצההפסקת גילניה

הפסקת גילניה

07/02/19 17:34
6 תגובות
היי, אני חולה כבר שנתיים וחצי ואני כבר שנה לוקחת גילניה והכל בסדר.. עכשיו התחלתי לחשוב על כניסה להריון אז כמובן שאני צריכה להפסיק עם הגילניה וברגע ש הכדוריות דם הלבנות עולות להתחיל ברביף כדי לא להישאר ללא טיפול.. למרות שהייתי בעבר עם קופקסון שלא היה לי יעיל..
אז קודם כל הבנתי שאם מפסיקים יכול להיות התקף או הדרדרות ואני פוחדת מזה.. זה תמיד יקרה?
דבר שני הרביף- כמה זמן אחרי שמזריקים מרגישים חולים? ולמה כמה זמן?
תודה..

6 תגובות

ד--ר-יובל-כרמון
מומחה כמוני
רופא בכיר במחלקה הנוירולוגית ביה"ח מאיר.מנהל מרפאת טרשת נפוצה.
10/02/19 23:43
שלום רב, יש כל מיני אסטרטגיות איך ליטול תרופות מצד אחד, ומצד שני לנסות להרות. עניין הפסקת הגילניה וכניסה להריון מצריך חשיבה שלך עם הנוירולוג המטפל . אין זה המקום לדון כאן בכל פרטי המעבר ו...
שלום רב,

יש כל מיני אסטרטגיות איך ליטול תרופות מצד אחד, ומצד שני לנסות להרות.
עניין הפסקת הגילניה וכניסה להריון מצריך חשיבה שלך עם הנוירולוג המטפל . אין זה המקום לדון כאן בכל פרטי המעבר וההשלכות.
זה נכון שהפסקת הגילניה עלולה להיות קשורה להחמרה במחלה ויש להתכונן לכך מבעוד מועד.
נא לפנות לנוירולוג המטפל בך .
ערן-ברקוביץ
מומחה כמוני
פסיכולוג רפואי מומחה ובעל קליניקה פרטית .
11/02/19 8:27
בהמשך לתשובתו של ד"ר כרמון, מצרף את המדריך שלנו בנוגע לפוריות, היריון ולידה בטרשת נפוצה, שם ניתן לקרוא עוד על כל השיקולים. את מתארת נושא חשוב מאוד לצד דילמה שאין עליה תשובה חד משמעית ותלויה מאוד במומ...
בהמשך לתשובתו של ד"ר כרמון, מצרף את המדריך שלנו בנוגע לפוריות, היריון ולידה בטרשת נפוצה, שם ניתן לקרוא עוד על כל השיקולים.
את מתארת נושא חשוב מאוד לצד דילמה שאין עליה תשובה חד משמעית ותלויה מאוד במומחיות הנוירולוג המטפל בך.
במידה ויש לך ספקות, ממליץ לפנות לחוות דעת נוספת שתכלול הערכה של נוירולוג בכיר שגם יעבור על כל החומר הרפואי שלך.
בעיקר בעיקר מקווה שכל תהליך ההיריון, לידה ולאחר הלידה יעבור בקלות ואם תוכלי גם תעדכני אותנו, כי אנחנו למדים מניסיונה של כל אחת.
הילה47
11/02/19 10:40
תודה לכם.. כמובן שזה כבר לאחר התייעצות עם נוירולוג ויציאה לדרך.. השאלות שלי היו יותר כדי לשמוע מעוד אנשים האם הם חוו משהו כזה בקשר לגליניה, וכמובן על הרביף שבטח יש לאנשים ניסיון עם התרופה.....
תודה לכם..
כמובן שזה כבר לאחר התייעצות עם נוירולוג ויציאה לדרך..
השאלות שלי היו יותר כדי לשמוע מעוד אנשים האם הם חוו משהו כזה בקשר לגליניה, וכמובן על הרביף שבטח יש לאנשים ניסיון עם התרופה..
ערן-ברקוביץ
מומחה כמוני
פסיכולוג רפואי מומחה ובעל קליניקה פרטית .
11/02/19 14:50
מקווה שעוד נשים ישתפו מניסיונן האישי... במידה ואת רוצה יותר מידע לגבי השימוש בתרופה סביב ההיריון ולידה, ניתן להתייעץ עם המרכזים הטטרולוגים בארץ. אצרף לדוגמה את הפרטים של המרכז הטטרולוגי באסף הרופא:...
מקווה שעוד נשים ישתפו מניסיונן האישי...
במידה ואת רוצה יותר מידע לגבי השימוש בתרופה סביב ההיריון ולידה, ניתן להתייעץ עם המרכזים הטטרולוגים בארץ. אצרף לדוגמה את הפרטים של המרכז הטטרולוגי באסף הרופא:
טליה-10
15/02/19 12:24
הי הילה כמטופלת לשעבר ברביף התרופה יעילה ובטוחה לשימוש. אצלי אישית התחילו את הטיפול בטיטרציה בהדרגה מתונה (אפשרי עם המכשיר הזרקה) כדי למנוע תופעות לוואי וזה עבד לא רע בכלל. יש לרביף אחיות מדריכות עם...
הי הילה
כמטופלת לשעבר ברביף התרופה יעילה ובטוחה לשימוש. אצלי אישית התחילו את הטיפול בטיטרציה בהדרגה מתונה (אפשרי עם המכשיר הזרקה) כדי למנוע תופעות לוואי וזה עבד לא רע בכלל. יש לרביף אחיות מדריכות עם המון נסיון למצוא פתרונות. והעיקר תרגישי טוב!
Adie
12/02/19 11:34
היי הילה,
קודם כל- בהצלחה!
אני הפסקתי בזמנו עם הגילניה כדי להיכנס להריון ולא לקחתי טיפול מונע אחר. הכל עבר בשלום אבל זה באמת אינדיבידואלי. מוזמנת לכתוב לי בפרטי :)

מנהלי קהילה

ערן ברקוביץ
ערן ברקוביץ
פסיכולוג רפואי מומחה ובעל קליניקה פרטית .
פרופ'-איתן-אוריאל
פרופ'-איתן-אוריאל
מומחה בנוירולוגיה, בעל תואר שני במחלות כלי דם של המוח. מנהל המחלקה הנוירולוגית מרכז רפואי בלינסון. מזכיר האיגוד הנוירולוגי בישראל.
ד
ד"ר יובל כרמון
רופא בכיר במחלקה הנוירולוגית ביה"ח מאיר.מנהל מרפאת טרשת נפוצה.
ד
ד"ר אסתר גנלין
רופאה בכירה במכון הנוירולוגי בביה"ח שניידר ומנהלת המרפאה הנוירואימונולוגית בו. בוגרת רפואה בטכניון בהצטיינות. בעלת תואר שני באימונולוגיה בהצטיינות יתרה (אוניברסיטת תל אביב) ותואר דוקטור בביוכימיה (הטכניון). משלבת מחקר קליני ובסיסי בתחום טרשת נפוצה בילדים. חברה בקבוצת המחקר הבין לאומית לטרשת נפוצה בילדים- International Pediatric Multiple Sclerosis Study Group (IPMSSG)

מובילי קהילה

פזית
פזית
הייתי בריאה ורופאת שיניים. כיום , חולה בטרשת נפוצה ואומנית קרמיקה, מציירת ומטפלת באמצעות אומנות. קודם כל אמא לשני ילדים נפלאים וחברה עם כמה אנשים חמים וחכמים. יש מתנה ביכולת ליצור ... זה מאפשר נתינה הלאה וידיעה שגם מי שלא מכיר אותי אישית יוכל לקבל משהו ממני שישמח ויגרום לו הנאה. זו הסיבה שאני כותבת פה. לעזור ולהשיא עצה וגם לקבל ידע ממי ששותפים לדרך הטרשים של טרשת נפוצה בדרך זו או אחרת. 
לביא שיפמן
לביא שיפמן
לביא שיפמן הוא ממיסדי חברת MS ישראל בע"מ (חל"צ) ומכהן בה, בהתנדבות, כדירקטור. חברת MS ישראל יוזמת ומנהלת מגוון רחב של פעילויות לחולים בטרשת נפוצה, תוך שהיא מעלה את המודעות הציבורית למחלה, להשלכותיה ותופעות הלוואי שלה. בהשכלתו, הוא מוסמך של הטכניון בחיפה בהנדסת מחשבים, עם התמקדות בתחום רשתות תקשורת ונתונים וכמו כן בוגר, בהצטיינות, של התוכנית לניהול עסקי בכיר של האוניברסיטה העברית בירושלים. בשנת 1990, לאחר שירות קבע בממר"מ, לביא היה ממקימי הסניף הישראלי של חברת מיקרוסופט בישראל (עובד מס. 2) והמנהל הטכני הראשון שלה. בהמשך כיהן גם כסמנכ"ל השיווק והמכירות של מיקרוסופט ישראל ללקוחות גדולים במשק הישראלי. בנוסף לפעילות ההתנדבותית ב-MS ישראל לביא מכהן מזה כ-4 שנים כחבר ועד בעמותת איגוד האינטרנט הישראלי. כמו כן, לביא הוא המקים, הבעלים והעורך הראשי של האתר www.netcheif.com - המספק ידע נרחב ביותר על תחום האינטרנט והתקשורת, תוך התמקדות בסביבה הביתית. לביא נשוי לאורלי שאובחנה כחולת טרשת נפוצה לפני כ-20 שנה, הוא מתגורר בבת-ים ואב לבן ולבת.
תודתנו לחברת מרק סרונו על תרומה בלתי תלויה לסיוע בהקמת הקהילה. יובהר כי אין בתרומה זו כדי להשפיע על הפעילות או התוכן המוצגים בקהילה.
MS