כמוניער"ן - עזרה ראשונה נפשיתחרדה קשה בגלל מעבר כיתה

חרדה קשה בגלל מעבר כיתה

09/02/19 1:26
3 תגובות
התחלתי השנה ללמוד בתיכון והיה לי ממש קשה עם ההסתגלות לכיתה החדשה שלי ולא היה לי טוב שם וממש סבלתי בכיתה עצמה וזה הכניס אותי לדיכאון. אחרי 5 חודשים אישרו לי סוף סוף לעבור כיתה ואני עוברת עוד יומיים. אני בלחץ נפשי מטורף וחרדה קשה כי אני ממש מפחדת מהשינוי הזה במיוחד בגלל שהתרגלתי למורים שלי בכיתה המקורית ואני מאוד התחברתי אליהם (חוץ מהמחנך) ואני מפחדת שלא יהיה לי טוב גם שם בסוף.

3 תגובות

יאיר---ער-ן
מנהל קהילת ער"ן
הכאב הוא בלתי נמנע אך הסבל זה עניין של בחירה And in the end, the love you TAKE, is equal to the love you MAKE
09/02/19 16:36
שירה יקרה - זה אך הגיוני וטבעי שזה מלחיץ ומפחיד וזה גורם לך לחרדה מסויימת. השינוי הקודם שלך היה טראומטי והחלטת לעושת מעשה ולבקש לעבור כיתה והנה הפלא ופלא אחרי חמישה חודשים השינוי הטראומטי הפך לו להרגל...
שירה יקרה - זה אך הגיוני וטבעי שזה מלחיץ ומפחיד וזה גורם לך לחרדה מסויימת. השינוי הקודם שלך היה טראומטי והחלטת לעושת מעשה ולבקש לעבור כיתה והנה הפלא ופלא אחרי חמישה חודשים השינוי הטראומטי הפך לו להרגל ואף לחיבור.
אני לא יודע אם ההחלטה שלך היא ברת חרטה אבל בהנחה שלא אז בראייה הגיונית אני מניח שבהתחלה יהיה לך קשה ויעברו בך מחשבות חרטה אבל בסוף תתרגלי גם לזה.
תמשיכי לשתף אותנו פה - אנחנו משפחה ותראי שכולם יעזרו לך מניסיון של מבוגרים ( כמוני ) ושל צעירים ונערים כמוך.
מאחל לך שינוי חלק והסתגלות טובה
אני לרוב מסיים בשיר אז הנה בשבילך ...:heart::heart::heart:
ציפור-גן-עדן-מתנדבת
10/02/19 14:22
שירה יקרה, כל מעבר בחיים כרוך בקושי, במתח, בחרדות ולעתים אפילו בקשיים להירדם בלילה. נראה לי שלצעירים הקשיים יותר גדולים, כי יש להם פחות ניסיון בהתמודדות עם קשיים ומשברים. והנה אחרי שחווית קושי בתהלי...
שירה יקרה,
כל מעבר בחיים כרוך בקושי, במתח, בחרדות ולעתים אפילו בקשיים להירדם בלילה. נראה לי שלצעירים הקשיים יותר גדולים, כי יש להם פחות ניסיון בהתמודדות עם קשיים ומשברים. והנה אחרי שחווית קושי בתהליך ההסתגלות לכיתה בתיכון (ובד בבד עם הקושי חווית גם חוויה של הסתגלות חלקית ואפילו שביעות רצון מהקשר עם רוב המורים וחלק מהתלמידים, אחרי 5 חודשים של התאקלמות אישרו לך לעבור כיתה. זה בעצם שוב מעבר ולכן טבעי ששוב תחושי מתח וקצת חרדה. השאלה אם את שלמה עם הרצון לעבור. מניחה שאת הבקשה לעבור לכיתה אחרת הגשת מזמן, ואולי מאז חל שינוי בתחושותייך . לפי מה שאת אומרת בעצמך, כבר התחברת לחברים בכיתה ועם רוב המורים יש "כימיה" די טובה, פרט למחנך. אולי בטרם תעשי את המעבר יש מקום עוד לשקול שוב אם את באמת רוצה בכך. שאלי את עצמך שאלה אחת: האם במצב שאני כיום, במצב של ההרגשה שלי בכיתה בין החברים לכיתה ורוב המורים, הייתי מגישה בשלב זה בקשה לעבור כיתה. אם התשובה היא חד משמעית"לא", יש מקום לחשוב על הישארות בכיתה זו. אם התשובה היא שגם היום, כפי שאת רואה את מצבך ותחושתך בכיתה, היית מבקשת לעבור, אז לכי על זה בעוד יומיים, כמו שכתבת. ואולי זה כבר רק יום.
שיהיה לך בהצלחה יקירה, והעיקר שתרגישי טוב היכן שאת נמצאת, כי זה ממש חשוב!!!
חיבוק ממני,
ציפור גן עדן, מתנדבת ער"ן.
אווה-חי
12/02/19 21:08
הי שירה היקרה, אני מניחה שכבר עברת לכיתה החדשה. זה מובן לגמרי שיש פחדים משינויים. אם לא התחברת למחנך אולי זה טוב שאת עוברת לכיתה חדשה. כשאני הייתי בתיכון היה לי קשה אבל צמחתי מהקושי. הקשיים מחשלים ומח...
הי שירה היקרה, אני מניחה שכבר עברת לכיתה החדשה. זה מובן לגמרי שיש פחדים משינויים. אם לא התחברת למחנך אולי זה טוב שאת עוברת לכיתה חדשה. כשאני הייתי בתיכון היה לי קשה אבל צמחתי מהקושי. הקשיים מחשלים ומחזקים וגם עושים אותנו יותר רגישים לאחרים. האם יש לך חברות או בני משפחה שאת מדברת איתם על הקשיים שלך? לדעתי זה המפתח לתחושת סיפוק מהחיים. כשאנשים מקבלים אותנו גם כשקשה לנו ולא רק כשאנחנו מחייכים. אולי יועצת בית הספר תוכל לעזור לך בתחום החברתי? אווה.

מנהלי קהילה

יאיר - ער'ן
יאיר - ער'ן
הכאב הוא בלתי נמנע אך הסבל זה עניין של בחירה And in the end, the love you TAKE, is equal to the love you MAKE
מיכל ל. - ער
מיכל ל. - ער"ן
מנהלת שירות האינטרנט בער"ן נשואה+2

מובילי קהילה

תקווה - מתנדבת ער
תקווה - מתנדבת ער"ן
אני פנסיונרית, נשואה, יש לי 3 ילדים בוגרים ו-5 נכדים. למדתי באוניברסיטה מתמטיקה ומדעי המחשב. לפני הפרישה עבדתי בפיתוח תוכנה ובהמשך בתמיכה במוצרים שהחברה שלנו ייצרה.
מורן- מתנדבת ער
מורן- מתנדבת ער"ן
היי :) אני מורן, מתנדבת בער"ן מזה כשלוש שנים.
שרה-מתנדבת ערן
שרה-מתנדבת ערן
מתנדבת בער"ן כשנה אם 4 ילדים וסבתא ל5 נכדים, אחות מיילדת
גפן - מתנדבת ער
גפן - מתנדבת ער"ן
מחר יום חדש
גילה 22 מתנדבת ערן
גילה 22 מתנדבת ערן
אלמנה בת 70 2 ילדים 6 נכדים מלמדת מחשבים גיל שלישי שרה במקהלה שוחה כל השנה
ד
ד"ר שירי דניאלס
מנהלת מקצועית ארצית בעמותת ער"ן מרצה באוניברסיטת תל אביב מומחית לייעוץ קצר מועד מחברת הספרים "עוצמת ההקשבה - כיצד לסייע לסובבים אותך בזמן מצוקה רגשית ומשבר" ו "כאב אנלוגי בעידן דיגיטלי - התמודדות חיובית עם פרידה וגירושים", בהוצאת מטר