כמוניטרשת נפוצההתייעצות בנוגע לחשש מהידבקות במחלות ובחצבת

התייעצות בנוגע לחשש מהידבקות במחלות ובחצבת

27/04/19 15:30
3 תגובות
היי לכולם.. בעלי חולה בטרשת נפוצה מזה 7 שנים. בחורף הזה, בעלי נדבק בכל מחלה שבה נדבק בננו בן השנתיים. כל מחלת שפעת ארכה למעלה משבועיים ונגמרה בטיפול אנטיביוטי. הגוף לא מצליח להתגבר על מחלה יחסית פשוטה ובעלי סובל מכך מאוד. יש לי חשש גדול מאוד מהידבקות במחלות, זיהומים ובמחלת החצבת. בני מחוסן אך בינתיים רק בחיסון אחד. רציתי להתייעץ אתכם ולשאול האם יש דרך להגן על בעלי ולחזק מעט את הגוף שלו בהתחשב בכך שהוא נוטל תרופה שמחלישה את המערכת החיסונית? יש טיפולים אלטרנטיביים שניתן לעשות? איך מבודדים אותו ממחלות שונות שהבן שלנו מגיע איתן מהגן? תודה לעונים ושבת שלום

3 תגובות

ערן-ברקוביץ
מומחה כמוני
פסיכולוג רפואי מומחה ובעל קליניקה פרטית .
27/04/19 18:34
היי ענבל, אני מפנה את השאלה לנוירולוג הבית שלנו.
כדי לכוון אותו יותר, תוכלי לרשום באיזו תרופה לטרשת נפוצה בעלך מטופל?
ד--ר-יובל-כרמון
מומחה כמוני
רופא בכיר במחלקה הנוירולוגית ביה"ח מאיר.מנהל מרפאת טרשת נפוצה.
28/04/19 18:31
שלום ראשית לא מסרת פרטים על הטיפול לטרשת אותו מקבל הבעל..... שנית, ניתן לבדוק רמת נוגדנים לחצבת בדם ואם היא טובה אז בעלך מחוסן נגד חצבת. בשלב הראשון הייתי דואג שכל בני הבית האחרים יהיו מחוסנים לחצב...
שלום
ראשית לא מסרת פרטים על הטיפול לטרשת אותו מקבל הבעל.....
שנית, ניתן לבדוק רמת נוגדנים לחצבת בדם ואם היא טובה אז בעלך מחוסן נגד חצבת.
בשלב הראשון הייתי דואג שכל בני הבית האחרים יהיו מחוסנים לחצבת בשני חיסונים.
בשלב הבא לפנות לנוירולוג המטפל ולהיוועץ בו.
ענבל6
28/04/19 23:11
אני מודה לכם מאוד על תשובתכם. במהלך השנה האחרונה בעלי נטל את התרופה פינגולימוד אך היא פגעה לו במדדי הכבד ולכן כרגע הוא במעבר בין תרופות. אעשה כל מה שייעצת לי. המון תודה

מנהלי קהילה

ערן ברקוביץ
ערן ברקוביץ
פסיכולוג רפואי מומחה ובעל קליניקה פרטית .
פרופ'-איתן-אוריאל
פרופ'-איתן-אוריאל
מומחה בנוירולוגיה, בעל תואר שני במחלות כלי דם של המוח. מנהל המחלקה הנוירולוגית מרכז רפואי בלינסון. מזכיר האיגוד הנוירולוגי בישראל.
ד
ד"ר יובל כרמון
רופא בכיר במחלקה הנוירולוגית ביה"ח מאיר.מנהל מרפאת טרשת נפוצה.
ד
ד"ר אסתר גנלין
רופאה בכירה במכון הנוירולוגי בביה"ח שניידר ומנהלת המרפאה הנוירואימונולוגית בו. בוגרת רפואה בטכניון בהצטיינות. בעלת תואר שני באימונולוגיה בהצטיינות יתרה (אוניברסיטת תל אביב) ותואר דוקטור בביוכימיה (הטכניון). משלבת מחקר קליני ובסיסי בתחום טרשת נפוצה בילדים. חברה בקבוצת המחקר הבין לאומית לטרשת נפוצה בילדים- International Pediatric Multiple Sclerosis Study Group (IPMSSG)

מובילי קהילה

פזית
פזית
הייתי בריאה ורופאת שיניים. כיום , חולה בטרשת נפוצה ואומנית קרמיקה, מציירת ומטפלת באמצעות אומנות. קודם כל אמא לשני ילדים נפלאים וחברה עם כמה אנשים חמים וחכמים. יש מתנה ביכולת ליצור ... זה מאפשר נתינה הלאה וידיעה שגם מי שלא מכיר אותי אישית יוכל לקבל משהו ממני שישמח ויגרום לו הנאה. זו הסיבה שאני כותבת פה. לעזור ולהשיא עצה וגם לקבל ידע ממי ששותפים לדרך הטרשים של טרשת נפוצה בדרך זו או אחרת. 
לביא שיפמן
לביא שיפמן
לביא שיפמן הוא ממיסדי חברת MS ישראל בע"מ (חל"צ) ומכהן בה, בהתנדבות, כדירקטור. חברת MS ישראל יוזמת ומנהלת מגוון רחב של פעילויות לחולים בטרשת נפוצה, תוך שהיא מעלה את המודעות הציבורית למחלה, להשלכותיה ותופעות הלוואי שלה. בהשכלתו, הוא מוסמך של הטכניון בחיפה בהנדסת מחשבים, עם התמקדות בתחום רשתות תקשורת ונתונים וכמו כן בוגר, בהצטיינות, של התוכנית לניהול עסקי בכיר של האוניברסיטה העברית בירושלים. בשנת 1990, לאחר שירות קבע בממר"מ, לביא היה ממקימי הסניף הישראלי של חברת מיקרוסופט בישראל (עובד מס. 2) והמנהל הטכני הראשון שלה. בהמשך כיהן גם כסמנכ"ל השיווק והמכירות של מיקרוסופט ישראל ללקוחות גדולים במשק הישראלי. בנוסף לפעילות ההתנדבותית ב-MS ישראל לביא מכהן מזה כ-4 שנים כחבר ועד בעמותת איגוד האינטרנט הישראלי. כמו כן, לביא הוא המקים, הבעלים והעורך הראשי של האתר www.netcheif.com - המספק ידע נרחב ביותר על תחום האינטרנט והתקשורת, תוך התמקדות בסביבה הביתית. לביא נשוי לאורלי שאובחנה כחולת טרשת נפוצה לפני כ-20 שנה, הוא מתגורר בבת-ים ואב לבן ולבת.
תודתנו לחברת מרק סרונו על תרומה בלתי תלויה לסיוע בהקמת הקהילה. יובהר כי אין בתרומה זו כדי להשפיע על הפעילות או התוכן המוצגים בקהילה.
MS