הפתעה

26/05/19 10:34
7 תגובות
שלום,רוצה לשתף אתכם במה שקרה לי אתמול.סופסוף סידרנו ארונות ו״פגשתי״ את בגדי הספורט היפים ששימשו אותי לפני שלוש שנים בערך.כל שנה החלטתי שאני שומרת אותם כי היה לי ברור שאני משתפרת ואחזור להשתמש בהם בכיף.הענין הוא שזה לא קרה.מקסימום נפגשתי עם בגד הים כששחיתי קצת בבריכה.הבגדים ההם ששימשו לאירובי לריצה ולהליכה נותרו מקופלים וללא שימוש כי אני ממש לא משתפרת ואין מה לדבר על הליכה בכלל.עד כאן סיפור שגרתי ומשעמם.אלא מה,ברקע שהתחלתי לקפל שוב את הבגדים נכנסתי להיסטריה.קלטתי שכבר שלוש שנים אני מחכה אבל בפועל אני רק מתרחקת משם.תוך כדי בכי ביקשתי מבעלי שיעזור לי להעיף את הבגדים האלה אני לא הייתי מסוגלת.בסוף הבגדים רק עברו לתחתית הערמה כי מי יודע...עכשיו,ברור שזה רק סימלי וברור גם שאני יכולה ללבוש את הבגדים מתי שבא לי,אבל בגלל שהפער בין היכולות שלי לפני כמה שנים ועכשיו הוא כזה גדול זה ממש היה לי שיקוף של המצב שלי כרגע ונלחצתי מאוד.

7 תגובות

ערן-ברקוביץ
מומחה כמוני
פסיכולוג רפואי מומחה ובעל קליניקה פרטית .
26/05/19 10:55
תודה על השיתוף, אני חושב שכל אחד מידי פעם נתקל ב"מראות" בלתי צפויות שמשקפות ואפילו מבליטות דברים שרצינו לא לראות. טוב שלא זרקת את בגדי הספורט, הייתי ממליץ אפילו לנסות ללבוש אותם ולבדוק איך זה מרגיש....
תודה על השיתוף, אני חושב שכל אחד מידי פעם נתקל ב"מראות" בלתי צפויות שמשקפות ואפילו מבליטות דברים שרצינו לא לראות.
טוב שלא זרקת את בגדי הספורט,
הייתי ממליץ אפילו לנסות ללבוש אותם ולבדוק איך זה מרגיש.
שחרית
26/05/19 11:32
ערן תודה רבה.ניסיתי והבגדים נראים נהדר אבל בגלל שאין בהם שימוש זה מרגיש מיותר וגם לא קשור אליי זה כאילו של אדם אחר
ערן-ברקוביץ
מומחה כמוני
פסיכולוג רפואי מומחה ובעל קליניקה פרטית .
26/05/19 13:09
אני שמח לקרוא שהם נראים עלייך נהדר וזאת התחלה טובה. את מתארת פיצול בין איך שהכרת את עצמך בעבר לבין מי שאת היום, ואני מאמין שתרגישי נוח יותר בבגדים (ואולי תשתמשי בהם) אם תוכלי לראות שגם יש דברים שהשתנ...
אני שמח לקרוא שהם נראים עלייך נהדר וזאת התחלה טובה.
את מתארת פיצול בין איך שהכרת את עצמך בעבר לבין מי שאת היום, ואני מאמין שתרגישי נוח יותר בבגדים (ואולי תשתמשי בהם) אם תוכלי לראות שגם יש דברים שהשתנו מן העבר וגם יש דברים שלא השתנו. בגדי ספורט הם לא רק להליכה וריצה. וגם את נשארת אותו אדם (גם אם ההליכה נפגעה)
שחרית
26/05/19 20:47
וואו ערן תודה רבה על העידוד
GALI
27/05/19 7:00
תודה על ההעידוד גם בשמי. האבל על מה שכבר אי אפשר לעשות לא קל
ערן-ברקוביץ
מומחה כמוני
פסיכולוג רפואי מומחה ובעל קליניקה פרטית .
27/05/19 16:25
בהחלט. אני שמח שהשנושא הזה עלה כי הוא משותף לרבים.
תודה לכל מי שמשתף ומגיב
מיכל13
29/05/19 12:25
כמה שזה נכון! ולהכין ארוחות לכל המשפחה אי אפשר כי אי אפשר לעמוד, ועל ללכת למסע קניות לאורך הרחוב אין מה לחלום, כי אי אפשר לעשות מסע כזה על כיסא גלגלים ותאי המדידה בחנויות הם קטנטנים ובלתי נגישים, ועוד...
כמה שזה נכון! ולהכין ארוחות לכל המשפחה אי אפשר כי אי אפשר לעמוד, ועל ללכת למסע קניות לאורך הרחוב אין מה לחלום, כי אי אפשר לעשות מסע כזה על כיסא גלגלים ותאי המדידה בחנויות הם קטנטנים ובלתי נגישים, ועוד ועוד תסכולים ואכזבות. אבל אנחנו שמים דגש על הדברים היפים שיש לנו, לא מתייאשים וממשיכים לחייך!

מנהלי קהילה

ערן ברקוביץ
ערן ברקוביץ
פסיכולוג רפואי מומחה ובעל קליניקה פרטית .
פרופ'-איתן-אוריאל
פרופ'-איתן-אוריאל
מומחה בנוירולוגיה, בעל תואר שני במחלות כלי דם של המוח. מנהל המחלקה הנוירולוגית מרכז רפואי בלינסון. מזכיר האיגוד הנוירולוגי בישראל.
ד
ד"ר יובל כרמון
רופא בכיר במחלקה הנוירולוגית ביה"ח מאיר.מנהל מרפאת טרשת נפוצה.
ד
ד"ר אסתר גנלין
רופאה בכירה במכון הנוירולוגי בביה"ח שניידר ומנהלת המרפאה הנוירואימונולוגית בו. בוגרת רפואה בטכניון בהצטיינות. בעלת תואר שני באימונולוגיה בהצטיינות יתרה (אוניברסיטת תל אביב) ותואר דוקטור בביוכימיה (הטכניון). משלבת מחקר קליני ובסיסי בתחום טרשת נפוצה בילדים. חברה בקבוצת המחקר הבין לאומית לטרשת נפוצה בילדים- International Pediatric Multiple Sclerosis Study Group (IPMSSG)

מובילי קהילה

פזית
פזית
הייתי בריאה ורופאת שיניים. כיום , חולה בטרשת נפוצה ואומנית קרמיקה, מציירת ומטפלת באמצעות אומנות. קודם כל אמא לשני ילדים נפלאים וחברה עם כמה אנשים חמים וחכמים. יש מתנה ביכולת ליצור ... זה מאפשר נתינה הלאה וידיעה שגם מי שלא מכיר אותי אישית יוכל לקבל משהו ממני שישמח ויגרום לו הנאה. זו הסיבה שאני כותבת פה. לעזור ולהשיא עצה וגם לקבל ידע ממי ששותפים לדרך הטרשים של טרשת נפוצה בדרך זו או אחרת. 
לביא שיפמן
לביא שיפמן
לביא שיפמן הוא ממיסדי חברת MS ישראל בע"מ (חל"צ) ומכהן בה, בהתנדבות, כדירקטור. חברת MS ישראל יוזמת ומנהלת מגוון רחב של פעילויות לחולים בטרשת נפוצה, תוך שהיא מעלה את המודעות הציבורית למחלה, להשלכותיה ותופעות הלוואי שלה. בהשכלתו, הוא מוסמך של הטכניון בחיפה בהנדסת מחשבים, עם התמקדות בתחום רשתות תקשורת ונתונים וכמו כן בוגר, בהצטיינות, של התוכנית לניהול עסקי בכיר של האוניברסיטה העברית בירושלים. בשנת 1990, לאחר שירות קבע בממר"מ, לביא היה ממקימי הסניף הישראלי של חברת מיקרוסופט בישראל (עובד מס. 2) והמנהל הטכני הראשון שלה. בהמשך כיהן גם כסמנכ"ל השיווק והמכירות של מיקרוסופט ישראל ללקוחות גדולים במשק הישראלי. בנוסף לפעילות ההתנדבותית ב-MS ישראל לביא מכהן מזה כ-4 שנים כחבר ועד בעמותת איגוד האינטרנט הישראלי. כמו כן, לביא הוא המקים, הבעלים והעורך הראשי של האתר www.netcheif.com - המספק ידע נרחב ביותר על תחום האינטרנט והתקשורת, תוך התמקדות בסביבה הביתית. לביא נשוי לאורלי שאובחנה כחולת טרשת נפוצה לפני כ-20 שנה, הוא מתגורר בבת-ים ואב לבן ולבת.
תודתנו לחברת מרק סרונו על תרומה בלתי תלויה לסיוע בהקמת הקהילה. יובהר כי אין בתרומה זו כדי להשפיע על הפעילות או התוכן המוצגים בקהילה.
MS