כמוניפסוריאזיסנשירת שיער

נשירת שיער

27/05/19 12:19
1 תגובות
שלום לכולם
אומנם הבעיה כנראה איננה פסוריאזיס אבל זו בעיית עור בקרקפת שכרגע לא בדיוק מוגדרת ואשמח לשמוע חוות דעת רפואית וגם כמובן מחוכמת ההמונים אם חלילה קרה לעוד מישהו נוסף...
לפני 5-6 שבועות השתמשתי במסכת שיער שגרמה לשיער ולקרקפת נזק מטורף.
הקרקפת נהייתה אדומה כולה. מלא בפצעים, חלקם מוגלתיים וחלקם פשוט אדומים גרד בקרקפת וגם בגוף. פריחות בחזה והפנים.
השיער כאילו "נאכל" ונהפך בין רגע לדק, שברירי, מפוצל, ונשירה די מאסיבית מזה 5 וחצי שבועות. בנוסף לזה הרבה שיערות שינו את מרקמם, צורתם וצבע-
אני בלונדינית עם שיער חלק. חלק מהשיערות נהפכו שחורות מהשורש כשהם עבות וקשות וחסרות צורה. שיערות מחוספסות בכל מיני צבעים מוזרים. שיערות מסולסלות דקות קטנות ולבנות. והשיער שנושר (כבר 5-6 שבועות) הוא דווקא שיער שנראה רגיל ולא השיערות שציינתי למעלה.
לאחר ביקור אצל מספר רופאים ומומחים נשארתי מבובלבת וחסרת אונים.. מכיוון שכל רופא אמר משהו אחר לחלוטין.
הראשונה נתנה טיפול סטרואידים גם חיצוני וגם פנימי. אמרה שאלרגיה חריפה למסכה- לקחתי כשבועיים ולאחר מכן פניתי למומחה שאמר להפסיק עם הסטרואידים, נתן אנטיביוטיקה ל40 יום ואמר שזה פוליקוליטיס. בהם אני מטופלת כבר בערך 4 שבועות.
השלישי אמר לא לקחת סטרואידים ולא אנטיביוטיקה ואמר להשתמש פשוט במינקוסיל וויטמינים.
הרביעית שהיא רופאת משפחה ולא עור שהגעתי אליה לייעוץ כללי לגבי דעתה - אמרה שלא חושבת שיש לקחת כלום ממה שאמרו ולחכות שיעבור, אבל לתת צ'אנס לאנטיביוטיקה עד הביקורת אצל המומחה (שאמר פוליקוליטיס)
וכך אני עושה ב4 שבועות האחרונים.
מצב הקרקפת נכון לעכשיו בשיפור ניכר. האדמומיות ירדה. המוגלות גם ירדו ובעיקר נשארו קצת נקודות קטנות אדומות שטוחות כמו אולי סימנים של הפצעים. מה שכן הקרקפת במצב התקלפות מוזר כל הזמן יורדות חתיכות עגולות קשיחות לבנות/צהבהבות ולגבי הנשירה - אין שום שיפור!
התחלתי גם דיקור סיני (לא במגע עם הקרקפת כמובן) שלדעתי משום מה אפילו רק גרם ליותר נשירה..
אם קראתם עד כאן אני מאוד מעריכה ומודה ולכם ואנסה לחדד את השאלות :
כמו מה זה נשמע?? פוליקוליטיס? אלרגיה? משהו אחר?
איך לדעת איזה טיפול יהיה הכי נכון לשיקום השיער/עצירת הנשירה/חידוש צמיחה אם כל אחד חושב אחרת?
אני מאוד מודאגת כרגע מהשיער שכבר 5-6 שבועות נושר. מתי ואם תפסיק הנשירה? אם בכלל? או שמרוב שהוא חלש השיער כולו/רובו פשוט נידון לנשירה...?
אני יודעת שהיה צריך לחכות כדי לטפל בנשירה כי הקרקפת הייתה במצב רגיש מאוד אבל עכשיו שהיא כמעט בסדר איך מטפלים?
למה כל השינוי הזה בפיגמנט ובצורה קורה? ברור שיש נזק לשכבות החיצוניות של השיערה אבל איך אפשר לדעת אם זה נזק לזקיקים עצמם או רק לשיער ואיך תהיה ההשפעה על השיער שעתיד (אם בכלל) לבוא? השיערות שיצמחו מתישהוא יכולו לחזור להיות מה שהיו או יגדלו גם שבריריות/שחורות/מחוספסות והנזק הוא תמידי במקרים כאלו?
תודה ענקית. מקווה שתצליחו לשפוך קצת אור על כל הסיוט הזה..

1 תגובות

מערכת-כמוני
30/05/19 8:58
שלום אנונימית יקרה, הקהילה עוסקת אך ורק בנושא פסוריאזיס ואי לכך המומחים משיבים רק בנושא זה. מומלץ לפנות לבדיקת רופא עור. בריאות!

מנהלי קהילה

ד
ד"ר זיאד חמאיסי
ד"ר חמאיסי זיאד הינו מומחה לרפואת עור ומין. את לימודי הרפואה סיים באוניברסיטת הטכניון והתמחה במחלקת עור בבית החולים רמב"ם. כיום, ד"ר חמאיסי הינו רופא בכיר ומנהל מרפאת הלייזר במחלקת העור של בית החולים רמב"ם. עוסק במחקר ומרצה בפקולטה לרפואה בטכניון. תחומי עניין: טיפולי לייזר, הידראדיניטיס ספוראטיבא, פטרת העור, טיפולים ביולוגים בפסוריאזיס, ביטויים עוריים במחלות דלקתיים של המעי, מחלות עור ילדים וטיפול בנגעים וסקולרים בילדים חברות בארגונים מקצועיים: איגוד הסתדרות הרופאים האיגוד הישראלי לרפואת עור ומין האיגוד האירופי למחלות עור ומין האקדמיה האמריקאית למחלות עור ומין
ד
ד"ר לב פבלובסקי
תחום מומחיות: עור ומין תפקידים ומינויים: מנהל מרפאות עור, המחלקה לעור ולמין, בית חולים בילינסון, מרכז רפואי רבין לימודים: אוניברסיטת בן גוריון בנגב מקום התמחות: המחלקה לעור ולמין, בית חולים בילינסון, מרכז רפואי רבין השתלמויות: פוטותרפיה ופסוריאזיס בית חולים מאונט סיני ניו יורק חברויות באיגודים וארגונים מקצועיים: האיגוד הישראלי לרפואת עור ומין שטחי התעניינות מיוחדים: פסוריאזיס, פוטותרפיה, טיפולים אימונוביולוגים, סטרס נפשי עיסוק במחקר: פסוריאזיס, טיפולים אימונוביולוגים, פוטותרפיה, מחלות דלקתיות של העור.
יונה מנטקה קציר
יונה מנטקה קציר
יו"ר אגודת הפסוריאזיס הישראלית.
ד
ד"ר חגית מץ
ד"ר חגית מץ הינה מומחית למחלות עור ומין. את לימודי הרפואה סיימה באוניברסיטת תל-אביב והתמחתה בבי"ח איכילוב. כיום ד"ר חגית מץ הינה רופאה  בכירה בבי"ח איכילוב אחראית שרות פוטותרפיה .  מנהלת רפואית של פוטותרפיה בבי"ח אסותא , עוסקת במחקר קליני. תחומי עניין  עיקריים : מחלת הפסוריאזיס על כל  היבטיה ,  פוטותרפיה ,  מחלות דלקתיות . חברה בהסתדרות הרופאים בישראל, חברה באגוד הישראלי לרפואת עור ומין , חברה באקדמיה האמריקאית לרופאי עור,.חברה בארגון הנשים הדרמטולוגי העולמי.

מובילי קהילה