שאלה חשובה

04/06/19 21:46
2 תגובות
אני מטופלת בטקפידרה כבר שלוש שנים.. אני עוברת לעירויים ב14.7.. כדי שאוכל להכנס להריון..
אישור הטקפידרה שלי ניגמר .. והקופה לא מאשרת לי כי אני מתחילה עירוים ונשאר לי את התרופה עד 14.6.. אני אהיה חודש בלי כלום.. אני בצב ממש טוב .. זה בסדר שאהיה חודש בלי כלום לפני העירויים או שזה מסוכן? הם לא מאשרים לי לחודש את התרופה ורק ב14.7 יהיה לי נוח להתחיל את העירויים

2 תגובות

עינת-מילר
מוביל קהילה
05/06/19 8:25
הי גליה זה בהחלט מלחץ ואין ממש תשובה בטוחה האפקט של כדורים לא נמוג מיד אבל אף אחד לא יודע, כי זה גם ממש אישי, כמה זמן הוא נשאר. לאומת זאת לעשות מלחמה עם הקופה גם זה מייצר לחצים מיותרים. אולי תבדק...
הי גליה
זה בהחלט מלחץ ואין ממש תשובה בטוחה
האפקט של כדורים לא נמוג מיד אבל אף אחד לא יודע, כי זה גם ממש אישי, כמה זמן הוא נשאר.
לאומת זאת לעשות מלחמה עם הקופה גם זה מייצר לחצים מיותרים.
אולי תבדקי עם למישהו שהפסיק טקפידרה נשארו כדורים לתת לך, אולי תנסי להקדים את התחלת העירוי
בהצלחה
ד--ר-יובל-כרמון
מומחה כמוני
רופא בכיר במחלקה הנוירולוגית ביה"ח מאיר.מנהל מרפאת טרשת נפוצה.
07/06/19 14:34
שלום רב אני מבין את שאלתך אך לצערי לא יהיה זה רציני לענות מה לעשות כי לצורך כך יש להסתמך על הכרות עם העבר הרפואי מהלך מחלתך, ההדמיה. הריונות עבר וכו'. על הרופא הנוירולוג שמופל בך במרכז לטרשת לענות ...
שלום רב
אני מבין את שאלתך אך לצערי לא יהיה זה רציני לענות מה לעשות כי לצורך כך יש להסתמך על הכרות עם העבר הרפואי מהלך מחלתך, ההדמיה. הריונות עבר וכו'.
על הרופא הנוירולוג שמופל בך במרכז לטרשת לענות על שאלותיך.

מנהלי קהילה

ערן ברקוביץ
ערן ברקוביץ
פסיכולוג רפואי מומחה ובעל קליניקה פרטית .
פרופ'-איתן-אוריאל
פרופ'-איתן-אוריאל
מומחה בנוירולוגיה, בעל תואר שני במחלות כלי דם של המוח. מנהל המחלקה הנוירולוגית מרכז רפואי בלינסון. מזכיר האיגוד הנוירולוגי בישראל.
ד
ד"ר יובל כרמון
רופא בכיר במחלקה הנוירולוגית ביה"ח מאיר.מנהל מרפאת טרשת נפוצה.
ד
ד"ר אסתר גנלין
רופאה בכירה במכון הנוירולוגי בביה"ח שניידר ומנהלת המרפאה הנוירואימונולוגית בו. בוגרת רפואה בטכניון בהצטיינות. בעלת תואר שני באימונולוגיה בהצטיינות יתרה (אוניברסיטת תל אביב) ותואר דוקטור בביוכימיה (הטכניון). משלבת מחקר קליני ובסיסי בתחום טרשת נפוצה בילדים. חברה בקבוצת המחקר הבין לאומית לטרשת נפוצה בילדים- International Pediatric Multiple Sclerosis Study Group (IPMSSG)

מובילי קהילה

פזית
פזית
הייתי בריאה ורופאת שיניים. כיום , חולה בטרשת נפוצה ואומנית קרמיקה, מציירת ומטפלת באמצעות אומנות. קודם כל אמא לשני ילדים נפלאים וחברה עם כמה אנשים חמים וחכמים. יש מתנה ביכולת ליצור ... זה מאפשר נתינה הלאה וידיעה שגם מי שלא מכיר אותי אישית יוכל לקבל משהו ממני שישמח ויגרום לו הנאה. זו הסיבה שאני כותבת פה. לעזור ולהשיא עצה וגם לקבל ידע ממי ששותפים לדרך הטרשים של טרשת נפוצה בדרך זו או אחרת. 
לביא שיפמן
לביא שיפמן
לביא שיפמן הוא ממיסדי חברת MS ישראל בע"מ (חל"צ) ומכהן בה, בהתנדבות, כדירקטור. חברת MS ישראל יוזמת ומנהלת מגוון רחב של פעילויות לחולים בטרשת נפוצה, תוך שהיא מעלה את המודעות הציבורית למחלה, להשלכותיה ותופעות הלוואי שלה. בהשכלתו, הוא מוסמך של הטכניון בחיפה בהנדסת מחשבים, עם התמקדות בתחום רשתות תקשורת ונתונים וכמו כן בוגר, בהצטיינות, של התוכנית לניהול עסקי בכיר של האוניברסיטה העברית בירושלים. בשנת 1990, לאחר שירות קבע בממר"מ, לביא היה ממקימי הסניף הישראלי של חברת מיקרוסופט בישראל (עובד מס. 2) והמנהל הטכני הראשון שלה. בהמשך כיהן גם כסמנכ"ל השיווק והמכירות של מיקרוסופט ישראל ללקוחות גדולים במשק הישראלי. בנוסף לפעילות ההתנדבותית ב-MS ישראל לביא מכהן מזה כ-4 שנים כחבר ועד בעמותת איגוד האינטרנט הישראלי. כמו כן, לביא הוא המקים, הבעלים והעורך הראשי של האתר www.netcheif.com - המספק ידע נרחב ביותר על תחום האינטרנט והתקשורת, תוך התמקדות בסביבה הביתית. לביא נשוי לאורלי שאובחנה כחולת טרשת נפוצה לפני כ-20 שנה, הוא מתגורר בבת-ים ואב לבן ולבת.
תודתנו לחברת מרק סרונו על תרומה בלתי תלויה לסיוע בהקמת הקהילה. יובהר כי אין בתרומה זו כדי להשפיע על הפעילות או התוכן המוצגים בקהילה.
MS