כמוניטרשת נפוצהדחוף לרופאים והמבינים

דחוף לרופאים והמבינים

14/06/19 20:06
8 תגובות
אני מתחילה בראשון עירויים אמוגלובינים לקראת הריון.. אמורה להיות במקביל נקייה מטקפידרה 3 חודשים.. (אמורה להתחתן עוד 3 חודשים) לכן התחלתי את הניקוי.. בזמן האחרון אני וחבר שלי רבים מלא.. אם אני מתחילה עירויים ובסוף לא תיהיה חתונה, מקווה שלא יקרה!! עדיין מארגנים אותה.. אבל אם חס וחלילה קורה משו או ההריון יתעקב..
א- זה בסדר אם ההריון יהיה עוד חצי שנה והתחלתי עירויים? הרעיון שההריון יהיה לפני
ב- אם חס וחלילה נפרד בסוף אני פשוט חוזרת לטקפידרה ומפסיקה את העירויים?

אנחנו עדיין רוצים ובמצב טוב כרגע לכן מתחילה תעירויים שואלת שאדע למקרה ו..

8 תגובות

עינת-מילר
מוביל קהילה
15/06/19 10:26
אני תוהה למה את רצה להריון מיד עם החתונה אולי עדיף קצת לחיות ביחד כזוג נשוי לפני הכנסת תינוק למשוואה. גרושים עם ילד זה הרבה יותר מורכב ויש נפש קטנה ולא מוגנת שנפגעת (תינוק) אל תתני לטרשת לנהל לך את...
אני תוהה למה את רצה להריון מיד עם החתונה
אולי עדיף קצת לחיות ביחד כזוג נשוי לפני הכנסת תינוק למשוואה.
גרושים עם ילד זה הרבה יותר מורכב ויש נפש קטנה ולא מוגנת שנפגעת (תינוק)
אל תתני לטרשת לנהל לך את הקצב.
אני מציעה לך ולכם לפנות לטיפול אישי או זוגי שיעזור לך לבחון את ההחלטות מהפן הרגשי ולא רק מהפן השכלי.
ההתרגשות לפני החתונה היא משהו מלחיץ והוספת הריון למשוואה היא בהחלט מיותרת לדעתי
בהצלחה
גליה21
15/06/19 20:18
אנחנו 8 שנים יחד. וחיים יחד 3 שנים
רציתי רק לשאול אם בסוף זה לא מסתדר אפשר לחזור ישר לטקפידרה זה הכל
עינת-מילר
מוביל קהילה
15/06/19 21:46
אני לא רופא אבל לא נראה שתהיה בעיה
ערן-ברקוביץ
מומחה כמוני
פסיכולוג רפואי מומחה ובעל קליניקה פרטית .
16/06/19 8:01
העברתי את השאלה לנוירולוג הבית שלנו ומאמין שנוכל לקבל תשובה במהלך היום
ד--ר-יובל-כרמון
מומחה כמוני
רופא בכיר במחלקה הנוירולוגית ביה"ח מאיר.מנהל מרפאת טרשת נפוצה.
16/06/19 10:30
שלום רב, הצגת לדעתי את השאלה בצורה די דומה באתר לפני מס' ימים. עדיין לדעתי לא יהיה זה מקצועי לדון בסיטואציה הפרטית שלך ולהמליץ כיצד לנהוג בפורום הזה של כמוני. בכדי להתאים טיפול למטופל על הנוירולו...
שלום רב,
הצגת לדעתי את השאלה בצורה די דומה באתר לפני מס' ימים.
עדיין לדעתי לא יהיה זה מקצועי לדון בסיטואציה הפרטית שלך ולהמליץ כיצד לנהוג בפורום הזה של כמוני.
בכדי להתאים טיפול למטופל על הנוירולוג המטפל לדעת את אופן איבחון המחלה, מידת פעילות , סוג התקפים וכו'
פני להתייעצות אצל הנוירולוג המטפל בך במרפאת טרשת נפוצה או לחילופין אם ברצונך לשמוע דיעה נוספת אז למרפאה אחרת לטרשת נפוצה.
ערן-ברקוביץ
מומחה כמוני
פסיכולוג רפואי מומחה ובעל קליניקה פרטית .
16/06/19 11:17
שלום גליה, לצערי יש שאלות שעליהן ניתן לענות בצורה אישית ומדוייקת רק בהערכה אצל הנוירולוג. לצד זאת אני יכול לשתף אותך שאני מלווה (אני פסיכולוג ולא רופא או נוירולוג) נשים שמקבלות אימונוגלובילינים והטי...
שלום גליה,
לצערי יש שאלות שעליהן ניתן לענות בצורה אישית ומדוייקת רק בהערכה אצל הנוירולוג.
לצד זאת אני יכול לשתף אותך שאני מלווה (אני פסיכולוג ולא רופא או נוירולוג) נשים שמקבלות אימונוגלובילינים והטיפול יכול להימשך גם למעלה משנה - כניסה להיריון אינה מיידית או לפי דרישתנו (גם אם כולם פוריים והכל בסדר) ולכן ברור שהטיפול באימונוגלובלינים יכול להימשך שנה וגם קצת יותר.
בנוסף, אפשר לזהות כי את מתמודדת עם דחק רב. מניסיוני רק ההתמודדות עם תכנון החתונה יכול להוביל לעומס רגשי רב, אז וודאי לצד שינוי בטיפול התרופתי, מריבה עם בן הזוג, מחשבות על היריון ואני גם מאמין שבפוסטים הקצרים רק חלק מהלחצים עימם את מתמודדת עולים. על כן, ממליץ לצד המעקב האולי תכוף יותר אצל הנוירולוג כדי שתוכלי לקבל תשובות רפאויות מוסמכות שירגיעו אותך, להיפגש גם עם פסיכולוג רפואי. יש מקום לבחון את הלחצים עימם את מתמודדת ואת דרך ההתמודדות מולם, אני הייתי רוצה שתקבלי יותר תמיכה מול כל הנושאים הללו ברגעים הקריטיים. ניתן לקבל טיפול אצל פסיכולוג רפואי במרפאה בה את מטופלת (המרכז/מרפאה לטרשת נפוצה).
מאוד מקווה שעוד תעדכני אותנו שהכל הסתדר לטובה
גליה21
16/06/19 19:47
הפסיכולוג זה בתשלום? אני אחשוב על זה.. כל כך בא לי לצאת המהמחלה הזאת.. לעשות עירוי.. לראות עוד אנשים סביבי.. להיות שונה.. בא לי להיות אישה רגילה שרוצה להכנס להריון בלי כל הדבר הזה.. למרות שהכל מלמעלה...
הפסיכולוג זה בתשלום? אני אחשוב על זה..
כל כך בא לי לצאת המהמחלה הזאת.. לעשות עירוי.. לראות עוד אנשים סביבי.. להיות שונה.. בא לי להיות אישה רגילה שרוצה להכנס להריון בלי כל הדבר הזה.. למרות שהכל מלמעלה
ערן-ברקוביץ
מומחה כמוני
פסיכולוג רפואי מומחה ובעל קליניקה פרטית .
16/06/19 21:15
תלוי בקופת החולים, לרוב הקופות נותנות מספר מוגבל של טפסי 17 (לרוב מהכרותי בין 8-12) כדי לקבל טיפול פסיכולוגי בבית החולים - אמנם מספר קטן של פגישות אך עדיין בעזרת עבודה מאומצת ניתן להבין דברים רבים ולה...
תלוי בקופת החולים, לרוב הקופות נותנות מספר מוגבל של טפסי 17 (לרוב מהכרותי בין 8-12) כדי לקבל טיפול פסיכולוגי בבית החולים - אמנם מספר קטן של פגישות אך עדיין בעזרת עבודה מאומצת ניתן להבין דברים רבים ולהשיג שיפור ניכר.
ניתן לפנות למזכירות המרפאה בה את מטופלת, הם גם יכווינו אותך וגם ינחו כיצד להוציא את טפסי ה- 17.
מעבר לכך ארחיב ואומר כי היום כל אחד יכול לבקש טיפול פסיכולוגי חינם בקופת החולים (בעקבות הרפורמה בבריאות הנפש מ- 2015), לאור התכנים שאת מעלה אני חושב שיש יתרון גדול להיות מטופלת אצל פסיכולוג המכיר את המחלה כפי שיש במחלקות עצמן.

מנהלי קהילה

ערן ברקוביץ
ערן ברקוביץ
פסיכולוג רפואי מומחה ובעל קליניקה פרטית .
פרופ'-איתן-אוריאל
פרופ'-איתן-אוריאל
מומחה בנוירולוגיה, בעל תואר שני במחלות כלי דם של המוח. מנהל המחלקה הנוירולוגית מרכז רפואי בלינסון. מזכיר האיגוד הנוירולוגי בישראל.
ד
ד"ר יובל כרמון
רופא בכיר במחלקה הנוירולוגית ביה"ח מאיר.מנהל מרפאת טרשת נפוצה.
ד
ד"ר אסתר גנלין
רופאה בכירה במכון הנוירולוגי בביה"ח שניידר ומנהלת המרפאה הנוירואימונולוגית בו. בוגרת רפואה בטכניון בהצטיינות. בעלת תואר שני באימונולוגיה בהצטיינות יתרה (אוניברסיטת תל אביב) ותואר דוקטור בביוכימיה (הטכניון). משלבת מחקר קליני ובסיסי בתחום טרשת נפוצה בילדים. חברה בקבוצת המחקר הבין לאומית לטרשת נפוצה בילדים- International Pediatric Multiple Sclerosis Study Group (IPMSSG)

מובילי קהילה

פזית
פזית
הייתי בריאה ורופאת שיניים. כיום , חולה בטרשת נפוצה ואומנית קרמיקה, מציירת ומטפלת באמצעות אומנות. קודם כל אמא לשני ילדים נפלאים וחברה עם כמה אנשים חמים וחכמים. יש מתנה ביכולת ליצור ... זה מאפשר נתינה הלאה וידיעה שגם מי שלא מכיר אותי אישית יוכל לקבל משהו ממני שישמח ויגרום לו הנאה. זו הסיבה שאני כותבת פה. לעזור ולהשיא עצה וגם לקבל ידע ממי ששותפים לדרך הטרשים של טרשת נפוצה בדרך זו או אחרת. 
לביא שיפמן
לביא שיפמן
לביא שיפמן הוא ממיסדי חברת MS ישראל בע"מ (חל"צ) ומכהן בה, בהתנדבות, כדירקטור. חברת MS ישראל יוזמת ומנהלת מגוון רחב של פעילויות לחולים בטרשת נפוצה, תוך שהיא מעלה את המודעות הציבורית למחלה, להשלכותיה ותופעות הלוואי שלה. בהשכלתו, הוא מוסמך של הטכניון בחיפה בהנדסת מחשבים, עם התמקדות בתחום רשתות תקשורת ונתונים וכמו כן בוגר, בהצטיינות, של התוכנית לניהול עסקי בכיר של האוניברסיטה העברית בירושלים. בשנת 1990, לאחר שירות קבע בממר"מ, לביא היה ממקימי הסניף הישראלי של חברת מיקרוסופט בישראל (עובד מס. 2) והמנהל הטכני הראשון שלה. בהמשך כיהן גם כסמנכ"ל השיווק והמכירות של מיקרוסופט ישראל ללקוחות גדולים במשק הישראלי. בנוסף לפעילות ההתנדבותית ב-MS ישראל לביא מכהן מזה כ-4 שנים כחבר ועד בעמותת איגוד האינטרנט הישראלי. כמו כן, לביא הוא המקים, הבעלים והעורך הראשי של האתר www.netcheif.com - המספק ידע נרחב ביותר על תחום האינטרנט והתקשורת, תוך התמקדות בסביבה הביתית. לביא נשוי לאורלי שאובחנה כחולת טרשת נפוצה לפני כ-20 שנה, הוא מתגורר בבת-ים ואב לבן ולבת.
תודתנו לחברת מרק סרונו על תרומה בלתי תלויה לסיוע בהקמת הקהילה. יובהר כי אין בתרומה זו כדי להשפיע על הפעילות או התוכן המוצגים בקהילה.
MS