כמוניהשמנהניתוח בריאטרי כן או לא

ניתוח בריאטרי כן או לא

23/06/19 10:24
6 תגובות
בת כמעט 40 עם BMI גבוה וחוסר יכולת להצליח לרדת במשקל...
מרגישה שאיבדתי את הדרך...
מתלבטת לגבי ניתוח בריאטרי כזה או אחר...
האם הפחד הוא מכישלון או מהצלחה?

מבולבלת, דואגת, מודאגת, ובעיקר לא רוצה יותר ככה כמו שאני

6 תגובות

Ruths
מוביל קהילה
סובלת מדלקת מפרקים שיגרונית וניוונית, ומחפשת להחליף מידע בנושא
23/06/19 12:52
היי ניצה, נסי לחשוב חיובי, נסי לחשוב הפעם אצליח ואעמוד במשימה. בקשר לאיזה סוג של ניתוח יוכל לייעץ לך רק הכירורג והצוות שילווה אותך לפני הניתוח. את צעירה והחיים לפניך, הסתכלי קדימה בתקווה, לאחר הנית...
היי ניצה, נסי לחשוב חיובי, נסי לחשוב הפעם אצליח ואעמוד במשימה.
בקשר לאיזה סוג של ניתוח יוכל לייעץ לך רק הכירורג והצוות שילווה אותך לפני הניתוח.
את צעירה והחיים לפניך, הסתכלי קדימה בתקווה, לאחר הניתוח הקפידי לשמור על ההוראות ותראי שהחיים מחייכים אליך.
עלי והצליחי
byb
24/06/19 12:29
בעלי סבל מבעיה דומה ולאחר נתוח ביריאטרי ירד 40%מהמשקל שלו ללא מאמץ וכבר מעל שנתיים המשקל יציב. הירידה במשקל שינה את חייו לטובה. הנתוח שעבר זה מעקף
hazih
23/06/19 15:08
לא רואה בזה משהו רע אלא כדבר מציל חיים. אני חבר בקבוצת ניתוחין בריאטרים בכמוני. ממליץ להצטרף
מנחם-שאול
25/06/19 13:28
ניצה שלום , לא ציינת מה ה-BMI . החלטה צריכה להיות לאחר התייעצות עם רופא המשפחה המכיר אותך היטב ועם פסיכולוג/עובד סוציאלי , נסי לשוחח עם נשים שעברו את הניתוח . לאחרונה בתי החולים הציבוריים נערכים להרחב...
ניצה שלום , לא ציינת מה ה-BMI . החלטה צריכה להיות לאחר התייעצות עם רופא המשפחה המכיר אותך היטב ועם פסיכולוג/עובד סוציאלי , נסי לשוחח עם נשים שעברו את הניתוח . לאחרונה בתי החולים הציבוריים נערכים להרחבת הניתוחים וחלק מהם מאפשרים לבחור רופא מנתח , חשוב להגיע ולשוחח עם רופא כירורג כזה . ההתלבטות שלך מוצדקת מאוד וטבעית , אך ההחלטה הסופית תהיה שלך בלבד , הצלחה בכל החלטה שתקבלי .
שרון-לוטן-פסיכולוגית
מומחה כמוני
פסיכולוגית רפואית מומחית. בעלת ניסיון רב בעבודה עם מבוגרים המתמודדים עם השמנה, לפני ואחרי ניתוח בריאטרי, במסגרת טיפול פרטני או קבוצתי. בנוסף מטפלת במבוגרים ובני נוער המתמודדים עם מצבים רפואיים שונים במטרה לקדם את בריאותם הגופנית ורווחתם הנפשית. עובדת במסגרת ציבורית ובקליניקה פרטית.
30/06/19 8:51
שלום ותודה על הפנייה והשיתוף. לצד תחושת הבילבול שאת מעלה אני מבינה שאת רוצה לעשות שינוי, ומחזקת אותך על כך. שינוי הוא לעיתים קרובות מורכב ולא בהכרח קל, והמחשבות וההתלבטויות הקודמות לו הן חלק חשוב מה...
שלום ותודה על הפנייה והשיתוף.
לצד תחושת הבילבול שאת מעלה אני מבינה שאת רוצה לעשות שינוי, ומחזקת אותך על כך.
שינוי הוא לעיתים קרובות מורכב ולא בהכרח קל, והמחשבות וההתלבטויות הקודמות לו הן חלק חשוב מהתהליך. הניתוח הבריאטרי הוא לא קסם, יש חשיבות גדולה להכנה לפני הניתוח, כמו גם לליווי אחריו. ממליצה לך לפנות להערכה אצל צוות רב מקצועי על מנת לבדוק את מידת ההתאמה של הניתוח עבורך, ובמידה ותבחרי להמשיך בתהליך תוכלי להתחיל איתם תהליך הכנה מסודר. ממליצה בחום לבדוק את אפשרויות הליווי והתמיכה לפני הניתוח ואחריו, עם דיאטנית ופסיכולוגית. טיפול פסיכולוגי בהקשר זה יכול לסייע לך בהתמודדות הרגשית הנלוות לבעיית עודף המשקל, ובאימוץ אורח חיים בריא שיעזור לך להשיג את המטרה ולשמור על התוצאות לאורך זמן.
מאחלת לך הרבה בהצלחה בכל דרך שתבחרי.
שרון
תומר----מטפל-הוליסטי
07/07/19 13:20
ברוב המקרים דווקא הדיאטות המרובות הן אלו שפוגעות במנגנון המטבולי והגוף למד להסתפק בכמות קטנה של קלוריות, וכמובן שיש מחיר שמתבטא בחסכים חיוניים. הפתרון הוא לשקם את המנגנון המטבולי וזה תלוי מאוד בנכונות...
ברוב המקרים דווקא הדיאטות המרובות הן אלו שפוגעות במנגנון המטבולי והגוף למד להסתפק בכמות קטנה של קלוריות, וכמובן שיש מחיר שמתבטא בחסכים חיוניים. הפתרון הוא לשקם את המנגנון המטבולי וזה תלוי מאוד בנכונות שלך לשינוי. אשמח לתת לך יותר פרטים באם תרצי.
תומר הר חורב - מטפל הוליסטי ברפואה משולבת

מנהלי קהילה

שירי נקש
שירי נקש
אני דיאטנית קלינית בעלת קליניקה בפתח תקווה. בוגרת תואר ראשון בתזונה קלינית (B.Sc) בפקולטה לחקלאות, מהאוניברסיטה העברית. בוגרת סטאז' בבית חולים וולפסון ובעלת רישיון עבודה מטעם משרד הבריאות. מלווה, תומכת, מנחה ומטפלת באנשים (גברים, נשים וילדים) אשר רוצים לעשות שינוי בדרך האכילה שלהם, כל אחד ומטרתו - ירידה ,שמירה ועלייה במשקל. תזונה זהו תחום דינמי מאוד ומתעדכן כל הזמן. במסגרת מחויבותי למטופליי, אני מעורה ומתעדכנת בספרות המקצועית העדכנית ביותר ובמחקרים חדשים מהארץ והעולם. בחיי האישיים אני מיישמת את התורה עליה אני ממליצה למטופליי: מנהלת אורח חיים ספורטיבי עם הרגלי אכילה מאוזנים שהפכו לשגרת חיי וחיי משפחתי. הניסיון הרב אותו צברתי במהלך השנים בעולם העיסקי כמנהלת בכירה, תורמים לי רבות בעיסוקי כדיאטנית בהנעת אנשים להשגת מטרותיהם וביכולתם להשיג תוצאות מיטביות. כל אלו הופכים אותי לדיאטנית יותר טובה ולמטפלת מקצועית ומנוסה. יחד עם המטופלים אנחנו יוצאים למסע שבו הם מאמצים הרגלים נכונים ובריאים בקלות רבה ובהנאה גדולה, תוך השגת המטרות האישיות וקבלת תוצאות וחשוב מכך- שמירה עליהן.
יפעת אלנקרי
יפעת אלנקרי
נעים מאוד, שמי יפעת אלנקרי דיאטנית קלינית בעלת תואר בתזונה B.SC מטעם אוניברסיטת אריאל ובעלת תואר B.A במדעי ההתנהגות. נשואה ואמא לארבעה. עובדת נכון להיום כדיאטנית כללית וילדים בקופ"ח לאומית, מקבלת בקליניקה פרטית בגינות שומרון אכילה רגשית והפרעות אכילה על כל גווניהן. בנוסף מתרגלת באוניברסיטת אריאל בחוג למדעי התזונה ודיאטנית בפרוייקט אורח חיים בריא מטעם משרד החינוך.
שרון לוטן פסיכולוגית
שרון לוטן פסיכולוגית
פסיכולוגית רפואית מומחית. בעלת ניסיון רב בעבודה עם מבוגרים המתמודדים עם השמנה, לפני ואחרי ניתוח בריאטרי, במסגרת טיפול פרטני או קבוצתי. בנוסף מטפלת במבוגרים ובני נוער המתמודדים עם מצבים רפואיים שונים במטרה לקדם את בריאותם הגופנית ורווחתם הנפשית. עובדת במסגרת ציבורית ובקליניקה פרטית.
ד״ר הדר מילוא-רז
ד״ר הדר מילוא-רז
מומחית לרפואה פנימית. התמחות בפנימית ו' בשיבא. כעת בהתמחות שניה באנדוקרינולוגיה במכון האנדוקריני בשיבא ורופאה ב״מרכז הישראלי לטיפול בעודף משקל״ בשיבא.

מובילי קהילה

razm121
razm121
עברתי ניתוח מעקף קיבה לפני כשבע שנים .הדרך הניתוחית שלי, הייתה רצופה בעליות רבות ומורדותמהם למדתי רבות על סוגיי  הניתוחים הבריאטרים ועל המעקף בפרט.מזמין אותכם, להצטרף יחד למסע ולדרך אשר אתם עושים בקבוצה לניתוחים בריאטרים.רק יחד נגיע למטרה אשר הצבנו לעצמנו.  
Ruths
Ruths
סובלת מדלקת מפרקים שיגרונית וניוונית, ומחפשת להחליף מידע בנושא
תודתנו לחברת נובו נורדיסק על תרומה בלתי תלויה לסיוע בהקמת הקהילה. יובהר כי אין בתרומה זו כדי להשפיע על הפעילות או התוכן המוצגים בקהילה