כמוניטרשת נפוצהמתחילה טיפול בפעם הראשונה

מתחילה טיפול בפעם הראשונה

23/06/19 21:55
9 תגובות
חדשה כאן.
אובחנתי לפני חודש וחצי
ומחר בבוקר לוקחת את הכדור הראשון.
טקפידרה.
אני יוצאת לדרך מלאה חששות ,פחדים,סימני שאלה .
אשמח לשמוע כל עצה,או כל דבר שיכול להקל עליי. ולו במעט.
תודה

9 תגובות

בת.אל.דהן
23/06/19 21:58
היי מיכאלה
אין לך מה לחשוש מטקפידרה
גם אני חששתי מאוד לפני שנתחלתי לקחת אותה..הכל בסדר אני כאן:) קצת תחושת חום לא הרגה רף אחד
שיהיה בהצלחה;)
מיכאלה21
24/06/19 12:55
תודה רבה על העידוד
אבחנה-שגוייה
23/06/19 23:06
פרוסה עם אבוקדו או עם טחינה ויהיה בסדר
ערן-ברקוביץ
מומחה כמוני
פסיכולוג רפואי מומחה ובעל קליניקה פרטית .
24/06/19 2:26
שלום מיכאלה, בהצלחה עם תחילת הטיפול החדש. אצרף קישור (בכחול למטה) ובו תגובות רבות לדיון קודם בתזונה וטיפים לגבי השימוש בטקפידרה. מקווה שעם תחילת הטיפול החששות ילכו ויקטנו, כי הטיפול בטקפידרה מאוד ש...
שלום מיכאלה,
בהצלחה עם תחילת הטיפול החדש.
אצרף קישור (בכחול למטה) ובו תגובות רבות לדיון קודם בתזונה וטיפים לגבי השימוש בטקפידרה.
מקווה שעם תחילת הטיפול החששות ילכו ויקטנו, כי הטיפול בטקפידרה מאוד שכיח ולרוב מתואר כנוח מאוד.
וכמובן תעדכני אותנו שנדע איך הרגשת ונוכל ללמוד מניסיונך האישי.
שירקיה
24/06/19 12:34
היי מיכאלה, אני עם טכפידרה כבר 3 שנים? אולי קצת יותר. ההתחלה הייתה קצת קשה כי צריך להתרגל, אבל גם זה לא היה משהו יוצא דופן. קצת כאבי בטן, אדמומיות וזהו בערך. כפי שנאמר כבר, אם מקפידים על אכילה של ...
היי מיכאלה,

אני עם טכפידרה כבר 3 שנים? אולי קצת יותר. ההתחלה הייתה קצת קשה כי צריך להתרגל, אבל גם זה לא היה משהו יוצא דופן. קצת כאבי בטן, אדמומיות וזהו בערך. כפי שנאמר כבר, אם מקפידים על אכילה של דברים שומניים יחד עם הכדור אז התופעות כמעט ולא מורגשות וגם הבנתי פה בפורומים שאם האדמומיות ממש מפריעה אפשר לקחת כדורים נגד אלרגיה בסמוך לטכפידרה וזה אמור לסייע (לא ניסיתי אבל נראלי שאת יכולה לחפש פה בפורום ולבדוק המלצות).
שיהיה המון בהצלחה! והכי חשוב לא להילחץ כי זה לא בריא ;)
מיכאלה21
24/06/19 12:56
תודה רבה.
אביב17
25/06/19 11:38
אין מה לפחוד מיכאלה כולנו חולים וכולנו חיים מה שחשוב שתקשיבי לגוף שלך ולא לנסות בכוח גם הרופא יגיד לך בהצלחה
מיכאלה21
26/06/19 21:24
היי מעדכנת שהיום אני סיימתי את היום השלישי לטיפול . 3 שעות אחרי הכדור הראשון הופיע אודם לא מאד רציני בפנים ובצוואר מלווה בעקצוצים נסבלים שחלפו לאחר חצי שעה. וזהו...מאז לא הופיעו בכלל שום תופעות לו...
היי
מעדכנת שהיום אני סיימתי את היום השלישי לטיפול .
3 שעות אחרי הכדור הראשון הופיע אודם לא מאד רציני בפנים ובצוואר מלווה בעקצוצים נסבלים שחלפו לאחר חצי שעה.
וזהו...מאז לא הופיעו בכלל שום תופעות לוואי.
תחזיקו לי אצבעות שימשיך לי ככה.
אשמח לדעת ממי שנוטל טקפידרה האם יש עליה בתופעות הלוואי כשעוברים למינון של 240 ?
תודה לכם
ערן-ברקוביץ
מומחה כמוני
פסיכולוג רפואי מומחה ובעל קליניקה פרטית .
27/06/19 19:23
מיכאלה, שמח להתעדכן שכך עברו להן תופעות הלוואי. ותודה ששיתפת כי רבים חוששים מכך. מהניסיון שלי עם מטופלים ששיתפו אותי, כשמעלים את המינון תופעות הלוואי מופיעות שוב כמו בניסיון הראשון. אבל כמובן זה אינ...
מיכאלה,
שמח להתעדכן שכך עברו להן תופעות הלוואי. ותודה ששיתפת כי רבים חוששים מכך.
מהניסיון שלי עם מטופלים ששיתפו אותי, כשמעלים את המינון תופעות הלוואי מופיעות שוב כמו בניסיון הראשון. אבל כמובן זה איניבדואלי ולא ניתן לנבא איך כל אחד יגיב. מקווה שעוד ישתפו ויוכלו לתרום מניסיונם.

מנהלי קהילה

ערן ברקוביץ
ערן ברקוביץ
פסיכולוג רפואי מומחה ובעל קליניקה פרטית .
פרופ'-איתן-אוריאל
פרופ'-איתן-אוריאל
מומחה בנוירולוגיה, בעל תואר שני במחלות כלי דם של המוח. מנהל המחלקה הנוירולוגית מרכז רפואי בלינסון. מזכיר האיגוד הנוירולוגי בישראל.
ד
ד"ר יובל כרמון
רופא בכיר במחלקה הנוירולוגית ביה"ח מאיר.מנהל מרפאת טרשת נפוצה.
ד
ד"ר אסתר גנלין
רופאה בכירה במכון הנוירולוגי בביה"ח שניידר ומנהלת המרפאה הנוירואימונולוגית בו. בוגרת רפואה בטכניון בהצטיינות. בעלת תואר שני באימונולוגיה בהצטיינות יתרה (אוניברסיטת תל אביב) ותואר דוקטור בביוכימיה (הטכניון). משלבת מחקר קליני ובסיסי בתחום טרשת נפוצה בילדים. חברה בקבוצת המחקר הבין לאומית לטרשת נפוצה בילדים- International Pediatric Multiple Sclerosis Study Group (IPMSSG)

מובילי קהילה

פזית
פזית
הייתי בריאה ורופאת שיניים. כיום , חולה בטרשת נפוצה ואומנית קרמיקה, מציירת ומטפלת באמצעות אומנות. קודם כל אמא לשני ילדים נפלאים וחברה עם כמה אנשים חמים וחכמים. יש מתנה ביכולת ליצור ... זה מאפשר נתינה הלאה וידיעה שגם מי שלא מכיר אותי אישית יוכל לקבל משהו ממני שישמח ויגרום לו הנאה. זו הסיבה שאני כותבת פה. לעזור ולהשיא עצה וגם לקבל ידע ממי ששותפים לדרך הטרשים של טרשת נפוצה בדרך זו או אחרת. 
לביא שיפמן
לביא שיפמן
לביא שיפמן הוא ממיסדי חברת MS ישראל בע"מ (חל"צ) ומכהן בה, בהתנדבות, כדירקטור. חברת MS ישראל יוזמת ומנהלת מגוון רחב של פעילויות לחולים בטרשת נפוצה, תוך שהיא מעלה את המודעות הציבורית למחלה, להשלכותיה ותופעות הלוואי שלה. בהשכלתו, הוא מוסמך של הטכניון בחיפה בהנדסת מחשבים, עם התמקדות בתחום רשתות תקשורת ונתונים וכמו כן בוגר, בהצטיינות, של התוכנית לניהול עסקי בכיר של האוניברסיטה העברית בירושלים. בשנת 1990, לאחר שירות קבע בממר"מ, לביא היה ממקימי הסניף הישראלי של חברת מיקרוסופט בישראל (עובד מס. 2) והמנהל הטכני הראשון שלה. בהמשך כיהן גם כסמנכ"ל השיווק והמכירות של מיקרוסופט ישראל ללקוחות גדולים במשק הישראלי. בנוסף לפעילות ההתנדבותית ב-MS ישראל לביא מכהן מזה כ-4 שנים כחבר ועד בעמותת איגוד האינטרנט הישראלי. כמו כן, לביא הוא המקים, הבעלים והעורך הראשי של האתר www.netcheif.com - המספק ידע נרחב ביותר על תחום האינטרנט והתקשורת, תוך התמקדות בסביבה הביתית. לביא נשוי לאורלי שאובחנה כחולת טרשת נפוצה לפני כ-20 שנה, הוא מתגורר בבת-ים ואב לבן ולבת.
תודתנו לחברת מרק סרונו על תרומה בלתי תלויה לסיוע בהקמת הקהילה. יובהר כי אין בתרומה זו כדי להשפיע על הפעילות או התוכן המוצגים בקהילה.
MS