כמוניער"ן - עזרה ראשונה נפשית"ללא מאבק אין התקדמות"

"ללא מאבק אין התקדמות"

01/07/19 11:07
3 תגובות
לקח לי הרבה זמן למצוא את המילים הנכונות, כיצד לתאר את מה שאני חווה כרגע בפרק של הפרעת דחק פוסט טראומתית. בחטיבה וביסודי נכנסתי לשתי חזיתות, חזית אחת פנימית וחזית אחת חיצונית. החזית החיצונית הייתה נגד הסביבה בעיקר- נגד תלמידים אחרים. החזית החיצונית גרמה לחזית פנימית, הידועה כדיכאון וכחרדות. החזית הפנימית גרמה לשאיבת כוחות פנימיים איטית אך בטוחה, בעוד שהחזית החיצונית רק החמירה את המצב בחזית הפנימית. המצב בשתי החזיתות היה כל כך מתיש עד שבכיתה ט' (אחרי 7-9 שנים בערך) הנפש הפסידה את הקרב הפנימי שגרם לנטישה של הקרב החצוני. שטחים פנימיים רבים עכשיו מלאים במוקשים פעילים, ואני תקוע כרגע באמצע שדה המוקשים פעילים שנשארו מהקרבות המתישים.
אני מודה, אני מאמין ב"צמיחה פוסט טראומטית" ואני עדיין בתהליך של החלמה ובניה. אני כרגע מנסה לצאת משדה המוקשים וכמעט כל צד שאני לוקח כרגע גורם להפעלת מוקש. וכל פעם שמופעל מוקש, חלק אחר בי מת. אבל כל פעם שאני דורך על מוקש אני לומד יותר, ולא רק על איך לא לדרוך על עוד מוקשים או איך להוציא מוקשים פעילים אחרים מהאדמה. אני לומד הרבה על עצמי, על התמדה, על פסיכולוגיה, על החיים עצמם. אפשר לאמר שאני לומד איך להתמודד בלי החלקים שמתו בי כבר מהמוקשים שהופעלו. הדרך לזה קשה ומייסרת מאוד כרגע. במיוחד עם בעיות שינה הנובעות מסיוטים, פלאשבקים, ועוד. אני לא מצפה שאי פעם אני אבריא לגמרי מזה ותמיד ישארו הצלקות ופצעים בלתי נראים פה ושם, אבל "ללא מאבק אין התקדמות".

3 תגובות

גפן---מתנדבת-ער-ן
מתנדב ער"ן
מחר יום חדש
01/07/19 11:29
שלום לך יקר, קראתי את מה שכתבת ואני פשוט נפעמת מהתבונה והרגישות. איך אתה מוצא דרכים לחזק את עצמך ולהשלים עם דברים שקרו. ממש נתת לי השראה. בנוסף יש בך כוחות לשתף אותנו כאן בקהילה. שיהיה לך יום מקסים!...
שלום לך יקר,
קראתי את מה שכתבת ואני פשוט נפעמת מהתבונה והרגישות. איך אתה מוצא דרכים לחזק את עצמך ולהשלים עם דברים שקרו. ממש נתת לי השראה. בנוסף יש בך כוחות לשתף אותנו כאן בקהילה.
שיהיה לך יום מקסים!
יאיר---ער-ן
מנהל קהילת ער"ן
הכאב הוא בלתי נמנע אך הסבל זה עניין של בחירה And in the end, the love you TAKE, is equal to the love you MAKE
02/07/19 15:46
מנותק יקר - אני הרי לא מכיר אותך אבל "מנותק" אתה לא. כפי שגפן כתבה - פשוט לקחת את הפוסט שכתבת ולשתף עם אחרים. מפעים, מחזק, מעורר תקווה, מעורר השראה. מבלי להכירך אני בטוח ששדה המוקשים יגרום לך להיות בן...
מנותק יקר - אני הרי לא מכיר אותך אבל "מנותק" אתה לא. כפי שגפן כתבה - פשוט לקחת את הפוסט שכתבת ולשתף עם אחרים. מפעים, מחזק, מעורר תקווה, מעורר השראה. מבלי להכירך אני בטוח ששדה המוקשים יגרום לך להיות בן אדם חזק יותר, טוב יותר וכולי תקווה גם מאושר יותר.
נשמח מאוד לעוד פוסטים משתפים כאלו כי הרי זו הרוח של הפורום.
תודה תודה תודה על מה שכתבת :heart:
Zipo
03/07/19 0:36
חזק. נוגע. מעורר השראה. אתה נשמע אדם מיוחד וכותב מדהים. אנטלגציה רגשית כל כך גבוהה. התבוננות מופלאה פנימה. מחזקת אותך להמשיך במסע ובמאבק, ולהתקדם כמה שיותר בכמה שפחות קושי וייסורים. בטוחה שתצליח. ז...
חזק. נוגע. מעורר השראה.
אתה נשמע אדם מיוחד וכותב מדהים.
אנטלגציה רגשית כל כך גבוהה. התבוננות מופלאה פנימה. מחזקת אותך להמשיך במסע ובמאבק, ולהתקדם כמה שיותר בכמה שפחות קושי וייסורים. בטוחה שתצליח.
זה פשוט. וואו.

מנהלי קהילה

יאיר - ער'ן
יאיר - ער'ן
הכאב הוא בלתי נמנע אך הסבל זה עניין של בחירה And in the end, the love you TAKE, is equal to the love you MAKE
מיכל ל. - ער
מיכל ל. - ער"ן
מנהלת שירות האינטרנט בער"ן נשואה+2

מובילי קהילה

תקווה - מתנדבת ער
תקווה - מתנדבת ער"ן
אני פנסיונרית, נשואה, יש לי 3 ילדים בוגרים ו-5 נכדים. למדתי באוניברסיטה מתמטיקה ומדעי המחשב. לפני הפרישה עבדתי בפיתוח תוכנה ובהמשך בתמיכה במוצרים שהחברה שלנו ייצרה.
מורן- מתנדבת ער
מורן- מתנדבת ער"ן
היי :) אני מורן, מתנדבת בער"ן מזה כשלוש שנים.
שרה-מתנדבת ערן
שרה-מתנדבת ערן
מתנדבת בער"ן כשנה אם 4 ילדים וסבתא ל5 נכדים, אחות מיילדת
גפן - מתנדבת ער
גפן - מתנדבת ער"ן
מחר יום חדש
גילה 22 מתנדבת ערן
גילה 22 מתנדבת ערן
אלמנה בת 70 2 ילדים 6 נכדים מלמדת מחשבים גיל שלישי שרה במקהלה שוחה כל השנה
ד
ד"ר שירי דניאלס
מנהלת מקצועית ארצית בעמותת ער"ן מרצה באוניברסיטת תל אביב מומחית לייעוץ קצר מועד מחברת הספרים "עוצמת ההקשבה - כיצד לסייע לסובבים אותך בזמן מצוקה רגשית ומשבר" ו "כאב אנלוגי בעידן דיגיטלי - התמודדות חיובית עם פרידה וגירושים", בהוצאת מטר
דינה - ער
דינה - ער"ן
מתנדבת בקו הטלפוני של ער"ן