שאלה

02/07/19 16:20
1 תגובות
האם אנטיביוטיקת מקרונדטין לטיפול בדלקת בדרכי השתן , תקין לקחת למי שיש אנמיה? ושאלה נוספת היא אם האנטיביוטיקה הזו יותר מועדת לפורענות מבחינת תופעות לוואי מאשר סוגי אנטיביוטיקה אחרים , ובכלל עוד איזה סוגי אנטיביוטיקה ניתן לקחת לטיפול בדלקת בדרכי השתן?

1 תגובות

ד-ר-דני-זיו
09/07/19 15:09

שלום לירון,

כפי שמופיע בעלון לצרכן של התרופה, אנמיה אינה התווית נגד לנטילת התרופה אך בהחלט יש לנקוט משנה זהירות. חולים עם אנמיה עלולים להיות מועדים יותר להתפתחות של אנמיה ...

שלום לירון,

כפי שמופיע בעלון לצרכן של התרופה, אנמיה אינה התווית נגד לנטילת התרופה אך בהחלט יש לנקוט משנה זהירות. חולים עם אנמיה עלולים להיות מועדים יותר להתפתחות של אנמיה המוליטית (כזו הנובעת מהרס כדוריות דם אדומות) כתוצאה מנטילת התרופה. ניתן לשקול יחד עם הרופא ביצוע מעקב מתאים וחלופות טיפוליות אפשריות במידת הצורך. אנטיביוטיקות הנמצאות בשימוש לטיפול בדלקות בדרכי השתן כוללות (לחצי לעלון לצרכן): דיספטיל, זינט, צפוויט, מונורול ועוד אחרות. תוכלי לקרוא בהרחבה על הנושא בערך הרלוונטי באתר "ויקירפואה" כאן.

בבחינת היותה "מועדות לפורעות" אייני בטוח לגמרי מה כוונתך אך תופעות הלוואי שלה מאוד דומות לאלה של אנטיביוטיקות אחרות ובכלל לא ניתן לחזות תגובה אישית לטיפול מבחינה זו של תופעות בלתי רצויות. סוג האנטיביוטיקה נקבע בהתאם למחולל הדלקת ומאפייני המטופל כולל מחלות הרקע, תרופות כרוניות ועוד.

בברכת בריאות שלמה,

ד"ר דני זיו

רוקח קליני

 

מזמין אותך לקרוא על מרכז המידע התרופתי של הדסה כאן:

מרכז למידע תרופתי הדסה

 

ואם מעניין אותך, אני מזמין אותך לבקר גם באתר לייעוץ תרופתי אישי וגם בדוקטור לתרופות בפייס (-:

www.drpharma.co.il

מנהלי קהילה

סימה לבני
סימה לבני
רוקחת בכירה, מנהלת המרכז לייעוץ תרופתי אישי, מחברת הספר "לעשות סדר בתרופות". לבני עוסקת בהפצה והטמעה של מאגרי מידע תרופתיים בחברת "זיעור". בעברה, ניהלה את בתי המרקחת של בתי החולים "הלל יפה" ו"רמב"ם". סימה שמה לה למטרה לקדם את הרוקחים כיועצים ורוקחים קלינים כמומחים לתרופות, כחלק מהצוות הרפואי. היא נותנת הרצאות ברחבי הארץ לקידום הניהול העצמי של התרופות באמצעות איתור מוקדם של בעיות שנובעות מתרופות, והספר "לעשות סדר בתרופות - בעידן שבו המידע אינסופי" הינו באותו עניין.
ד
ד"ר ורדית קלמרו
נעים מאוד, שמי ד"ר ורדית קלמרו, אני בת 39, נשואה ואמא לחמישה ילדים מקסימים, ואני דוקטור לתרופות. למדתי 10 שנים על תרופות ואני עובדת כמומחית למידע, טיפול וייעוץ תרופתי, רוקחת קלינית, מעל ל-11 שנים. במהלך שנות עבודתי, הן במסגרת בתי חולים, קופות חולים ועמותות חולים, ליוויתי אנשים עם בעיות בטיפול התרופתי בניסיון למצוא פתרון הולם למצבם התרופתי. מה ההכשרה המקצועית שלי? דוקטור ברוקחות קלינית, Pharm.D. של האוניברסיטה העברית בירושלים. מחנכת לסוכרת מטעם משרד הבריאות מאמנת לאורח חיים בריא מטעם אוניברסיטת בן גוריון חברת הנהלה בארגון הרוקחות בישראל חברות באיגוד לרפואת ריאות בישראל מייעצת ומספקת שירותי רוקחות קלינית לעמותות חולים ולמוסדות רפואיים מה האג'נדה שלי? יש לתת את התרופה המתאימה לחולה המתאים! יש לפעול לקידום מקצוע הרוקחות הקלינית בכל מחלקה ובכל מרפאה! מוזמנים לבקר באתר הבית: http://www.drpharma.co.il
ד
ד"ר רותם סולומון
שמי רותם סולומון, בת 28. "חיה ונושמת" רוקחות קלינית! אחד המקצועות הכי חשובים שקיימים! (בכלל לא משוחדת...) במקצועי: רוקחת קלינית, בעלת תואר Pharm.D ובוגרת האוניברסיטה העברית בירושלים. כיום מתמחה ברוקחות קלינית במחלקת טיפול נמרץ בבית חולים שניידר לילדים. שותפה לד"ר לתרופות בחסות ד"ר ורדית קלמרו, רוקחת קלינית. בעסק ד"ר לתרופות ניתן לקבל שירותי ייעוץ פרטיים למטופלים, עמותות חולים ומוסדות רפואים בכל הקשור לריבוי תרופות, אינטראקציות, תופעות לוואי והמלצות לאורחות חיים בריאה. מוזמנים לבקר ולהתרשם באתר הבית: http://www.drpharma.co.il . ניתן להשאיר לנו פניה בכל הקשור בתרופות. אנחנו כבר נעשה לכם סדר:-)