כמוניער"ן - עזרה ראשונה נפשיתלא רוצה להרגיש יותר...

לא רוצה להרגיש יותר...

08/07/19 23:51
6 תגובות
אני ממש לא לבד. מוקפת בחברים ובן זוג מדהימים. פעם הייתי מרגישה שיש תקופות טובות ותקופות רעות. אח"כ שבועות, אח"כ ימים. עכשיו אני מרגישה שיש כמה שעות טובות מדי פעם. לא מספיק. ברגע שה"היי" עובר כל הרע צף ומוגבר.

תמיד הייתי מאוד אופטימית, ועדין אני מסוגלת למצוא את הטוב תמיד. אבל פשוט אין לי כוחות יותר. אני מרגישה שהחיים הם בעיקר מלחמה אחת מתמשכת. לא רוצה להרגיש יותר - לא טוב ולא רע. לא רוצה להילחם יותר. רוצה ללכת לישון ולא להתעורר יותר.

גם הדברים שפעם היו עושים לי טוב כבר לא מספיקים או מספקים. ודברים חדשים? לא מצליחה להתחבר לכלום. לנסות להסתכל על כל הדברים שעברתי, כל נקודות החוזק שלי, רק מתסכל אותי יותר "לאן היא נעלמה בדרך?"
אני מרגישה ש3 השנים (בעיקר) האחרונות ריסקו לי את הלב, ואין איך לתקן. אני מפחדת להיות שוב מאושרת.

במשך כמעט שנה נכנעתי לחרדות ולדכאון, הסתגרתי, נעלמתי לאנשים, שרובם עדין היו פה כשהתפקחתי. נשמתי אבל לא חייתי. המשפחה בכלל לא שמים לב מה קורה להם מתחת לאף. לכעוס? להיפגע? ואולי פשוט אני טובה בהעמדת פנים.
ועד שאני מנסה לעמוד שוב על הרגליים אני מרגישה שכל הדלתות סגורות. אני עייפה. כל הזמן. ועצבנית ומתוסכלת. רבה עם כל מי שקרוב. פניתי לבריאות הנפש, אני ברשימת המתנה, כבר חצי שנה. ורואה פעם בחודש את הפסיכיאטר. לבנתיים מרגישה שטיפול תרופתי רק מחמיר הכל. כשניסיתי בפרטי לא התחברתי למטפל. אני צריכה ש"יימצא לי שידוך" כבר.

6 תגובות

no-one
09/07/19 0:11
היי יקרה, ברוכה הבאה מצטער לשמוע שאת מרגישה לא טוב, שמח לשמוע שאת מוקפת בסביבה טובה, ושיש לך בן זוג מדהים. המשפחה, גם אם הם לפעמים שמים לב, הם לא תמיד יודעים איך להגיב או מה לומר, איך להתנהג. ...
היי יקרה, ברוכה הבאה

מצטער לשמוע שאת מרגישה לא טוב,
שמח לשמוע שאת מוקפת בסביבה טובה, ושיש לך בן זוג מדהים.

המשפחה, גם אם הם לפעמים שמים לב, הם לא תמיד יודעים איך להגיב או מה לומר, איך להתנהג.
זה לפעמים יכול להיות מבלבל ומתסכל גם בשבילם. :heart:


ושוב, ברוכה הבאה לפורום, את מוזמנת לשתף כאן במה שתרצי
יאיר---ער-ן
מנהל קהילת ער"ן
הכאב הוא בלתי נמנע אך הסבל זה עניין של בחירה And in the end, the love you TAKE, is equal to the love you MAKE
09/07/19 15:14
היי, מצטרף ל"מישהו" ומברך אותך בברכת ברוכה הבאה לביתנו הקט והחמים. נראה שאת אכן סובלת לא מעט אבל אל תוותרי על עזרה. השיתוף הוא נהדר וטוב אבל הוא וירטואלי בלבד ומוגבל מן הסתם. לא התחברת למטפל? למה של...
היי, מצטרף ל"מישהו" ומברך אותך בברכת ברוכה הבאה לביתנו הקט והחמים.
נראה שאת אכן סובלת לא מעט אבל אל תוותרי על עזרה. השיתוף הוא נהדר וטוב אבל הוא וירטואלי בלבד ומוגבל מן הסתם. לא התחברת למטפל? למה שלא תנסי מטפל אחר ? אני מסכים איתך שלפני שמתחילים להעמיס את הגוף בכדורים ( קטונתי מלאמר אם זה טוב או לא - אולי כן ) אל תוותרי על הטיפול הנפשי כי את זקוקה לזה.
ובינתיים נשמח אם תשתפי, תכתבי. את מוזמנת לפתוח בלוג משלך או סתם לפנות לער'ן בכל הערוצים הזמינים ( צ'אט וכו ).
שולח לך חיבוק של נחמה.

:heart::heart::heart:
Anonymouse
Anonymouse
09/07/19 18:25
את חזקה וזה חשוב,אני ההפך הגמור ממך.
אני בודדה.
Ignlawtdp
10/07/19 12:49
תודה לכם :) לא מוותרת על העזרה, אבל מאוד מיואשת מהזמן שלוקח לקבל עזרה מהגופים השונים. וזה לא רק בתחום בריאות הנפש, גם מהרפואה. פעם הייתי "בריאה בדרך כלל" והיום אני מחלימה מסרטן, בשלבי אבחון פיברו, ...
תודה לכם :)

לא מוותרת על העזרה, אבל מאוד מיואשת מהזמן שלוקח לקבל עזרה מהגופים השונים. וזה לא רק בתחום בריאות הנפש, גם מהרפואה. פעם הייתי "בריאה בדרך כלל" והיום אני מחלימה מסרטן, בשלבי אבחון פיברו, סובלת מאלרגיות חדשות, כאבים כרונים, פגיעה בעצבים, תשישות והדיכאון שהוא הדובדבן שבקצפת, כי הרופאים אוהבים להפנות אצבע מאשימה לנפשי ולהגיד שהוא זה שגורם לפיזי.

אני משתפת את חברי "מערכת התמיכה שלי" אבל זה מלווה בתחושות שאני נטל עליהם, או שאני "מתבכיינת" ו"מתמסכנת" יותר מדי...
יאיר---ער-ן
מנהל קהילת ער"ן
הכאב הוא בלתי נמנע אך הסבל זה עניין של בחירה And in the end, the love you TAKE, is equal to the love you MAKE
10/07/19 15:24
היי יקרה, את מתארת פה בעיות שפוקדות אותך שהיו מרסקים את החזקים מאיתנו ואת חושבת שאת "מתבכיינת ומתמסכנת?" אנחנו פה איתך לחזק - בעניין העזרה אני כן מציע להילחם על זכויותייך ולברר מה מגיע לך. הייתי מת...
היי יקרה,
את מתארת פה בעיות שפוקדות אותך שהיו מרסקים את החזקים מאיתנו ואת חושבת שאת "מתבכיינת ומתמסכנת?"
אנחנו פה איתך לחזק - בעניין העזרה אני כן מציע להילחם על זכויותייך ולברר מה מגיע לך. הייתי מתחיל ברופא משפחה או רופא מקצועי אחר שיש לך בו אמון.
תקווה---מתנדבת-ער-ן
מתנדב ער"ן
אני פנסיונרית, נשואה, יש לי 3 ילדים בוגרים ו-5 נכדים. למדתי באוניברסיטה מתמטיקה ומדעי המחשב. לפני הפרישה עבדתי בפיתוח תוכנה ובהמשך בתמיכה במוצרים שהחברה שלנו ייצרה.
10/07/19 21:21
יקירה, נשמע שעברת הרבה דברים ממש לא קלים לאחרונה....כן זה מוכר - לוקח באמת הרבה זמן לקבל עזרה מהגופים השונים - תורים מאד ארוכים וזה באמת מבאס. זה נהדר שיש לה מערכת תמיכה! ויש לי הרגשה שהם תומכים בך ...
יקירה,
נשמע שעברת הרבה דברים ממש לא קלים לאחרונה....כן זה מוכר - לוקח באמת הרבה זמן לקבל עזרה מהגופים השונים - תורים מאד ארוכים וזה באמת מבאס. זה נהדר שיש לה מערכת תמיכה! ויש לי הרגשה שהם תומכים בך מכל הלב ולא רואים אותך כנטל. אני שמחה לשמוע שאת מטפלת בעצמך. זה טבעי שתרגישי עייפה ועצבנית אחרי כל מה שעברת בזמן האחרון... אני מאחלת לך שתראי בקרוב שיפור בבריאות ושתרגישי טוב יותר בכל המובנים, פיזית ונפשית. אנחנו פה איתך :heart:

מנהלי קהילה

יאיר - ער'ן
יאיר - ער'ן
הכאב הוא בלתי נמנע אך הסבל זה עניין של בחירה And in the end, the love you TAKE, is equal to the love you MAKE
מיכל ל. - ער
מיכל ל. - ער"ן
מנהלת שירות האינטרנט בער"ן נשואה+2

מובילי קהילה

תקווה - מתנדבת ער
תקווה - מתנדבת ער"ן
אני פנסיונרית, נשואה, יש לי 3 ילדים בוגרים ו-5 נכדים. למדתי באוניברסיטה מתמטיקה ומדעי המחשב. לפני הפרישה עבדתי בפיתוח תוכנה ובהמשך בתמיכה במוצרים שהחברה שלנו ייצרה.
מורן- מתנדבת ער
מורן- מתנדבת ער"ן
היי :) אני מורן, מתנדבת בער"ן מזה כשלוש שנים.
שרה-מתנדבת ערן
שרה-מתנדבת ערן
מתנדבת בער"ן כשנה אם 4 ילדים וסבתא ל5 נכדים, אחות מיילדת
גפן - מתנדבת ער
גפן - מתנדבת ער"ן
מחר יום חדש
גילה 22 מתנדבת ערן
גילה 22 מתנדבת ערן
אלמנה בת 70 2 ילדים 6 נכדים מלמדת מחשבים גיל שלישי שרה במקהלה שוחה כל השנה
איילת - ער
איילת - ער"ן
מתנדבת בער"ן כשנה, בשנות ה-30 לחיי, נשואה + 2, מושבניקית, אוהבת לצייר, טיולי טבע, שחיה, במקצועי אני בודקת תוכנה. בגיל 12 חוויתי דכאון של גיל ההתבגרות, רק אחרי שסיימתי את בית הספר - התחלתי באמת לחיות, הבנתי שיש עולם שלם מחוץ לסביבה האינטנסיבית והמנוקרת שהכרתי, אז לא היו לי את המילים לתאר מה הרגשתי או למי לפנות, לא הייתי חשופה לעזרה הנכונה וכיום רואה את התמיכה הנפשית כשליחות ואפילו כחובה עבורי, להיות אוזן קשבת למי שזקוק ומרגיש צורך - אותה אוזן שלא היתה עבורי והיתה חסרה כל כך, ההתנדבות מחזקת אותי וגורמת לי לשפיות בשגרה ובעולם הגדול והטכנולוגי, מהווה כסגירת מעגל בשבילי.
ציפור גן עדן מתנדבת
ציפור גן עדן מתנדבת
מתנדבת בער"ן באינטרנט מזה 11 שנים והשתייכתי לקורס מס.1 שנפתח בימי קדם... מקווה שאנחנו מצליחים לעתים להעלות איזה חיוך קטן או למחות איזו דמעה באופן וירטואלי.....
sogood מתנדבת ער
sogood מתנדבת ער"ן
מתנדבת בער"ן
שירה ערן
שירה ערן
אמא ל3 בנות וסבתא ל5 נכדים מקסימים. מרפאה בעיסוק במקצועי: עבדתי שנים רבות ביחידה להתפתחות הילד ובחינוך המיוחד. כיום : פנסיונרית עוסקת בהרבה פעילויות יצירה בשעות הפנאי ומתנדבת בערן
אמה-עינת מתנדבת פורום זמנית
אמה-עינת מתנדבת פורום זמנית
אימא לשני נסיכים (בני נוער). אוהבת אנשים. תחביבים: ספורט, מוסיקה, לימודים.