כמונימחלות לבטיפול תרופתי לפרפור חדרים

טיפול תרופתי לפרפור חדרים

09/07/19 9:16
1 תגובות
שלום רב!
לאימי פרפור חדרים שהתגלה באקו לב ברמה בינונית.
במקביל סובלת מאנמיה קשה והמוגלובין נמוך ומטופלת בזריקת אראנספ כל עשרה ימים.
האם התרופות שהומלצו - noacs ו eliquis מתנגשות בתרופה זו?
אודה לחוות דעתכם
בברכה
מוטי

1 תגובות

ד-ר-אסי-מלויצקי
מומחה כמוני
מומחה ברפואה פנימית ורפואת הלב. בוגר בית הספר לרפואה בבאר-שבע. התמחות ברפואה פנימית וקרדיולוגיה במרכז הרפואי תל-אביב ע"ש סוראסקי. תחומי עיסוק – אי-ספיקת לב, קרדיולוגיה קלינית, הדמיית לב לא פולשנית, רפואה פנימית. מדריך קליני בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל-אביב.
09/07/19 9:26
שלום מוטי, קשה לי בדיוק להבין למה כוונתך. אני מניח שאתה מתכוון שלאמא אבחנו פרפור פרוזדורים (עליות) שהינה הפרעת קצב מהמדורים העליונים של הלב שליחים יכולה לגרום לדופק מהיר ולא סדיר ומגדילה את הסיכון...
שלום מוטי,
קשה לי בדיוק להבין למה כוונתך.
אני מניח שאתה מתכוון שלאמא אבחנו פרפור פרוזדורים (עליות) שהינה הפרעת קצב מהמדורים העליונים של הלב שליחים יכולה לגרום לדופק מהיר ולא סדיר ומגדילה את הסיכון לאירוע מוחי. לרוב מאבחנים את הבעיה באקג אך ניתן גם לראות זאת באקו לב.
בגלל הסיכון לאירוע מוחי, ברוב החולים יש מקום למתן מדללי דם, הקבוצה העיקרית של מדללי הדם נקראת noac ואחת התרופות בתוך קבוצה זו היא eliquis.
מכיוון שהתרופה מדללת דם היא מגדילה סיכון לדימום בכלל ובפרט ממערכת העיכול. ככל הנראה האנמיה של אמך קשורה להפרעה ביצור הדם ולכן היא מקבלת ארנספ (האם יש לה מחלת כליה?) ולא לדימום אולם זו הנחה, ויש לבדוק אותה, במקרה שאכן יש דימום ממערכת העיכול יש לשקול בזהירות את הצורך במתן אליקוויס מול הסיכון.
לשאלתך , אין אינטראקציה ישירה מסוכנת בין ארנספ ל אליקוויס.
כל טוב לך ולאמא

מנהלי קהילה

פרופ' גדי קרן
פרופ' גדי קרן
מנהל המערך הקרדיולוגי, מרכז רפואי ת"א, פרופ' מן המניין בקרדיולוגיה באוניברסיטת ת"א, מופקד קתדרה לקרדיולוגיה ע"ש חיים שיבא באוניברסיטת ת"א.
ד
ד"ר אסי מלויצקי
מומחה ברפואה פנימית ורפואת הלב. בוגר בית הספר לרפואה בבאר-שבע. התמחות ברפואה פנימית וקרדיולוגיה במרכז הרפואי תל-אביב ע"ש סוראסקי. תחומי עיסוק – אי-ספיקת לב, קרדיולוגיה קלינית, הדמיית לב לא פולשנית, רפואה פנימית. מדריך קליני בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל-אביב.
שרון טיברג-יעקב
שרון טיברג-יעקב
שמי שרון טיברג יעקב ואני דיאטנית יותר מ-20 שנה. יותר מ-18 שנה עבדתי בבית חולים השרון בפ"ת במחלקות פנימיות, טיפול נמרץ נשימתי, טיפול נמרץ לב ווועדת הזנה תוך ורידית. 17 שנה אני עובדת במרפאה של שירותי בריאות כללית ובחצי שנה האחרונה אני אחראית על צוות דיאטניות במנהלת שומרון במחוז שרון שומרון. אני מאד אוהבת את תחום הטיפול ואת תחום התזונה שהוא תחום שכל הזמן מתחדש ומשתנה ומה שהיה נכון פעם לא נכון היום וחוזר חלילה.
טל בר-נוי
טל בר-נוי
פסיכולוגית רפואית מומחית ומדריכה. קליניקה פרטית

מובילי קהילה

eitanab
eitanab
הי לכולם, שמי איתן, בן 44, אב לשלושה ילדים מקסימים, מאוד אוהב לרכוב על אופניים אופניים בשטח, טיולים, בילויים ובעיקר אוהב אנשים. בחודש נובמבר 2015 עברתי השתלת לב בארצות הברית , לאחר המתנה בישראל של מעל שנה, כחצי שנה מתוך תקופה זו באשפוז בבית חולים. בגיל 17 אובחנה בליבי קרדיומיופטיה. עד גיל 41 לא תסמיני כלל ואז תוך זמן קצר מאוד (חודשים ספורים) חלה הרעה משמעותית במחלת הלב שהוגדרה אז כאי ספיקה חמורה שהכניסה אותי לרשימת המתנה להשתלת לב. כבר במהלך האשפוז הארוך אפשר לומר שגיליתי את עצמי מחדש ונוכחתי שיש לי כוחות נסתרים שאף פעם לא ידעתי על קיומם. תקופה ארוכה באשפוז בבית חולים היא לא פשוטה ושואבת כוחות פיזיים ובעיקר מנטליים רבים. במהלך תקופת האשפוז נוכחתי שההתמודדות היא שונה לגמרי בין חולה לחולה ולא כולם מצליחים לאזור את הכוחות הדרושים להתמודדות הקשה והארוכה. לחוות על בשרי את החוויות הלא פשוטות לעיכול ומצד שני לצפות מהצד בדרכם הייחודית של חולים אחרים להתמודד הביאה אותי להחלטה להקדיש מזמני ומנסיוני לתמיכה ועזרה לחולי לב.