כמונימחלות לבאשמח לדעת שביצעתי את כל הבדיקות

אשמח לדעת שביצעתי את כל הבדיקות

17/07/19 11:40
4 תגובות
היי,
לא אחפור יותר מדי.
אני בת 27 , בריאה בד"כ, ללא היסטוריה משפחתית של בעיות לב.
לפני כמעט חודשיים,עפ"י כל התסמינים חוויתי התקף חרדה.
מאז עברתי מרופא לרופא לרופא מה שהגביר אצלי את החרדה ואת חוסר האמונה בתשובות שאני מקבלת.
ההתקף היה מלווה בדופק חזק ומהיר,קושי לנשום, קפיצות ברגליים.
ביצעתי 2 בדיקות הולטר
4 פעמים א.ק.ג
אקו לב
אקו במאמץ
צילום חזה.
כל הבדיקות תקינות אך אציין כאן את תוצאות ההולטר .
בהולטר הראשון הופיע קטע קצר של nsvt 5 פעימות במהירות 170. מלבד זה כלום, טווח של 54-149 ממוצע 70
ארגומטריה תקינה מטס 10 8 דקות.
הרופא רשם לי קרדילוק. מכיוון וזה הפתיע אותי הלכתי לחוו"ד נוספת שם נמסר לי שעקב כל הבדיקות וגם הלחץ שהייתי שרויה בו - הכל בסדר ואין צורך בכדורים. בכל מקרה הלכתי לאקו במאמץ והולטר נוסף. אקו מאמץ יצא תקין לגמרי. בהולטר ( והיה לי יום נורא קשה מבחינה נפשית) יצא תקין עם קטע קצר של סינוס טכיקרדיה בזמן פעילות מאומצת (עליתי 8 קומות ברגל) ואותו רופא שהמליץ אז על כדורים אמר שאין צורך ושהוא ראה את המצב הנפשי וחשב אז שזה ירגיע אותי.
אציין שמדי פעם יש לי תחושות לא נוחות בחזה,בדרך כלל כשאני חושבת על זה. לפעמים בלילה כשאני נשכבת במיטה מרגישה גם את הדופק בבטן..לא תמיד.
אשמח לדעת האם לאחר כל זה אני אמורה להבין שהכל בסדר אצלי בלב? או שמומלץ שאקח גם מוניטור לחודש?

4 תגובות

ד-ר-אסי-מלויצקי
מומחה כמוני
קרדיולוג בכיר במערך הלב במרכז הרפואי תל-אביב (איכילוב). מומחה ברפואה פנימית ורפואת הלב. בוגר בית הספר לרפואה בבאר-שבע. התמחות ברפואה פנימית וקרדיולוגיה במרכז הרפואי תל-אביב ע"ש סוראסקי. תחומי עיסוק – אי-ספיקת לב, קרדיולוגיה קלינית, הדמיית לב לא פולשנית, רפואה פנימית. מדריך קליני בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל-אביב.
17/07/19 21:56
שלום, הבירור שעברת עד כה נראה מספק ומקיף , בנוכחות אקו-לב תקין במנוחה ומאמץ מקטע קצר של nsvt, אינו מצריך טיפול. סינוס טכיקרדיה היא תופעה תקינה במאמץ ובהחלט תתכן כביטוי של חרדה. לאור העדר סימנם מדאיג...
שלום,
הבירור שעברת עד כה נראה מספק ומקיף , בנוכחות אקו-לב תקין במנוחה ומאמץ מקטע קצר של nsvt, אינו מצריך טיפול. סינוס טכיקרדיה היא תופעה תקינה במאמץ ובהחלט תתכן כביטוי של חרדה. לאור העדר סימנם מדאיגים אחרים, אני מסכים עם הקרדיולוג שבדק אותך פעמיים והייתי פועל כעצתו . לא נראה שיש מקום לדאגה בנושא הלב.
כל טוב
ד״ר אסי מילויצקי
8nof
17/07/19 22:01
תודה רבה על ההתייחסות!
דניאלהאח
01/08/19 0:35
האם יש הסטוריה משפחתית? האם לרופא שבדק אותך יש מודעות לשוני בבדיקות לב בין נשים וגברים? לאור תוצאות ההולטר בכל זאת הייתי הולכת למומחה בנושא. ממליצה על פרופ' לורבר. בהצלחה.
דייאנה-קליין
מומחה כמוני
פסיכולוגית שיקומית מומחית במכון לשיקום חולי לב, בי״ח שיבא, תל השומר.
11/08/19 12:10
שלום לכותבת, מעבר לברורים הרפואיים שעשית, שבהחלט חשובים ונצרכים, ממליצה להעמיק את הבירור ולאפשר טיפול במישור הרגשי. האם את חווה סטרס מתמשך? האם יש לך כלים להרגעה עצמית וויסות רגשי? אם עדיין את חווה מ...
שלום לכותבת,
מעבר לברורים הרפואיים שעשית, שבהחלט חשובים ונצרכים, ממליצה להעמיק את הבירור ולאפשר טיפול במישור הרגשי. האם את חווה סטרס מתמשך? האם יש לך כלים להרגעה עצמית וויסות רגשי? אם עדיין את חווה מתח גבוה וחרדה ממליצה מאד לשקול טיפול פסיכולוגי אשר עשוי לסייע לך מאד ולהקל על התמודדותך.

מנהלי קהילה

פרופ' גדי קרן
פרופ' גדי קרן
מנהל המערך הקרדיולוגי, מרכז רפואי ת"א, פרופ' מן המניין בקרדיולוגיה באוניברסיטת ת"א, מופקד קתדרה לקרדיולוגיה ע"ש חיים שיבא באוניברסיטת ת"א.
ד
ד"ר אסי מלויצקי
קרדיולוג בכיר במערך הלב במרכז הרפואי תל-אביב (איכילוב). מומחה ברפואה פנימית ורפואת הלב. בוגר בית הספר לרפואה בבאר-שבע. התמחות ברפואה פנימית וקרדיולוגיה במרכז הרפואי תל-אביב ע"ש סוראסקי. תחומי עיסוק – אי-ספיקת לב, קרדיולוגיה קלינית, הדמיית לב לא פולשנית, רפואה פנימית. מדריך קליני בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל-אביב.
דייאנה קליין
דייאנה קליין
פסיכולוגית שיקומית מומחית במכון לשיקום חולי לב, בי״ח שיבא, תל השומר.

מובילי קהילה

eitanab
eitanab
הי לכולם, שמי איתן, בן 44, אב לשלושה ילדים מקסימים, מאוד אוהב לרכוב על אופניים אופניים בשטח, טיולים, בילויים ובעיקר אוהב אנשים. בחודש נובמבר 2015 עברתי השתלת לב בארצות הברית , לאחר המתנה בישראל של מעל שנה, כחצי שנה מתוך תקופה זו באשפוז בבית חולים. בגיל 17 אובחנה בליבי קרדיומיופטיה. עד גיל 41 לא תסמיני כלל ואז תוך זמן קצר מאוד (חודשים ספורים) חלה הרעה משמעותית במחלת הלב שהוגדרה אז כאי ספיקה חמורה שהכניסה אותי לרשימת המתנה להשתלת לב. כבר במהלך האשפוז הארוך אפשר לומר שגיליתי את עצמי מחדש ונוכחתי שיש לי כוחות נסתרים שאף פעם לא ידעתי על קיומם. תקופה ארוכה באשפוז בבית חולים היא לא פשוטה ושואבת כוחות פיזיים ובעיקר מנטליים רבים. במהלך תקופת האשפוז נוכחתי שההתמודדות היא שונה לגמרי בין חולה לחולה ולא כולם מצליחים לאזור את הכוחות הדרושים להתמודדות הקשה והארוכה. לחוות על בשרי את החוויות הלא פשוטות לעיכול ומצד שני לצפות מהצד בדרכם הייחודית של חולים אחרים להתמודד הביאה אותי להחלטה להקדיש מזמני ומנסיוני לתמיכה ועזרה לחולי לב.
גיל מלצר
גיל מלצר
בן 55. נשוי. אבא של עומר (8) ומיקה (6). תושב ת"א. בעברי עיתונאי בידיעות אחרונות. מחבר הספר ׳מלחמת יום כיפור-זמן אמת׳ וכן כתבתי מספר ביוגרפיות. נולדתי עם מום מולד (בעיה מסתמית). בגיל 30 עברתי אירוע מוחי ובעקבותיו נותחתי (לב פתוח) להחלפת המסתם הלקוי במסתם מכני (מתכתי). מאז, משך כבר 25 שנים, שנייה אחר שנייה, כל היום וכל הלילה, תקתוק של שעון בוקע מתוך גופי ולא הייתה לי כל ברירה אלא להתרגל אליו, בדיוק כפי שאנו רגילים לשמע את הלמות ליבנו. ב 2015 נותחתי שנית, הפעם לתיקון מפרצת שהתפתחה בעורק הראשי ללב. גם הפעם צץ לו אי שם במהלך הניתוח, אירוע מוחי שהפעם הותיר בי לצערי נכויות ביד וברגל ימין. ב 2019 ייסדתי את עמותת 'אגודת הלב הישראלי' במטרה להעניק תמיכה וסיוע לקהילת חולי הלב בישראל. אני שמח להעמיד את ניסיוני ואת הידע שצברתי במהלך 50 השנים בהן אני חולה לב, לטובת קהילת חולי הלב. מאחל בריאות לכולנו גיל מלצר https://www.israeli-heart.org