כמונימחלות לבמודאגת ממצב רוח ירוד מאד לאחר ניתוח מעקפים ) 3 שבועות אחרי. בן 68

מודאגת ממצב רוח ירוד מאד לאחר ניתוח מעקפים ) 3 שבועות אחרי. בן 68

לפני 7 ימים
3 תגובות
אני כאשתו כבר לא יודעת אם יכולה לעזור. לאיזה רופא או מרכז עלי לפנות כשבעלי במצב נפשי הכי ירוד שנתקלתי ממעט ומבקש לא לדבר עם אף אחד גם לא הבנות שלו מתאר לי תחושה של סמרטוט מהלך כאוב בקושי מצליח לישון שינה רציפה ורק רוצה להפסיק ולהסביר עצמו. מה אני עושה במצב כזה? לתת לו להידרדר ? אנא דר לאיזה דר לפנות? מתמחה למה?

3 תגובות

דייאנה-קליין
מומחה כמוני
פסיכולוגית שיקומית מומחית במכון לשיקום חולי לב, בי״ח שיבא, תל השומר.
לפני 7 ימים
שלום טלי, שמי דייאנה קליין, פסיכולוגית שקומית מומחית. חלק מן התגובות הרגשיות האופייניות בתהליך שיקום הלב הנן מצב רוח דכאוני, המלווה בחוסר חשק, ירידה בתאבון וכו' או תסמיני חרדה כמו דריכות יתר, חוסר ס...
שלום טלי,
שמי דייאנה קליין, פסיכולוגית שקומית מומחית.
חלק מן התגובות הרגשיות האופייניות בתהליך שיקום הלב הנן מצב רוח דכאוני, המלווה בחוסר חשק, ירידה בתאבון וכו' או תסמיני חרדה כמו דריכות יתר, חוסר סבלנות, קשיי שינה וכו'. נראה כי בעלך מגיב באופן רגשי לארוע. חשוב לציין כי זהו חלק מן התהליך השיקומי ההסתגלותי האופייני, אם כי כאשר המצוקה הינה גדולה או מתמשכת מעבר ל3 חודשים, כדאי לפנות לעזרה מקצועית.
לא ציינת את אזור מגוריכם, אצלנו בתל השומר במכון לשיקום חולי לב, יש שירות פסיכולוגי הנותן מענה למשתקמים. יודעת גם על מרכזים רפואיים נוספים הנותנים מענה דומה- כדאי מאד לפנות! לעתים די בפגישה או שתיים המכוונות ונותנות תדרוך ופסיכואדוקציה בנוגע להתמודדות.
איחולי בריאות ורווחה נפשית,
דייאנה.
טלי52
לפני 5 ימים
רשמתי לפני אם וכך אדבר איתו בהקשר לשיקום בתל השומר. אמתין עוד חודש ואם אין שיפור אפנה אליכם. עזרת לי מאד . תודה רבה.
ורד-שיראזי
אתמול ב: 14:23
היי טלי החוויות שאת מתארת הן לגמרי לגיטימיות במיוחד לאחר הליך כ"כ משמעותי. ממליצה בחום לאפשר לו מרחב ללא שיח מתיש, להשתדל לפנק אותו בדברים שהוא אוהב (לאט לאט ולא בכוח). כדאי לתת לו לצפות בקטעים מ...
היי טלי
החוויות שאת מתארת הן לגמרי לגיטימיות במיוחד לאחר הליך כ"כ משמעותי.
ממליצה בחום לאפשר לו מרחב ללא שיח מתיש, להשתדל לפנק אותו בדברים שהוא אוהב (לאט לאט ולא בכוח).
כדאי לתת לו לצפות בקטעים מצחיקים, הרבה פעמים זה מסב את תשומת החב מהכאב.
כדאי להתייעץ עם הרופא המטפל לגבי- כדורים נגד כאב ותדירות השימוש יכול להיות שאם יכאב לו פחות יהיה לו יותר קל להחלים. כדורים נוגדי דיכאון וכדורים שיעזרו לו לישון שניתנים במקרים תכופים לחולי לב במיוחד אחרי ניתוח לתקופה קצובה מראש!
אם כל אלו לא מטיבים עמו כדאי לפנות ליעוץ פסיכולוגי או טיפולי אחר כדי לעזור לו לפרק את החוויה.
מקווה שישתפר במהרה...
כל טוב ובריאות
ורד שיראזי

מנהלי קהילה

פרופ' גדי קרן
פרופ' גדי קרן
מנהל המערך הקרדיולוגי, מרכז רפואי ת"א, פרופ' מן המניין בקרדיולוגיה באוניברסיטת ת"א, מופקד קתדרה לקרדיולוגיה ע"ש חיים שיבא באוניברסיטת ת"א.
ד
ד"ר אסי מלויצקי
מומחה ברפואה פנימית ורפואת הלב. בוגר בית הספר לרפואה בבאר-שבע. התמחות ברפואה פנימית וקרדיולוגיה במרכז הרפואי תל-אביב ע"ש סוראסקי. תחומי עיסוק – אי-ספיקת לב, קרדיולוגיה קלינית, הדמיית לב לא פולשנית, רפואה פנימית. מדריך קליני בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל-אביב.
דייאנה קליין
דייאנה קליין
פסיכולוגית שיקומית מומחית במכון לשיקום חולי לב, בי״ח שיבא, תל השומר.

מובילי קהילה

eitanab
eitanab
הי לכולם, שמי איתן, בן 44, אב לשלושה ילדים מקסימים, מאוד אוהב לרכוב על אופניים אופניים בשטח, טיולים, בילויים ובעיקר אוהב אנשים. בחודש נובמבר 2015 עברתי השתלת לב בארצות הברית , לאחר המתנה בישראל של מעל שנה, כחצי שנה מתוך תקופה זו באשפוז בבית חולים. בגיל 17 אובחנה בליבי קרדיומיופטיה. עד גיל 41 לא תסמיני כלל ואז תוך זמן קצר מאוד (חודשים ספורים) חלה הרעה משמעותית במחלת הלב שהוגדרה אז כאי ספיקה חמורה שהכניסה אותי לרשימת המתנה להשתלת לב. כבר במהלך האשפוז הארוך אפשר לומר שגיליתי את עצמי מחדש ונוכחתי שיש לי כוחות נסתרים שאף פעם לא ידעתי על קיומם. תקופה ארוכה באשפוז בבית חולים היא לא פשוטה ושואבת כוחות פיזיים ובעיקר מנטליים רבים. במהלך תקופת האשפוז נוכחתי שההתמודדות היא שונה לגמרי בין חולה לחולה ולא כולם מצליחים לאזור את הכוחות הדרושים להתמודדות הקשה והארוכה. לחוות על בשרי את החוויות הלא פשוטות לעיכול ומצד שני לצפות מהצד בדרכם הייחודית של חולים אחרים להתמודד הביאה אותי להחלטה להקדיש מזמני ומנסיוני לתמיכה ועזרה לחולי לב.