כמוניטרשת נפוצההריון טיפולי פוריות

הריון טיפולי פוריות

12/08/19 17:43
3 תגובות
הבנתי שיש בעיה לעשות טיפולי פוריות בטרשת?

3 תגובות

מירב.מור
12/08/19 17:43
מישהי עשתה?
ד--ר-יובל-כרמון
מומחה כמוני
רופא בכיר במחלקה הנוירולוגית ביה"ח מאיר.מנהל מרפאת טרשת נפוצה.
12/08/19 22:48
שלום שאלת שאלה קצרה והתשובה קצת יותר ארוכה. מובן שיש זוגות שנזקקים לטיפולי פוריות וזה לא נדיר בכלל, החל מטיפולים הורמונאליים, הזרעות, עד טיפולי ivf. הטיפולים כוללים טיפולים הורמונאליים ברובם מצד...
שלום
שאלת שאלה קצרה והתשובה קצת יותר ארוכה.
מובן שיש זוגות שנזקקים לטיפולי פוריות וזה לא נדיר בכלל, החל מטיפולים הורמונאליים, הזרעות, עד טיפולי ivf.
הטיפולים כוללים טיפולים הורמונאליים ברובם מצד אחד, ותנודות אלו יכולות להביא בעליה בסיכון לפעילות מחלה כמו התקף. מצד שני מדובר בתהליכים שאורכים לעיתים זמן ולכן לא כדאי להסתכן להישאר חשופה ללא כיסוי טיפולי.
יש בגדול 2 דרכים להיות "מכוסה".
1. או לקחת טיפול עד הכניסה להריון ממש וזה אפשרי רק עם תרופות ממשפחת הזריקות העצמיות כמו קופקסון, אבונקס בטאפרון, רביף
2. או לקבל טיפול תקופתי עם אחת התרופות עם היעילות הגבוהה אבל אז יש פרק זמן בו אסור להרות וזה דורש זמן המתנה עד להתחלת טיפולי הפוריות.( על תרופה על הזמן שלה)
חשוב לזכור שכדאי להרות אחרי השגת יציבות מחלה ללא התקפים או פעילות בmri בשנה שלפני ההריון אבל יש לזכור שכל מקרה הוא בפני עצמו וההחלטה תמיד מול המטופלת ובן הזוג, וכמובן תוך הבנת היתרונות החסרונות.
מציע לך להתייעץ עם הנוירולוג המטפל בך להשגת תוכנית מתאימה לך.
ערן-ברקוביץ
מומחה כמוני
פסיכולוג רפואי מומחה ובעל קליניקה פרטית .
13/08/19 9:00
עוד על היריון ופוריות במדריך שלנו:

מנהלי קהילה

ערן ברקוביץ
ערן ברקוביץ
פסיכולוג רפואי מומחה ובעל קליניקה פרטית .
פרופ'-איתן-אוריאל
פרופ'-איתן-אוריאל
מומחה בנוירולוגיה, בעל תואר שני במחלות כלי דם של המוח. מנהל המחלקה הנוירולוגית מרכז רפואי בלינסון. מזכיר האיגוד הנוירולוגי בישראל.
ד
ד"ר יובל כרמון
רופא בכיר במחלקה הנוירולוגית ביה"ח מאיר.מנהל מרפאת טרשת נפוצה.
ד
ד"ר אסתר גנלין
רופאה בכירה במכון הנוירולוגי בביה"ח שניידר ומנהלת המרפאה הנוירואימונולוגית בו. בוגרת רפואה בטכניון בהצטיינות. בעלת תואר שני באימונולוגיה בהצטיינות יתרה (אוניברסיטת תל אביב) ותואר דוקטור בביוכימיה (הטכניון). משלבת מחקר קליני ובסיסי בתחום טרשת נפוצה בילדים. חברה בקבוצת המחקר הבין לאומית לטרשת נפוצה בילדים- International Pediatric Multiple Sclerosis Study Group (IPMSSG)

מובילי קהילה

פזית
פזית
הייתי בריאה ורופאת שיניים. כיום , חולה בטרשת נפוצה ואומנית קרמיקה, מציירת ומטפלת באמצעות אומנות. קודם כל אמא לשני ילדים נפלאים וחברה עם כמה אנשים חמים וחכמים. יש מתנה ביכולת ליצור ... זה מאפשר נתינה הלאה וידיעה שגם מי שלא מכיר אותי אישית יוכל לקבל משהו ממני שישמח ויגרום לו הנאה. זו הסיבה שאני כותבת פה. לעזור ולהשיא עצה וגם לקבל ידע ממי ששותפים לדרך הטרשים של טרשת נפוצה בדרך זו או אחרת. 
לביא שיפמן
לביא שיפמן
לביא שיפמן הוא ממיסדי חברת MS ישראל בע"מ (חל"צ) ומכהן בה, בהתנדבות, כדירקטור. חברת MS ישראל יוזמת ומנהלת מגוון רחב של פעילויות לחולים בטרשת נפוצה, תוך שהיא מעלה את המודעות הציבורית למחלה, להשלכותיה ותופעות הלוואי שלה. בהשכלתו, הוא מוסמך של הטכניון בחיפה בהנדסת מחשבים, עם התמקדות בתחום רשתות תקשורת ונתונים וכמו כן בוגר, בהצטיינות, של התוכנית לניהול עסקי בכיר של האוניברסיטה העברית בירושלים. בשנת 1990, לאחר שירות קבע בממר"מ, לביא היה ממקימי הסניף הישראלי של חברת מיקרוסופט בישראל (עובד מס. 2) והמנהל הטכני הראשון שלה. בהמשך כיהן גם כסמנכ"ל השיווק והמכירות של מיקרוסופט ישראל ללקוחות גדולים במשק הישראלי. בנוסף לפעילות ההתנדבותית ב-MS ישראל לביא מכהן מזה כ-4 שנים כחבר ועד בעמותת איגוד האינטרנט הישראלי. כמו כן, לביא הוא המקים, הבעלים והעורך הראשי של האתר www.netcheif.com - המספק ידע נרחב ביותר על תחום האינטרנט והתקשורת, תוך התמקדות בסביבה הביתית. לביא נשוי לאורלי שאובחנה כחולת טרשת נפוצה לפני כ-20 שנה, הוא מתגורר בבת-ים ואב לבן ולבת.
תודתנו לחברת מרק סרונו על תרומה בלתי תלויה לסיוע בהקמת הקהילה. יובהר כי אין בתרומה זו כדי להשפיע על הפעילות או התוכן המוצגים בקהילה.
MS