כמוניטרשת נפוצההחמרה בעוצמת הנימולים

החמרה בעוצמת הנימולים

13/08/19 8:42
4 תגובות
שלום
לאחרונה עוצמת הנימולים ובעיקר במנוחה היא בילתי נסבלת זרמים בכל הגוף וכפות הרגלים שורפות ומרגיש לא נעים כלל
האם זה אופיני לתקופה או למחלה?
תודה

4 תגובות

ד--ר-יובל-כרמון
מומחה כמוני
רופא בכיר במחלקה הנוירולוגית ביה"ח מאיר.מנהל מרפאת טרשת נפוצה.
13/08/19 10:17
שלום אם מדובר בתופעה שמוכרת מהעבר בצורה ברורה, ושהופיעה כבר בסיטואציות של מזג אויר חם אז יתכן שזה קשור למזג האוויר, אבל אז מן הסתם לא היתה מגיעה השאלה... מציע לפנות לרופא נוירולוג המטפל בכדי להיב...
שלום
אם מדובר בתופעה שמוכרת מהעבר
בצורה ברורה, ושהופיעה כבר בסיטואציות של מזג אויר חם אז יתכן שזה קשור למזג האוויר, אבל אז מן הסתם לא היתה מגיעה השאלה...
מציע לפנות לרופא נוירולוג המטפל בכדי להיבדק ולהחליט כיצד לפעול !
עינת-מילר
מוביל קהילה
13/08/19 10:55
הי איציק לדעתי קשור לחום ולעייפות שהוא מביא איתו, שניהם יחד פשוט מגבירים את הנימולים והשרפה וכשאתה שוכב לנוח אתה מרגיש את זה יותר כי הגוף והמוח לא עסוקים בדברים אחרים ואז תשומת הלב פנוייה לתחושות. ת...
הי איציק
לדעתי קשור לחום ולעייפות שהוא מביא איתו, שניהם יחד פשוט מגבירים את הנימולים והשרפה וכשאתה שוכב לנוח אתה מרגיש את זה יותר כי הגוף והמוח לא עסוקים בדברים אחרים ואז תשומת הלב פנוייה לתחושות.
תנסה לצמצם את השהות בחום ולנוח יותר פעמים ביום, לפצל את המנוכה הארוכה לכמה מנוחות קצרות.
בהצלחה
איציק-יעקב
13/08/19 12:09
תודה על התשובה. אך אני כל היום במזגן ללא חום או שמש
עינת-מילר
מוביל קהילה
13/08/19 12:34
זה נכון שאנחנו מנסים להיות כל היום במזגן אבל יש את המעברים ואת פתיחת הדלתות ומה לעשות החום נמצא באזור. לדעתי גם המזגן משפיע בצורה כל שהיא על הגוף. אין לי ספק שהגוף שלנו מגיב שונה לעונות השונות ולאקל...
זה נכון שאנחנו מנסים להיות כל היום במזגן אבל יש את המעברים ואת פתיחת הדלתות ומה לעשות החום נמצא באזור.
לדעתי גם המזגן משפיע בצורה כל שהיא על הגוף.
אין לי ספק שהגוף שלנו מגיב שונה לעונות השונות ולאקלים הביתי בכל עונה

מנהלי קהילה

ערן ברקוביץ
ערן ברקוביץ
פסיכולוג רפואי מומחה ובעל קליניקה פרטית .
פרופ'-איתן-אוריאל
פרופ'-איתן-אוריאל
מומחה בנוירולוגיה, בעל תואר שני במחלות כלי דם של המוח. מנהל המחלקה הנוירולוגית מרכז רפואי בלינסון. מזכיר האיגוד הנוירולוגי בישראל.
ד
ד"ר יובל כרמון
רופא בכיר במחלקה הנוירולוגית ביה"ח מאיר.מנהל מרפאת טרשת נפוצה.
ד
ד"ר אסתר גנלין
רופאה בכירה במכון הנוירולוגי בביה"ח שניידר ומנהלת המרפאה הנוירואימונולוגית בו. בוגרת רפואה בטכניון בהצטיינות. בעלת תואר שני באימונולוגיה בהצטיינות יתרה (אוניברסיטת תל אביב) ותואר דוקטור בביוכימיה (הטכניון). משלבת מחקר קליני ובסיסי בתחום טרשת נפוצה בילדים. חברה בקבוצת המחקר הבין לאומית לטרשת נפוצה בילדים- International Pediatric Multiple Sclerosis Study Group (IPMSSG)

מובילי קהילה

פזית
פזית
הייתי בריאה ורופאת שיניים. כיום , חולה בטרשת נפוצה ואומנית קרמיקה, מציירת ומטפלת באמצעות אומנות. קודם כל אמא לשני ילדים נפלאים וחברה עם כמה אנשים חמים וחכמים. יש מתנה ביכולת ליצור ... זה מאפשר נתינה הלאה וידיעה שגם מי שלא מכיר אותי אישית יוכל לקבל משהו ממני שישמח ויגרום לו הנאה. זו הסיבה שאני כותבת פה. לעזור ולהשיא עצה וגם לקבל ידע ממי ששותפים לדרך הטרשים של טרשת נפוצה בדרך זו או אחרת. 
לביא שיפמן
לביא שיפמן
לביא שיפמן הוא ממיסדי חברת MS ישראל בע"מ (חל"צ) ומכהן בה, בהתנדבות, כדירקטור. חברת MS ישראל יוזמת ומנהלת מגוון רחב של פעילויות לחולים בטרשת נפוצה, תוך שהיא מעלה את המודעות הציבורית למחלה, להשלכותיה ותופעות הלוואי שלה. בהשכלתו, הוא מוסמך של הטכניון בחיפה בהנדסת מחשבים, עם התמקדות בתחום רשתות תקשורת ונתונים וכמו כן בוגר, בהצטיינות, של התוכנית לניהול עסקי בכיר של האוניברסיטה העברית בירושלים. בשנת 1990, לאחר שירות קבע בממר"מ, לביא היה ממקימי הסניף הישראלי של חברת מיקרוסופט בישראל (עובד מס. 2) והמנהל הטכני הראשון שלה. בהמשך כיהן גם כסמנכ"ל השיווק והמכירות של מיקרוסופט ישראל ללקוחות גדולים במשק הישראלי. בנוסף לפעילות ההתנדבותית ב-MS ישראל לביא מכהן מזה כ-4 שנים כחבר ועד בעמותת איגוד האינטרנט הישראלי. כמו כן, לביא הוא המקים, הבעלים והעורך הראשי של האתר www.netcheif.com - המספק ידע נרחב ביותר על תחום האינטרנט והתקשורת, תוך התמקדות בסביבה הביתית. לביא נשוי לאורלי שאובחנה כחולת טרשת נפוצה לפני כ-20 שנה, הוא מתגורר בבת-ים ואב לבן ולבת.
תודתנו לחברת מרק סרונו על תרומה בלתי תלויה לסיוע בהקמת הקהילה. יובהר כי אין בתרומה זו כדי להשפיע על הפעילות או התוכן המוצגים בקהילה.
MS