כמוניקשב וריכוזמינון אטנט - אשמח לעזרה

מינון אטנט - אשמח לעזרה

לפני 6 ימים
0 תגובות
שלום,
רציתי לשאול- אני לוקחת אטנט במינון 15 מ"ג X 2 ביום- סה"כ 30 מ"ג
אבל נוהגת לחלק את המינון כך: 15 מ"ג מוקדם בבוקר, לאחר 5 שעות 7.5 ולאחר 5 שעות עוד 7.5. כל מנה משפיעה עליי כ3-4 שעות.
רציתי לשאול האם זה בסדר לחלק כך את המנות?
בנוסף- בשבועות הקרובים יש לי מבחן ענק שאני לומדת אליו כבר המון זמן ומאוד רוצה להצליח. אני לוקחת אטנט רק בתקופות מבחנים ולאחר המבחן תהיה לי הפסקה מאוד ארוכה מהאטנט- שנה בערך.
אני מתכננת ללמוד הרבה לקראת המבחן אך לצערי המינון של 30 לא מספיק לי לימים כה ארוכים , ואין תורים לנוירולוג לעוד הרבה זמן.
בנוסף- האטנט לא מפריעה לי לשינה גם אם נלקחת מאוחר.
אני מודעת לכך שאולי היה עדיף לנסות תרופה שונה שמשפיעה לפרק זמן ארוך יותר- אך לצערי כרגע אין לי אופציה לנסות עקב הקורונה והמחסור בתורים.
רציתי לשאול האם אני יכולה להעלות עוד 5 מ"ג במינון לאורך היום? כלומר סהכ 35? למשל 15 מוקדם בבוקר> 7.5>7.5> 5? או לחלופין 15> 10> 10? האם זה מסוכן? מציינת שמדובר בתקופה חריגה וזמנית של למידה לאורך כל היום.
בנוסף נאמר לי כי המינון המקסימלי הנו 30 מ"ג ליום, אך ממחקר שעשיתי - מצאתי ש40 מ"ג ליום. אשמח גם לדעת האם הכוונה ל30\ 40 מ"ג לכל היום או למנה אחת? ומה הזמן המינימלי שיש לחכות בין מנה למנה?
הכל תקין אצלי מבחינה בריאותית.

שאלה נוספת- כמה זמן יש לחכות בין נטילת אטנט לשתיית אלכוהול?מדובר בכוס בירה אחת.

התשובה תעזור לי מאוד! תודה רבה:)

0 תגובות

קישור:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב:

מנהלי קהילה

דר' טמיר אפשטיין
דר' טמיר אפשטיין
פסיכיאטר, מנהל מרפאת פוקוס. המרפאה להפרעות קשב במבוגרים, המרכז הרפואי ע\\\"ש שיבא, תל השומר.
ד
ד"ר גבריאל שחר
שמי ד"ר גבי שחר  הוסמכתי לרפואה באיטליה בשנת 1984 והתמחתי בישראל ברפואת ילדים . עבדתי במספר בתי חולים . כיום אני עובד כרופא ילדים בקופת חולים מכבי ומקדיש את מירב מירצי לאבחון וטיפול בהפרעות קשב . שילוב בין שני התחומים מאפשר ראיה מערכתית הן בתחום הרפואי והן בתחום הקשיים התפקודיים במשפחה בבית ספר ומחוץ לו . מרפאת הקשב שלי נמצאת בתל אביב  אשמח לעמוד לרשות הפונים דרך הרשת - כמוני או במרפאתי בצהלה בתל אביב  לקביעת תור 0549119798
ד
ד"ר נעמי וורמברנד
שמי נעמי. מזה תריסר שנים אני עוסקת בסיוע לנוער ומבוגרים בעלי לקויות למידה והפרעות קשב. כדי להכשיר את עצמי למשימה זו,  למדתי חינוך ופסיכולוגיה בתואר ראשון, ויעוץ חינוכי וחינוך מיוחד בתאר שני ושלישי. כמו כן, אני מאבחנת דידקטית, מאמנת אישית להפרעות קשב, מנחת קבוצות. במשך שנים הייתי מרצה בחינוך מיוחד ופסיכולוגיה באוניברסיטת חיפה, מכללת בית ברל ומכללת סמינר הקיבוצים. מעבר להיבט האקדמי, אני עוסקת ביזום והקמה של מסגרות מגוונות שפועלות לטובת האוכלוסיה של בעלי לקויות למידה והפרעות קשב. כך הקמתי, לפני כ- 12 שנה, את מרכז מהו"ת (מרכז התעצמות ותובנה)  במכללת סמינר הקיבוצים עבור הסטודנטים עם הלקויות. מאז הוקמו 26 מרכזי מהו"ת ברחבי הארץ עבור תלמידים בעלי לקויות למידה והפרעות קשב במערכת החינוך העל יסודי. המרכזים מנוהלים כרשת ושייכים מבחינה מקצועית למרכז "דרך מהות" של מכללת סמינר הקיבוצים, שאותו אני מנהלת. לפני כשנה הוקם מרכז מהו"ת בכלא מעשיהו עבור אסירים עם לקויות למידה והפרעות קשב. אנו מטפלים גם במובטלים כרוניים  על רקע לקותם, כדי להחזירם לעולם התעסוקה, בשיתוף עם עמותת בעצמי. בנוסף, אנו מנהלים מערך השתלמויות מסועף בחדרי מורים ובקרב מטפלים והורים.   
יפעת אלנקרי
יפעת אלנקרי
נעים מאוד, שמי יפעת אלנקרי דיאטנית קלינית בעלת תואר בתזונה B.SC מטעם אוניברסיטת אריאל ובעלת תואר B.A במדעי ההתנהגות. נשואה ואמא לארבעה. עובדת נכון להיום כדיאטנית כללית וילדים בקופ"ח לאומית, מקבלת בקליניקה פרטית בגינות שומרון אכילה רגשית והפרעות אכילה על כל גווניהן. בנוסף מתרגלת באוניברסיטת אריאל בחוג למדעי התזונה ודיאטנית בפרוייקט אורח חיים בריא מטעם משרד החינוך.