מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג chrome ו- firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהא+ 100%א-סגירה
כמוניקשב וריכוזאדרל לטווח ארוך, ניסיתי הכל!

אדרל לטווח ארוך, ניסיתי הכל!

08/04/21 0:11
2 תגובות
שלום רב,
ניסיתי הכל, את כל הכדורים. אני בת 27, מטופלת מגיל 18. ניסיתי ריטלין, קונצרטה, ויואנס, אדרל וכעת אני עדיין באטנט אבל 30 מג כפול 2 בבוקר, של ה10 שעות, לטווח ארוך. מכולם אני הכי ממליצה על ויואנס ביעילות, אך מבחינת השינה תתכוננו ללילה לבן.
אני לומדת מהבוקר עד הלילה, ולא מצליחה לישון לכן גם לוקחת 25 מג של בונדורמין וחצי כדור מירו בכל לילה, שאמורים לעזור לי לישון.
רציתי לדעת, מה עושים?
בכל הכדורים, בכולם יש תופעות לוואי בהקצנת רגשות, חוסר תאבון, בקושי שותים מים לאורך היום, לפעמים אנשים גם חושבים שאני רובוט ואני כבר רגילה לזה, כל כך הרבה שנים..
מה אפשר לעשות? מה עוד לנסות? האם יש משהו חדש שמוכח כיעיל יותר, פחות תופעות לוואי? שאפשר לישון באמת ולקום מוקדם, ללמוד ולהיות מסוגלים להתנהל כרגיל.?
אשמח לעזרה,
תודה.

2 תגובות

דר--טמיר-אפשטיין
מומחה כמוני
פסיכיאטר, מנהל מרפאת פוקוס. המרפאה להפרעות קשב במבוגרים, המרכז הרפואי ע\\\"ש שיבא, תל השומר.
לפני 6 ימים
נשמע מורכב. לא ניתן לייעץ לך עניינית מבלי להכיר את מלוא התמונה הקלינית וזירות התפקוד הרלוונטיות.
shaulsh
לפני 5 ימים
יש מה לעשות, והכיוון אינו כולל עוד כדורים, אלא שינוי גישה: ראשית לגבי הגורם לבעיה - חשיפה לחומרים שמשפיעים על המטבוליזם בגוף, וכן על תהליכים נוירולוגיים. לדוגמה - יתר חיסונים (כל חיסון כולל גם חומרי...
יש מה לעשות, והכיוון אינו כולל עוד כדורים, אלא שינוי גישה:
ראשית לגבי הגורם לבעיה - חשיפה לחומרים שמשפיעים על המטבוליזם בגוף, וכן על תהליכים נוירולוגיים.
לדוגמה - יתר חיסונים (כל חיסון כולל גם חומרי "עזר" שאינם תורמים לבריאות), או חשיפה ירה לקרינה של המכשירים הסלולאריים, או אגירה של כימיקלים אחרים בכבד ובמוח.
לכן מציע לשיקולך:
1. לכבות את הראוטר בלילה.
2. להשתדל להרחיק את הסלולארי מך כשלא צריך.
3. לשים את הסלולארי על מצב טיסה בלילה.
4. לגשת לרופא הומיאופט מנוסה.
5. לנסות את https://www.braingames-israel.com/.
6. לבצע תהליך של ניקוי כבד (תמצאי באינטרנט מספר גישות ואפשרויות, בין השר אפשר לרכוש את הספר "אוכל מרפא" של ד"ר תומס ראו בהוצאת פוקוס, ולבצע שבוע של ניקוי הכבד.
בהצלחה!

מנהלי קהילה

דר' טמיר אפשטיין
דר' טמיר אפשטיין
פסיכיאטר, מנהל מרפאת פוקוס. המרפאה להפרעות קשב במבוגרים, המרכז הרפואי ע\\\"ש שיבא, תל השומר.
ד
ד"ר גבריאל שחר
שמי ד"ר גבי שחר  הוסמכתי לרפואה באיטליה בשנת 1984 והתמחתי בישראל ברפואת ילדים . עבדתי במספר בתי חולים . כיום אני עובד כרופא ילדים בקופת חולים מכבי ומקדיש את מירב מירצי לאבחון וטיפול בהפרעות קשב . שילוב בין שני התחומים מאפשר ראיה מערכתית הן בתחום הרפואי והן בתחום הקשיים התפקודיים במשפחה בבית ספר ומחוץ לו . מרפאת הקשב שלי נמצאת בתל אביב  אשמח לעמוד לרשות הפונים דרך הרשת - כמוני או במרפאתי בצהלה בתל אביב  לקביעת תור 0549119798
ד
ד"ר נעמי וורמברנד
שמי נעמי. מזה תריסר שנים אני עוסקת בסיוע לנוער ומבוגרים בעלי לקויות למידה והפרעות קשב. כדי להכשיר את עצמי למשימה זו,  למדתי חינוך ופסיכולוגיה בתואר ראשון, ויעוץ חינוכי וחינוך מיוחד בתאר שני ושלישי. כמו כן, אני מאבחנת דידקטית, מאמנת אישית להפרעות קשב, מנחת קבוצות. במשך שנים הייתי מרצה בחינוך מיוחד ופסיכולוגיה באוניברסיטת חיפה, מכללת בית ברל ומכללת סמינר הקיבוצים. מעבר להיבט האקדמי, אני עוסקת ביזום והקמה של מסגרות מגוונות שפועלות לטובת האוכלוסיה של בעלי לקויות למידה והפרעות קשב. כך הקמתי, לפני כ- 12 שנה, את מרכז מהו"ת (מרכז התעצמות ותובנה)  במכללת סמינר הקיבוצים עבור הסטודנטים עם הלקויות. מאז הוקמו 26 מרכזי מהו"ת ברחבי הארץ עבור תלמידים בעלי לקויות למידה והפרעות קשב במערכת החינוך העל יסודי. המרכזים מנוהלים כרשת ושייכים מבחינה מקצועית למרכז "דרך מהות" של מכללת סמינר הקיבוצים, שאותו אני מנהלת. לפני כשנה הוקם מרכז מהו"ת בכלא מעשיהו עבור אסירים עם לקויות למידה והפרעות קשב. אנו מטפלים גם במובטלים כרוניים  על רקע לקותם, כדי להחזירם לעולם התעסוקה, בשיתוף עם עמותת בעצמי. בנוסף, אנו מנהלים מערך השתלמויות מסועף בחדרי מורים ובקרב מטפלים והורים.   
יפעת אלנקרי
יפעת אלנקרי
נעים מאוד, שמי יפעת אלנקרי דיאטנית קלינית בעלת תואר בתזונה B.SC מטעם אוניברסיטת אריאל ובעלת תואר B.A במדעי ההתנהגות. נשואה ואמא לארבעה. עובדת נכון להיום כדיאטנית כללית וילדים בקופ"ח לאומית, מקבלת בקליניקה פרטית בגינות שומרון אכילה רגשית והפרעות אכילה על כל גווניהן. בנוסף מתרגלת באוניברסיטת אריאל בחוג למדעי התזונה ודיאטנית בפרוייקט אורח חיים בריא מטעם משרד החינוך.