מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג chrome ו- firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהא+ 100%א-סגירה

הפרעה?

26/04/21 18:44
4 תגובות
אני במשך כמה שנים מדי פעם מקיאה - כשזה התחיל זה היה כי הייתי אוכלת הרבה סוג של התקפה כזאת שעוברת מדבר לדבר ולא משנה מה הייתי מכניסה לפה (אפילו בלי קשר אחד לשני מלוח מתוק.. ) עד שהייתי מרגישה ממש מלאה והולכת להקיא כדי לשחרר בתקופה האחרונה (כמה חודשים) אני לא ממש אוכלת בצורה הזו של התקפה אבל כאילו אם אני אוכלת ומרגישה שובע יש לי רצון להקיא כדי להרגיש את הריק הזה זה קורה לי איזה 4 פעמים בשבוע לפעמים יותר פעם אחת כשאחותי תפסה אותי היא אמרה לי את לא נורמלית יש לך הפרעה אבל אני מנסה לקרוא באינטרנט ואפילו חיפשתי שאלונים של הפרעות אכילה ואני לא רואה את עצמי קשורה לשם - כאילו איך שזה התחיל לי הייתי יכולה להתאים את עצמי לבולימיה - כי באמת הייתי אוכלת בצורה לא נשלטת כמות גדולה ואז מקיאה אבל היום אני לא אוכלת ככה פתאום אוכלת יחסית רגיל אבל כשמגיעה לתחושת שובע מרגישה צורך לשחרר זה קורה לי בצהריים / ערב בעיקר . וגם שמתי לב שאני ישנה הרבה יותר טוב אחרי שאני מקיאה ואם אני לא מצליחה להקיא זה מציקקק לי.

אני לא סובלת מחוסר / עודף משקל ומרגישה שאם הייתי רוצה זה בשליטה רק טוב לי ככה השאלה אם זה באמת הפרעה

4 תגובות

mouche
29/04/21 10:28
היי, כן. זו הפרעה. מה שכתבת מתאר בדיוק מה שאני הרגשתי בתחילת ההפרעה, בשלב שעוד לא מבינים שהיא מפריעה, בשלב שהיא משתלטת ולוקחת ממך את השליטה בלי שתשימי לב. סליחה על האנלוגיה אבל זה תהליך ממש כמו של סרט...
היי, כן. זו הפרעה. מה שכתבת מתאר בדיוק מה שאני הרגשתי בתחילת ההפרעה, בשלב שעוד לא מבינים שהיא מפריעה, בשלב שהיא משתלטת ולוקחת ממך את השליטה בלי שתשימי לב. סליחה על האנלוגיה אבל זה תהליך ממש כמו של סרטן שנזרק לסיר עם מים חמימים ומבין שהוא בסכנה רק כשהוא כבר חצי מבושל.
חשוב שתדברי עם מישהו שישקף לך את המקום האמיתי שאת נמצאת בו, לפני שתגיעי לנקודה הכל כך קשה של ההבנה שאת שבוייה בהפרעה. הפרעת אכילה זה משהו לכל החיים וכל כך עצוב לי אם תכנסי לשם.
בבקשה תפני לעזרה פסיכולוגית, אפילו רק כדי לדבר על מה שאת עוברת. אפילו שזה לא מפריע לך...
אנונימית-300
16/05/21 1:46
תודה על התשובה ואיך את היום? אני לא מצליחה לתפוס שמדובר בהפרעה אני נורא מבולבלת כי מצד אחד מרגיש לי שאם אני ארצה אני יכולה לשלוט בזה רק אין לי רצון זה לא מפריע לי וטוב לי ככה...
mouche
16/05/21 16:53
אני לא באמת יכולה להגיד לך מה לעשות. בסופו של דבר, זו לגמרי החלטה שלך. אמרתי לך לאן את נכנסת ושהרגע בו תרגישי שאת בבעייה, את כבר תהיי כל כך עמוק בתוך הבעיה, שזה יהיה כמעט בלתי אפשרי לצאת ממנה. את עכשי...
אני לא באמת יכולה להגיד לך מה לעשות. בסופו של דבר, זו לגמרי החלטה שלך. אמרתי לך לאן את נכנסת ושהרגע בו תרגישי שאת בבעייה, את כבר תהיי כל כך עמוק בתוך הבעיה, שזה יהיה כמעט בלתי אפשרי לצאת ממנה. את עכשיו יכולה לבחור בין ללמוד מטעויות של אחרים (ולטפל בבעייה כמה שיותר מהר) או לטעות בעצמך ולקוות להיות אחד מהמקרים החריגים בסטטיסטיקה שכן מצליחים לצאת מהבעייה. מקווה שתבחרי נכון.
אני כאן, אז נראה לי שאפשר להסיק מזה שעדיין יש לי הפרעת אכילה...
אנונימית-300
16/05/21 17:06
תודה יקרה, אני בטיפול אצל פסיכותרפיסתית אנחנו מדברות גם על זה רק זה הרגיש לי לא כזה משהו משמעותי ותודה לך שאת קצת מנערת אותי:heart:

מנהלי קהילה

ד
ד"ר איתן גור
מנהל המרכז להפרעות אכילה ומשקל במרכז הרפואי ע"ש חיים שיבא, תל השומר.
דנה אברמוביץ
דנה אברמוביץ
דיאטנית קלינית, מטפלת בהפרעות אכילה בילדים ובמבוגרים ובירידה במשקל בגישת ה non diet. תמצאו אותי במרפאה להפרעות אכילה לילדים ונוער במרכז הרפואי שיבא (תל השומר), במרפאה להפרעות אכילה מבוגרים בנתניה ובקליניקה הפרטית באבן יהודה ובתל אביב (החל מאוקטובר 2018). http://www.eatinjoy.com/
ד
ד"ר נועה גור-אריה
עו"ס קלינית, פסיכותרפיסטית, ד"ר בעבודה סוציאלית P.h.D, מטפלת בהפרעות אכילה בנשים ובנערות, ומומחית בפסיכולוגיה של האישה. ראש צוות ומדריכה קלינית במרפאה לבריאות הנפש ברשלצ, בעלת קליניקה פרטית באשדוד. 
ד״ר מיכל בן מאיר
ד״ר מיכל בן מאיר
פסיכולוגית קלינית, עובדת בקליניקה פרטית באזור פרדס חנה-כרכור.  את לימודיי עשיתי בניו יורק, ארה"ב וכשחזרתי ארצה לפני 10 שנים השתלבתי בעבודה במרפאה להפרעות אכילה ברמב"ם, שם עבדתי במשך שבע שנים.  התמחיתי בהפרעות אכילה דרך כתיבת עבודת הדוקטורט בנושא תקשורת ריגשית באנורקסיה נרבוזה וכמו כן דרך ניסיון קליני עשיר עם נערות ונשים המתמודדות עם הפרעות אכילה.  אני מאמינה שאחד הגורמים החשובים בהתמודדות עם הפרעת אכילה ובתהליך ההחלמה הינו בקשת עזרה ותמיכה, וכיום, כאשר האינטרנט מציע קהילות שונות לתמיכה ניתן לבחור להיעזר וללמוד שאת לא לבד במערכה.  אשמח להציע מנסיוני ולשלוח יד ואוזן קשבת (ווירטואלית) למי שזקוקה. *(הנכתב לעיל הינו בלשון נקבה אך מיועד גם לנערים וגברים כאחד).    
דנה צינמן ליטרט
דנה צינמן ליטרט
פסיכולוגית קלינית. למדתי באוניברסיטת תל אביב, אני מטפלת בילדים, נוער ומבוגרים. אני עובדת כבר הרבה שנים במערך להפרעות אכילה לילדים ונוער בתל השומר, תחילה כמדריכה במחלקה להפרעות אכילה, בהמשך פסיכולוגית באשפוז יום, עשיתי את ההתמחות האשפוזית במחלקה וגם את התזה כתבתי בנושא הפרעות אכילה והפחד מהחיים. בשבע השנים האחרונות אני פסיכולוגית במרפאה להפרעות אכילה (הייתי שותפה בהקמתה). בנוסף, יש לי קליניקה פרטית ברמת השרון שם אני מטפלת גם בבוגרות המתמודדות עם הפרעות אכילה.