מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג chrome ו- firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהא+ 100%א-סגירה

בעיות גדילה

כמוניבעיות גדילהמדריכיםמחשבון גובה עתידי

מחשבון גובה עתידי

לאיזה גובה הילד שלכם צפוי לצמוח? חשבו את הגובה הגנטי (גובה המטרה) של ילדכם על סמך נוסחה מדעית

מאת אלה הר-נוי
תגובות 0

(צילום: Shutterstock)
(צילום: Shutterstock)

מחשבון זה יאפשר לכם לבדוק מה יהיה הגובה הסופי המשוער של ילדכם, בהתאם למינו ולגובה ההורים, בהתבסס על נוסחה מדעית מתוקפת. מעבר לסיפוק יצר הסקרנות, לנתון זה עשויה להיות חשיבות רבה לבריאות של ילדכם.

 

מחשבון גובה עתידי
מחשבון זה יאפשר לכם לבדוק מה יהיה הגבה הסופי המשוער של ילדיכם, בהתאם למינו ולגובה ההורים. שימו לב, התוצאה המתקבלת הינה תוצאה משוערת והגובה אינו מדויק אלא הערכה כללית
הזן את גובה האם והאב לחישוב הגובה
חשב גובה
220
210
200
190
180
170
160
150
140
130
120
110
100

 

כדי להעריך אם קיימות בעיות גדילה בילדים, מעבר לבחינת אחוזון וקצב הגדילה - באמצעות עקומות הגדילה (או מחשבון גדילה) המשוות את הפרט מול המדד של הגובה הצפוי באוכלוסייה - הרופאים משווים את גובה הילד גם לגובה המטרה שלו. גובה המטרה הוא הגובה הגנטי של הילד והוא נותן תחזית תיאורטית צפויה.

 

כמובן שגורמים רבים משפיעים על גדילת ילדים ולא הכל נקבע על-ידי הגנטיקה, לכן הגובה הסופי של הילד עשוי להיות שונה מגובה המטרה. דווקא במצבים אלה חשוב לדעת את גובה המטרה. כאשר הילד רחוק מגובה המטרה, חשוב לפנות לבירור רפואי להערכת גדילה.

 

לאיתור בעיות גדילה חשיבות רבה - ניתן לטפל בקומה נמוכה, וככל שמתערבים מוקדם יותר התוצאות יותר טובות. בנוסף, קיימים מצבים רפואיים שמתבטאים בקומה נמוכה ופיגור בגדילה - כמו מחלת צליאק, הפרעה בתפקוד בלוטת התריס, מחלות דלקתיות של המעי ומחלות נוספות. איתור של בעיית גדילה עשוי להוביל לאבחון וטיפול במחלות.

הקלד כתובת לסרטון יוטיוב: