כמונידיכאון וחרדההקשר בין הפרעת חרדה ותופעות פיזיות

הקשר בין הפרעת חרדה ותופעות פיזיות

13/03/18 2:56
5 תגובות
הי, חדשה כאן. סובלת מהפרעת חרדה שמביאה אותי ממש לכאבים/תופעות במישור הפיזי...כאבי שרירים כאבי ראש, סחרחורות ועוד (בעקבות טראומה שעברתי). לא חסר:(
אני נכנסת לתחושה כזאת שמשהו רע יכול לקרות וזמן מה לאחר מכן אני יכולה לחוות ממש חוויות פיזיות קשות למשך תקופה ארוכה עד שמצליחה למצוא משהו שיסיר את החרדה...לעיתים זאת בדיקה רפואית שתרגיע אותי ולעיתים אני פשוט מוצאת משהו אחר לפחד ממנו ומחליפה את החרדה בחרדה אחרת. חשוב לי לציין שבתוך כל זה מתפקדת לגמרי..בעבודה, בבית, עם הילדים...מהצד מצליחה לעשות הצגה ממש טובה שהחיים שלי לא רעים בכלל...אבל בפנים חווה מצב נפשי מורכב . העבודה שלי מאוד לחוצה כך שזה כמובן לא מסייע למצב....
אחרי שתקופה ארוכה סבלתי מכאבי ראש התחלתי לפני כחודשיים לקחת רסיטל (בעבר לקחתי לתקופות קצרות ודווקא סייע).אחרי שכאבי הראש חלפו כי קצת נרגעתי חטפתי התקף חרדה שבעקבותיו החלו סחרחורות (בעבר קרה גם)...מאז סובלת און ואוף מתחושת חוסר איזון כזאת שמלווה אותי.אני מצליחה לצאת ממנה בד"כ במהלך היום ויש ימים שלא חשה אותה אבל ממש נאבקת כדי להחלץ ממנה..היא לפעמים מופיעה גם בספ"ש כי המון פעמים יש המון לחץ סביב הילדים (בטוח מכירים את זה ..) לפעמים בעבודה ..אני מצליחה לצאת ממנה כשאני עסוקה מאוד מאוד אבל היא מתגנבת פנימה חזרה....בקיצור התמודדות ל פשוטה. בעבר היה לי משהו דומה אבל הצלחתי לצאת מזה לאחר שבועיים...עכשיו אני כבר כמעט 3 שבועות וזה מייאש...העניין הוא שאני לוקחות רסיטל אז חשבתי שזה אמור לעזור!!!!! אלי אני צריכה להעלות מינון/להחליף תרופה...???? הרופא אמר לי להוסיף קלונקס אבל זה לעיתים אפילו מחמיר את התחושה..כך שמעדיפה בלי....ובכלל...מרגישה שאולי עשיתי טעות ולא הייתי צריכה להתחיל עם התרופה:( משתפת לשמוע מה דעתכם...תודה!

5 תגובות

מיכל1231
13/03/18 9:30
היי עדי, מזדהה איתך לחלוטין. אני גם עם חרדה שבעקבותיה מגיעות בעיות פיזיות. כל היום מתרוצצת בין רופאים כדי להבין מה יש לי. אני גם התחלתי לקחת כדורים, לוקחת סרנדה 50 מ"ג כבר 3 שבועות וגם אצלי אין הטבה ע...
היי עדי, מזדהה איתך לחלוטין. אני גם עם חרדה שבעקבותיה מגיעות בעיות פיזיות. כל היום מתרוצצת בין רופאים כדי להבין מה יש לי. אני גם התחלתי לקחת כדורים, לוקחת סרנדה 50 מ"ג כבר 3 שבועות וגם אצלי אין הטבה עדיין. כמה זמן את לוקחת רסיטל? האם את במעקב אצל רופא?
אני גם מתמודדת עם זה לבד בלי מעקב פסיכיאטרי וזה ממש מתסכל. מציעה להתחיל במעקב אני גם בתהליכים כרגע.
נעמה24
13/03/18 11:53
קודם לעניין הכדורים לוקח לפעמים קצת זמן..יכול להיות חודש וחצי אז להמתין. קלונקס הוא כדור הכי ממכר שיש ואחכ מאד קשה לרדת ממנו וזה בדוק. לגבי מצבך: אתן לך טיפים ממני אמא חד הורית 3 ילדים קטנים עבודה ...
קודם לעניין הכדורים לוקח לפעמים קצת זמן..יכול להיות חודש וחצי אז להמתין.
קלונקס הוא כדור הכי ממכר שיש ואחכ מאד קשה לרדת ממנו וזה בדוק.
לגבי מצבך:
אתן לך טיפים ממני אמא חד הורית 3 ילדים קטנים עבודה מאד מאד תובענית הגעתי לחרדות מטורפות וכל מה שמשתמע.
הבנתי בשכל לא ברגש שכל החרדה קשורה בסביבה ולא בנו.
זאת אומרת שיש 2 אופציות להמשיך ככה לסבול בטירוף לנסות להיאחז בכל דבר ורק לסבול או לעצור!.
עזבתי עבודה . עזבו את הכסף פחות 1000 שח לא יהרוג אתכן. דבר ראשון למצוא מישרה לא לחוצה. ולעזוב גם אם את שם 10 שנים.
חשוב להבין מה מערער אותך חוץ מעבודה כי ילדים זה קשה אבל הם לא סיבה לחרדות. אולי זוגיות לא טובה משהו חיצוני אנשים לא טובים מסביבך וכו.
הכוונה להוריד הילוך. אדם חרדתי כל טיפת עומס מרעידה לו את החיים זה לא שווה את זה.
לוקחים 10 צעדים אחורה ובונים חיים אחרים וזה אפשרי. מתרחקים מאנשים מלחיצים נשארים רק עם התומכים. עוזבים עבודה לחוצה ומרויחים פחות אבל הנפש מתאזנת.
עדי.לב
13/03/18 10:06
אני לוקחת רסיטל חודשיים בערך אבל בחודש הראשון רק חצי כדור ואח"כ כדור...אני במעקב אצל פסיכיאטר מקסים ובדיוק שוקלת להתקשר אליו ולהתייעץ מה לעשות...הבעיה הפיזית הנוכחית (תחושת חוסר איזון...) הופיעה כבר ל...
אני לוקחת רסיטל חודשיים בערך אבל בחודש הראשון רק חצי כדור ואח"כ כדור...אני במעקב אצל פסיכיאטר מקסים ובדיוק שוקלת להתקשר אליו ולהתייעץ מה לעשות...הבעיה הפיזית הנוכחית (תחושת חוסר איזון...) הופיעה כבר לפני שלוש שנים והצלחתי להתגבר עליה לכן אני יודעת בוודאות שזה מהסטרס...פשוט בין המודעות לבין המצב בפועל יש מרחק ..אני לא מצליחה להתנגד לתחושות האלו וזה מטריף:( לא פשוט
עדי.לב
13/03/18 12:29
נעמה תודה על התייחסותך יש לי המון מחשבות על שינוי קריירה...לא פשוט אבל גם לזה אני אגיע...אני פשוט צריכה קודם להחזיר שליטה לחיים שלי:)
joe69
13/03/18 13:25
בהחלט כאבים ותסמינים פיזים נגרמים עקב חרדות ואז זה גורם ליותר חרדות. מכיר את זה על עצמי

מנהלי קהילה

שיר רייכרט רמות
שיר רייכרט רמות
פסיכולוגית רפואית עובדת בקליניקה פרטית בתל אביב ובקרייה הרפואית רמב"ם בחיפה. אני מאמינה ביכולת ההתאוששות וההשתקמות של נפש האדם, גם מול האתגרים והמכאובים הגדולים ביותר. אמונה זו, יחד עם סקרנות רבה הם שמובילים את עיסוקי המקצועי. אני עוסקת בטיפול בגישה אינטגרטיבית, מאמינה בטיפול מותאם אישית למטופל.ת ולצרכיו.ה ולכן משלבת בעבודתי תפיסות פסיכודינאמיות וקוגנטיביות-התנהגותיות וכן טכניקות מתוך שיטות בהן עברתי הכשרה ספציפית: ביו-פידבק, EMDR ו-EFT.
ד
ד"ר מורן טויק
פסיכולוגית שיקומית מומחית ונוירופסיכולוגית. בעלת ידע וניסיון רב בטיפול באנשים המתמודדים עם מצבים רפואיים (מחלות, מוגבלויות), עם תסמונת פוסט-טראומטית ועם מצבי חרדה ודיכאון. עובדת תוך שיתוף פעולה עם המתמודד על מנת להכיר את אישיותו, את נקודות החוזק והחולשה ואת הציפיות מהטיפול, בשאיפה להפחית את המצוקה ולהגביר את תחושת הסיפוק והאושר בחיים. משך הטיפול תלוי במטרותיו, מטיפולים קצרי מועד ועד לטיפולים ארוכי טווח. שיטת הטיפול היא אינטגרטיבית וכוללת שימוש בגישות פסיכו-דינאמיות, אקזיסטנציאליסטיות וקוגניטיביות-התנהגותיות. מטפלת גם באמצעות EMDR ובאמצעות קשיבות (מיינדפולנס). כיום עובדת בקליניקה באשקלון ומרצה במכללה האקדמית אשקלון.
אורית זאבי יוגב
אורית זאבי יוגב
מ.א בפסיכולוגיה קלינית – רפואית מן האוניברסיטה העברית בירושלים ותואר מ.א קליני בעבודה סוציאלית מאוניברסיטת חיפה. rnזוכת פרס האוניברסיטה ע\\\"ש קלנר על הישגים יוצאי דופן בטיפול במשפחות רב בעיתיות.rnעבדתי הרבה עם הריונות בסיכון ובמחלקות פסיכיאטריות סגורות. בשנים האחרונות בעקבות עבודה במרפאה אנדוקרינולוגית עוסקת רבות בהשמנה קיצונית של מבוגרים, נוער וילדים ואף כתבתי על כך ספר, \\\"רדו ממני\\\", שמשפיע על אופן ראיית הנושא והטיפול בו.
ד
ד"ר אילן וולקוב
* פסיכיאטר מתמחה במערך הפסיכיאטרי של מרכז רפואי תל אביב (איכילוב). * רופא אחראי ב"צעד קדימה" - אשפוז יום פסיכיאטרי במסגרת מרכז ד"ר טל לתמיכה רגשית ונפשית. * תחומי מחקר מרכזיים - התמכרויות (בפרט קנביס ותרופות מרשם), תקשורת בין אישית במפגש רופא - מטופל. * בעלי חברת "small talk - תקשורת בין אישית", מרצה ומעביר סדנאות למוסדות בריאות, פרמה, וגופים פרטיים.