מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג chrome ו- firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהא+ 100%א-סגירה
כמוניהשמנהחדשותפחות מדי שינה קשורה עם השמנת יתר

פחות מדי שינה קשורה עם השמנת יתר

נמצא קשר בין שינה מועטה ובין השמנה ועליה בריכוז השומן הבטני

מאת מערכת כמוני
01/04/09
תגובות 0

חוקרים בארצות הברית בחנו האם שינה מועטה מאפשרת חיזוי של השמנה במבוגרים. במחקר הנוכחי נמצא קשר בין אורך השינה ובין משקל והרכב הגוף, והוא נעשה עם כ- 6000 גברים ונשים מבוגרים בגילים 67-99. משך השינה של המשתתפים נבחן על ידי שימוש במד פעילות הנלבש על הזרוע. תוצאות המחקר הראו שמשך שינה הנמוך מחמש שעות בלילה, קשור למסת גוף (BMI) גבוהה יותר ממסת הגוף של הישנים שינה ממוצעת של 7-8 שעות. הסיכוי להשמנה (BMI>30) אצל אלה שישנו פחות מחמש שעות בלילה היה גבוה פי 3.7 אצל הגברים ופי 2.3 אצל הנשים. בנוסף נמצא קשר בין שינה מועטה ובין עליה בריכוז השומן הבטני ועלייה באחוזי השומן בגוף.

International Journal of Obesity (2008) 32, 1825–1834

ועוד מחקר הראה שפחות שינה קשורה עם אכילת יתר של שומן ופחמימות.

במחקר באוסטרליה נבדק הקשר בין משך השינה ובין צריכה של שומנים בתזונה. במחקר נאספו נתונים של 2828 סינים בוגרים אשר חיים במחוז Jiangsu בסין. תוצאות המחקר הראו קשר מובהק בין משך השינה לבין צריכת שומן ופחמימות אך לא נמצא קשר בין משך השינה לבין צריכת חלבונים או רמת הגלוקוז בדם לאחר צום. אנשים שישנו פחות משבע שעות ביום הראו שיעור אחוזים גבוה יותר של אנרגיה אשר מקורה בצריכת שומן גבוהה וזאת בהשוואה לאלו אשר ישנו 7-9 שעות ליום.

International Journal of Obesity (2008) 32, 1835–1840

 

למידע נוסף על השמנה ושינה

הקלד כתובת לסרטון יוטיוב: