מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג chrome ו- firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהא+ 100%א-סגירה
כמוניהשמנהחדשותאגוזים ושקדים מפחיתים תיאבון

אגוזים ושקדים מפחיתים תיאבון

צריכת שקדים ואגוזים מביאה לעליה בסרוטונין - חומר שמגביר את תחושת השובע ומשפר מצב רוח


למרות ערכם הקלורי, אגוזים ושקדים לא משמינים כפי שחשבו בעבר (צילום: Shutterstock)
למרות ערכם הקלורי, אגוזים ושקדים לא משמינים כפי שחשבו בעבר (צילום: Shutterstock)

 

מחקרים מצאו כי למרות ערכם הקלורי, אגוזים ושקדים לא משמינים כפי שחשבו בעבר. כעת, חוקרים מאוניברסיטת ברצלונה מצאו שחופן אגוזים מביא להגברת הפרשת הסרוטונין וכך להפחתת תחושת הרעב.

 

בניסוי שתוצאותיו פורסמו בכתב העת Journal of Proteome Research השתתפו 42 מטופלים עם סינדרום מטבולי - מקבץ של לפחות שלושה מצבים בריאותיים שמביא לסיכון מוגבר למחלות ולתמותה בהם: השמנה, כולסטרול גבוה, טריגליצרידים גבוהים, סוכר גבוה בצום ויתר לחץ דם. מחצית מהנבדקים קיבלו מדי יום 30 גרם של תערובת שקדים ואגוזים בצורתם הטבעית, במשך 12 שבועות. היתר לא קיבלו אגוזים והיוו קבוצת ביקורת. רמות כימיקלים שונים נמדדו בשתן של כל אחד מהמשתתפים.

 

בסיום תקופת המחקר, אצל המשתתפים שקיבלו שקדים ואגוזים הייתה רמה גבוהה יותר של סרוטונין מאשר בקרב המשתתפים שלא קיבלו אגוזים. הסרוטונין מפחית תיאבון, משפר את מצב הרוח ומיטיב עם בריאות הלב.

 

ממצאי המחקר, יחד עם מחקרים קודמים שנערכו בנושא, תומכים בשינוי התפיסה הישנה לפיה כדאי להימנע משקדים ואגוזים כשרוצים לרזות.

 

 

עוד על היתרונות הבריאותיים של שקדים

 

J Proteome Res. 2011 Sep 29. Epub ahead of print

 

 תרגום ועריכה: ד"ר דינה ראלט

יוכי5
04/12/11 15:41

מצויין להורדת רמת הגלוקוז בדם משביע ומומלץ עם אכילת תפוח כארוחה לאחר הצהריים. אני אוכלת 80 גר' שקדים +תפוח משביע מצויין לעור הפנים ולא משמין

דר-אלישבע-מילוא
14/11/11 11:55

 

ד-ר-דינה-ראלט-PhD
13/11/11 18:26
meirshr
13/11/11 17:46

אבקשכם להכניס לאתר הזה רק מידע בדוק ונכון !
יתכן שיש לאגוזים יתרונות כל שהם,
אך בודאי אינם מקטינים את התאבון

הקלד כתובת לסרטון יוטיוב: