מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג chrome ו- firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהא+ 100%א-סגירה
כמוניהשמנהחדשותכדורי הרזיה מסוכנים מסתובבים בשוק

כדורי הרזיה מסוכנים מסתובבים בשוק

משרד הבריאות מזהיר מכדורי הרזייה "טבעיים" לכאורה שכבר גרמו לאשפוז אישה

מאת אלה הר-נוי
28/07/10
תגובות 0

הכדורים עלולים לגרום לנזקים קשים למשתמשים (צילום: אתר panthermedia)
הכדורים עלולים לגרום לנזקים קשים למשתמשים (צילום: אתר panthermedia)

 

תזכורת נוספת לסכנה שטמונה בתוספי תזונה להרזיה שאינם נמצאים בפיקוח. לפני כשבוע וחצי אושפזה אישה בבית החולים וולפסון, לאחר שצרכה כדורים כביכול "טבעיים" להרזיה. האישה סבלה מאי סדירות בקצב הלב ובעיה בתפקודי הכבד. הקפסולות שנתפסו ברשותה הכילו חומרים תרופתיים מסוכנים.

 

משרד הבריאות מתריע כי בחודשיים האחרונים נמצאו בארץ כדורי הרזייה מסוג זה, שהוברחו בעיקר מסין ומלבנון בכמויות גדולות מאוד. הם נמכרים בעיקר באמצעות מודעות בעיתונים, אינטרנט ודרך בלדרים.

 

בדיקות שבוצעו במעבדות משרד הבריאות העלו כי אותם כדורים "טבעיים" כביכול, מכילים חומרים תרופתיים מסוכנים שעלולים לגרום נזק למשתמש ולתופעות לוואי קשות.

 

משרד הבריאות מזכיר כי אין לקנות ולהשתמש בתרופות או תוספי תזונה המוצעים למכירה במודעות בעיתונים או אינטרנט, אף אם הם מוצעים במחיר זול, שכן תכשירים אלה נמכרים ללא פיקוח ועלולים להיות מסוכנים לבריאות ולגרום נזק למשתמש. יש לרכוש תרופות או מוצרים טבעיים רק בבתי מרקחת או חנויות טבע ויש לבדוק כי אותם מוצרים הם בעלי אישור משרד הבריאות.

 

בכל בעיה או חשד לגבי זהות התרופה או מקור התרופה, ניתן לפנות ליחידה למאבק בפשע הפרמצבטי במשרד הבריאות באמצעות פקס שמספרו: 6551706 - 02

 

עוד כתבות בריאות באתר מוטק'ה

קישור:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב: