מחלות לב

כמונימחלות לבחדשותאגוזי מלך- האגוזים הבריאים ביותר

אגוזי מלך- האגוזים הבריאים ביותר

חוקרים בדקו את נוגדי החמצון ב-9 סוגים של אגוזים ומצאו: אגוזי מלך מכילים את הכמות הרבה ביותר

מאת אלה הר-נוי
30/03/11
תגובות 1

אגוזי מלך: נוגדי חמצון איכותיים ורבים יותר (צילום: panthermedia)
אגוזי מלך: נוגדי חמצון איכותיים ורבים יותר (צילום: panthermedia)

 

חושבים לנשנש אגוזים? כדאי שתבחרו באגוזי מלך. חוקרים בדקו את איכות וכמות נוגדי החמצון באגוזי מלך, שקדים, בוטנים, פיסטוקים, אגוזי לוז, אגוזי ברזיל, קשיו, מקדמיה ופקאנים ומצאו כי באגוזי מלך יש כמות נוגדי חמצון רבה יותר ובאיכות גבוהה במיוחד בהשוואה לכל האגוזים האחרים.

 

מחקרים רבים שנערכו לאורך שנים הראו כי קיים קשר בין צריכה קבועה של כמות קטנה של אגוזים(מספר אגוזים כל יום), לירידה בסיכון למחלות לב, סוכרת, סוגים מסוימים של סרטן ובעיות בריאות נוספות.

 

חוקרים מאוניברסיטת Scranton ביקשו לבדוק לאיזה אגוזים ההשפעה הטובה ביותר על הבריאות. במחקר החדש נמצא כי חופן אגוזי מלך מכיל כמות כמעט כפולה של נוגדי חמצון המנטרלים רדיקאליים חופשיים שפוגעים בתאים בגוף וגורמים למחלות, בהשוואה לכל אגוז אחר. בנוסף התגלה גם כי איכות נוגדי החמצון באגוזי המלך הייתה הגבוהה ביותר.

 

החוקרים מסבירים כי יתרון נוסף לאגוזי המלך כמקור לנוגדי חמצון הוא העובדה שהחום הנוצר מקליית האגוזים בדרך כלל פוגע באיכות נוגדי החמצון, ואגוזי מלך נאכלים לרוב ללא קלייה.

 

באגוזים, באופן כללי, יש שילוב יוצא-דופן של יתרונות תזונתיים בנוסף לנוגדי החמצון. כך למשל אגוזים מכילים כמות גדולה של חלבון באיכות גבוהה, שיכול לשמש כתחליף לבשר. הם מכילים גם ויטמינים, מינרלים וסיבים תזונתיים, וכל זאת ללא חלב או גלוטן.

 

עוד מצאו החוקרים כי האגוזים מהווים בקושי 8% מנוגדי החמצון שאנו צורכים בממוצע ביום. לדבריהם, אנשים רבים אינם מודעים לכך שאגוזים הם מזון בריא. אחרים מודאגים מעלייה במשקל ממזון כה עתיר בשומן ובקלוריות. אך חשוב לדעת כי אגוזים מכילים שומנים בריאים ולא שומנים רוויים הגורמים לסתימת עורקים. בנוסף, הם תורמים לתחושת שובע שדווקא מונעת אכילת יתר. כך לדוגמא, בשנת 2009, מחקר שנערך בארצות הברית הראה כי צריכת אגוזים קשורה לסיכון נמוך יותר במידה משמעותית לעלייה במשקל ולהשמנה. יחד עם זאת, יש להקפיד על מנות קטנות מהאגוזים בגלל הערך הקלורי שלהם. מספיק לאכול 7 אגוזים ביום כדי לקבל את ההטבה הבריאותית.

 

 

241st National Meeting & Exposition of the American Chemical Society, Anaheim, Calif., March 27-31, 2011

 

עוד כתבות בריאות באתר מוטק'ה

קורינה-הסופרת
04/04/11 0:26
תודה.
קישור:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב: