מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג chrome ו- firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהא+ 100%א-סגירה
כמוניהשמנהחדשותדו''ח: אפשר לצרוך עד 5 כוסות קפה ביום בלי חשש

דו''ח: אפשר לצרוך עד 5 כוסות קפה ביום בלי חשש

אוהבים ביצים? תאכלו! הן לא מסוכנות ללב. גם מקפה אפשר ליהנות בלי חשש. המלצות תזונה חדשות


(צילום: Shutterstock)
(צילום: Shutterstock)

ניתן לצרוך 3 עד 5 כוסות קפה או עד 400 מיליגרם קפאין ביום, ללא חשש מהשפעות מזיקות. כך עולה מדו"ח מקיף שפורסם בסוף השבוע האחרון.

 

את הדו"ח ערך פאנל של 14 מומחים שסקר את כל העדויות המדעיות הקיימות בתחום, ועל פיו אמורות להיכתב ההנחיות הממשלתיות הרשמיות בארה"ב בנושא תזונה, המתעדכנות כל חמש שנים. ההנחיות הסופיות לשנת 2015 אמורות להתפרסם בהמשך השנה.

 

לפי הדו"ח שתיית קפה מתונה לא נקשרה לסיכונים בריאותיים בהם מחלות לב וכלי דם וסרטן. למעשה, פאנל המומחים ציין כי קיימות עדויות לכך שלקפה יש יתרונות בריאותיים רבים, בהם הפחתת הסיכון להתפתחות סוכרת סוג 2, מחלות לב וכלי דם וסוגים מסוימים של סרטן. עם זאת הוועדה כתבה כי נשים הרות וילדים צריכים להגביל את צריכת הקפאין. 

 

הפאנל המייעץ גם הוריד את ההגבלות שהופיעו בהנחיות התזונה הממשלתיות על צריכת כולסטרול. מזה שנים רבות ההנחיות הממשלתיות הרשמיות בארה"ב כוללות הגבלה על צריכת כולסטרול ממזונות כמו ביצים ושרימפס וקובעות כי אין לצרוך יותר מ-300 מיליגרם כולסטרול ביום – כמות הנמצאת בערך בביצה וחצי עד שתי ביצים. אך מחקרים רבים שפורסמו בשנים האחרונות הראו כי לכולסטרול במזון אין השפעה משמעותית על רמות הכולסטרול בדם של רוב האנשים.

 

הפאנל הצביע על סוכרים מוספים כאחת הדאגות המרכזיות כיום, בגלל הקשר בין סוכר להשמנה ולמחלות כרוניות שונות, והמליץ על הגבלת הצריכה של סוכר. כמו כן הומלץ להפחית צריכה של בשר אדום ומעובד. המלצות נוספות הן להקפיד לאכול הרבה פירות, ירקות, דגנים מלאים, מוצרי חלב דלי שומן, פירות ים ודגים, קטניות ואגוזים.

 

 

Scientific Report of the 2015 Dietary Guidelines Advisory Committee

 

ד-ר-דינה-ראלט-PhD
09/07/21 17:19

האם אנחנו מכורים לקפה? https://www.theguardian.com/food/2021/jul/06/caffeine-coffee-tea-invisible-addiction-is-it-time-to-give-up

מינרבה1
07/03/15 15:30

מחר יכחישו....smiley

denur1
07/03/15 15:13

אני אוהב מחקרים המאפשרים שתית קפה ויותר את אלו התומכים.

ד-ר-דינה-ראלט-PhD
05/03/15 7:41

הפוליפנולים שבקפה מפחיתים סיכוי לסוכרת2

http://www.beveragedaily.com/R-D/Daily-coffee-polyphenols-can-reduce-diabetes-risk-say-Japanese-researchers/

הקלד כתובת לסרטון יוטיוב: