מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג chrome ו- firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהא+ 100%א-סגירה
שיחה חדשה בקהילת: בני משפחה מטפלים
נעיצת הודעה
26/11/23 17:22

תגובות

28/01/24 19:19 | תגובה אחרונה: 30/01/24 23:27

תגובות

ורד-עזריאלי
מומחה כמוני
עובדת סוציאלית קלינית ופסיכותרפיסטית. בעלת ניסיון רב בתחום האונקולוגיה ובריאות הנפש. כיום עובדת כפסיכותרפיסטית בעמותת "בית חם".קליניקה פרטית בירושלים.
30/01/24 23:27

שלום חבר יקר ואשריך על הדאגה והאיכפתיות.

אני מתרשמת שהיו לחבר שלך קשיים עוד טרם המלחמה והרבה פעמים אירועים כמו מלחמה הם טריגר להחרפת מצבים נפשיים קודמים ולאו דווקא הסיבה.

בכל אופן נשמע באמת שהחבר שלך במצוקה רבה, האם הוא מוכר למערכת בריאות הנפש והיכן הוא גר?

בהחלט כדאי להפנות אותו להערכה של פסיכיאטר, זה יכול להיות במסגרת בי"ח או מרפאה של קופ"ח, כמובן שאם זה דחוף (נשמע שלא כדאי שימתין הרבה) אפשר לפנות למיון בבי"ח שיעשה הערכה.

אולי כן בכל זאת כדאי לבדוק אם יש לו משפחה, אולי דווקא במצב הזה ירצו יותר להיות בקשר ולתמוך וגם לך ודאי קשה להחזיק הכל על הכתפיים שלך.

שלוותה הוא בי"ח מוכר וידוע בתחום בריאות הנפש וכמובן שיש עוד מרכזים נוספים.

בברכה,

ורד

 

10/12/23 21:43 | תגובה אחרונה: 13/12/23 15:27

שלום,

אחותי מתמודדת עם מחלת נפש מגיל צעיר.
היא כיום בשנות השלושים המוקדמות לחייה, ולאחרונה חלה התדרדרות נוספת במצבה הנפשי.

עוד בגיל צעיר היו לה בעיות שהקשו עליה בהשתלבות במסגרות חברתיות.
זו האבחנה שהיא קיבלה כשהיא הייתה בגיל גיוס: הפרעת אישיות נמנעת ופרנויה.

מאז נוספו עוד ועוד אבחנות כמו OCD, חרדה חברתית ועוד.

היא אושפזה לאחרונה באשפוז כפוי, לאחר שהמצב יצא מכלל שליטה, והיא סרבה בתוקף לצאת מהבית בגלל מחשבות שווא (רדיפה).

לאחרונה היא פוטרה מהעבודה, בעיקר בשל הקשיים שנגרמו לה הן מהזריקות בכפייה שניתנו לה, והן מהכדורים (קושי חמור בלשבת, תזיזתיות, עייפות כרונית ותחושת ניתוק).

זה מרגיש כאילו נלקח ממנה כח החיים, אני ומשפחתי אובדי עצות.

אנחנו בקשר עם המרכז של מיל"ם, עובדים סוציאלים (סל שיקום), מחלקה פסיכיאטרית ועוד.

אני מבין שתהיה לה התמודדות כל חייה, אבל הייתי רוצה להקל עליה ולדאוג שהיא תוכל להתקיים בכבוד.

האם מישהו התמודד עם משהו דומה ויכול לחוות דעה? איש מקצוע? בן משפחה?

תודה לכולם.

תגובות

ורד-עזריאלי
מומחה כמוני
עובדת סוציאלית קלינית ופסיכותרפיסטית. בעלת ניסיון רב בתחום האונקולוגיה ובריאות הנפש. כיום עובדת כפסיכותרפיסטית בעמותת "בית חם".קליניקה פרטית בירושלים.
13/12/23 15:27

שלום בן משפחה יקר:

כ"כ קשה וכואב מה שאתה מתאר, הן אחותך סובלת והן המשפחה.

התמודדות עם מחלת נפש היא התמודדות מורכבת גם למתמודד עצמו וגם לבני המשפחה שלו.

אני מבינה שאתם בקשר עם גורמי בריאות הנפש, בשנים האחרונות נוספו והתגוונו שיטות טיפול, שירותי שיקום. גם הנושא התרופתי התפתח.

זה הרבה פעמים כרוך בניסוי וטעיה, צריך לבדוק עם כל מתמודד מה מתאים לו, כיצד ניתן להתאים לו טיפול תרופתי מתאים שיקל על הסימפטומים, בנוסף לחבר לשירותי טיפול שילוו, יסייעו בהתמודדות, יתנו כלים, יובילו ויכוונו.

צריך לודא שבאמת אחותך משתמשת בכל השירותים שיכולים לסייע לה: מוכרת בביטוח לאומי ומקבלת קצבת נכות, מקבלת שירותי סל שיקום (שירותי שיקום יכולים לסייע בהרבה תחומים של תעסוקה, דיור, חברה, השכלה) וגם שירותי השיקום בביטוח לאומי. כדאי להיצמד לרופא פסיכיאטר שהוא מנהל את הטיפול בה ולראות כיצד יכולה להתאזן תרופתית, אם אינכם סומכים על חוו"ד אחת, תמיד אפשר להתייעץ עם גורם בכיר ולשמוע דיעה נוספת - כאמור הנושא התרופתי מתפתח כל הזמן. 

חשוב שאתם כמשפחה תקבלו תמיכה והכלה וטוב שאתם נמצאים בקשר עם מיל"ם שעוזר בהכוונה והחזקה של המשפחותשל המתמודדים.

שיהיו ימים טובים וקלים יותר ושאחותך תזכנ לרווחה ויותר איכות חיים,

אשמח לייעץ עוד,

ורדמנהלי קהילה

ורד עזריאלי
ורד עזריאלי
עובדת סוציאלית קלינית ופסיכותרפיסטית. בעלת ניסיון רב בתחום האונקולוגיה ובריאות הנפש. כיום עובדת כפסיכותרפיסטית בעמותת "בית חם".קליניקה פרטית בירושלים.
לנה קורץ
לנה קורץ
מטפלת ויועצת במיניות, יועצת מיניות באגודה למלחמה בסרטן. מלמדת בחוג ללימודי המשך של עבודה סוציאלית, בקורס טיפול מיני כללי ובקורס טיפול מיני לאנשים עם צרכים מיוחדים, אוניברסיטת בר אילן ואוניברסיטת חיפה. בוגרת אוניברסיטת תל אביב: B.A בסיעוד. בוגרת אוניברסיטת חיפה: MA בבריאות נפש קהילתית. בוגרת קורס לטיפול מיני באוניברסיטת בר אילן. התמחות בטיפול מיני במרפאה לטיפול מיני, בית חולים "מאיר" כפר סבא. לינק לאתר שלי http://www.lenak.co.il/
שלומית שדמון-אזרד
שלומית שדמון-אזרד
אנתרופולוגית רפואית מנהלת מערך התמיכה בארגון הישראלי לבני משפחה מטפלים בישראל CareGivers Israel שותפה לכתיבת מחקר (מאיירס-ג'וינט-ברוקדייל) על בני משפחה מטפלים בדמנציה בארץ ובעולם בעלת ידע מניסיון כבת משפחה מטפלת- Caregiver

מובילי קהילה

רם בלס
רם בלס
יו"ר מתנדב בעמותת ענבר למחלות ראומטיות, אוטואימוניות ודלקתיות. מטפל כבר למעלה מ-20 שנה באישתי ומתמודדים יחד עם ראומטיק ארטריטיס (RA).
רוצים לכתוב בלוג? הצטרפו לקהילת הבלוגרים
המידע והתכנים באתר "כמוני" נועדו להרחיב את הדעת ולשמש כמידע כללי בלבד. תכנים אלו אינם מהווים חוות דעת או עצה מקצועית, או תחליף להיוועצות ישירה עם איש מקצוע מתאים באשר לטיפול הנדרש