מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג chrome ו- firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהא+ 100%א-סגירה
כמונינשימהחדשותקדימות בהשתלות למחזיקי כרטיס אדי

קדימות בהשתלות למחזיקי כרטיס אדי

קמפיין חדש יעודד חתימה על כרטיס אדי ויעלה מודעות לכך שלמחזיקי כרטיס קדימות בתור להשתלה

מאת אלה הר-נוי
14/11/10
תגובות 0

רק 10% חתומים על כרטיס תורם (צילום: panthermedia)
רק 10% חתומים על כרטיס תורם (צילום: panthermedia)

 

62% מהישראלים מדווחים כי הם מוכנים לתרום את איבריהם להשתלה לאחר מותם, אבל רק 10% חתומים על כרטיס אדי. קמפיין חדש של המרכז הלאומי להשתלות ינסה להעלות את מספר מחזיקי כרטיס התורם. הקמפיין יתמקד בתוכנית החדשה לקדימות בתור להשתלה לבעלי כרטיס אדי.

 

מהסקר שערך משרד הבריאות עולה גם כי 56% מהציבור מוכנים לחתום על כרטיס תורם אדי (2.7 מיליון איש), אך כאמור, בפועל חתומים על כרטיס אדי כ- 10% (547 אלף איש).

 

בכדי לגשר על פער זה, יזמו המרכז הלאומי להשתלות ומשרד הבריאות קמפיין פרסומי שיעלה היום לאוויר ויידע אודות התוכנית לקדימות בתור להשתלה.

 

במסגרת חוק השתלת איברים התשס"ח - 2008, נכלל סעיף - ייחודי וראשוני בעולם - המעניק לחותמים על כרטיס אדי ולבני משפחתם הקרובים, קדימות ברשימת הממתינים להשתלה, אם חלילה יזדקקו לכך בעתיד. כל החתומים על כרטיס אדי והמצטרפים במהלך שנת 2011, יהיו זכאים לקדימות להשתלה כבר ב- 1.1.2012. כל המצטרפים לאחר ה- 31.12.2011, יהיו זכאים לקדימות להשתלה, שלוש שנים לאחר מועד החתימה.

 

הקמפיין יכלול תשדירי טלוויזיה ורדיו, פעילות ברשתות חברתיות ומודעות בעיתונים. כל זאת, במקביל לקמפיין החתמה ארצי שיתקיים בשטח, באמצעות דוכני החתמה ואירועים שונים.

 

בקמפיין תופיע יעל אלוני, ילדה בת 11, החיה בזכות תרומת איברים. יעל שסבלה ממחלת לב חמורה קיבלה לב בריא שהציל את חייה בשנת 2008, בזכות משפחתו של הילד עמרי גילור, שהסכימה לתרום את איבריו לאחר מותו הטראגי. היום, יעל היא ילדה בריאה ומתפקדת, הנהנית מחיים רגילים כמו כל בנות גילה והיא לומדת, רוקדת ומלאת חיים.

 

 


לחתימה על כרטיס אדי לתרומת איברים יש להתקשר 6262 * או להיכנס לאתר המרכז להשתלות

הקלד כתובת לסרטון יוטיוב: