מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג chrome ו- firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהא+ 100%א-סגירה
כמונילחץ דםחדשותשינויים באורח החיים משפרים תפקוד כלי הדם

שינויים באורח החיים משפרים תפקוד כלי הדם

שינויים באורח החיים עשויים לשפר את תפקוד האנדותל, המצפה את דפנות כלי הדם ולהפחית מדדי דלקת

מאת מערכת כמוני
18/02/10
תגובות 0

שינויים באורח החיים, כגון דיאטה דלת שומנים ופעילות גופנית סדירה, משפרים את תפקוד האנדותל המצפה את דפנות כלי הדם ומפחית סמני דלקת של טרשת, בחולים עם מחלת לב כלילית או גורמי סיכון לכך.

 

במחקר השתתפו 27 חולים שסבלו ממחלת לב כלילית ו/או גורמי סיכון למחלת לב. המשתתפים נכנסו לתוכנית התערבות של שינויים באורח החיים, שכללה דיאטה דלת שומנים ועשירה בירקות, ופעילות גופנית מתונה סדירה של 3 שעות שבועיות, וכן שעה של הרפייה ממתחים מעי יום.

 

קבוצת הביקורת כללה 20 חולים שהמשיכו לקבל את הטיפול הסטנדרטי הרגיל שלהם, ללא התערבות נוספת.

 

בראשית המחקר העריכו את תפקוד האנדותל ב-2 הקבוצות ע"י הערכת זרימות ויכולת התרחבות כלי הדם. כמו כן, נבדקו סמנים בדם של דלקת, חוסר תפקוד אנדותל ויכולת יצירת כלי דם חדשים.

 

כעבור 12 שבועות של התערבות נמצא כי בחולים בקבוצת ההתערבות חל שיפור במדדים של תפקוד האנדותל וכן חלה ירידה משמעותית בסמני הדלקת בדם, וזאת בהשוואה לקבוצת הביקורת, ללא ההתערבות של שינוי באורח החיים.

 

החוקרים מסכמים ואומרים כי שינויים באורח החיים עשויים לשפר משמעותית את תפקוד אנדותל כלי הדם ואת הדלקת, הקשורים עם טרשת ומחלת לב כלילית.

 

www.renalandurologynews.com/Healthday-Article/section/985/

 

תרגום ועריכה: ד"ר נעמי לוין-יינה 

הקלד כתובת לסרטון יוטיוב: