מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג chrome ו- firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהא+ 100%א-סגירה
כמוניסרטןחדשותשירות חדש יסייע לחולים להשיג תרופות שאינן בסל

שירות חדש יסייע לחולים להשיג תרופות שאינן בסל

האגודה לזכויות החולה משיקה פרויקט שמטרתו לסייע למטופלים לקבל תרופות ובדיקות שאינן בסל שירותי הבריאות


(צילום: Shutterstock)
(צילום: Shutterstock)

ההתמודדות הגופנית והנפשית עם מחלה קשה ממילא, אך כשחולה ובני משפחתו נאלצים להיאבק על מימון של תרופות, בדיקות ומכשירים רפואיים - שעלותם יכולה להגיע לאלפי ואף מיליוני שקלים - הקושי גובר שבעתיים.

 

כדי לסייע למטופלים לממש את הזכויות שלהם לטיפול רפואי, האגודה לזכויות החולה בישראל הקימה שירות חדש המסייע לממש את הזכויות העומדות לרשותנו מתוקף הביטוחים בחברות הביטוח ובשב"ן (ביטוח משלים) של קופות החולים לתרופות ובדיקות שאינן כלולות בסל הבריאות הממלכתי.

 

השירות, שמסופק ללא עלות, ניתן על ידי צוות מומחים ייחודי שהוקם למטרה זו, אותו מובילים עורך דין מומחה בתחום ביטוחי בריאות ותביעות ועורכת דין מומחית בדיני גוף ורשלנות רפואית.

 

הצוות, בסיוע מומחי המועצה המייעצת של האגודה, מספק למטופל ידע חיוני, מגבש המלצות לגבי הדרכים למימוש הזכויות ומסייע הלכה למעשה במימוש המלצותיו בכל האפיקים: מקופות החולים וחברות הביטוח, דרך משרד הבריאות ובתי משפט ועד ארגוני מגזר שלישי. הצוות ילווה את המטופל, יתמוך בו ככל שנדרש ויסייע בהתמודדות עם חסמים בדרך.

 

איך משיגים את התרופה?

 

צוות המומחים בוחן כל פנייה באופן פרטני ומתכנן אסטרטגיה 'תפורה אישית' למקרה. בין היתר, הצוות יאתר מצבים בהם ניתן לדרוש מקופת החולים תרופה שזו סירבה לממן. כך לדוגמה, רבים אינם מודעים לכך שבית הדין לעבודה פסק מספר פעמים כי קופת חולים חייבת לממן תרופה שאינה בסל, במידה שכבר ניתנה למטופל והובילה לשיפור משמעותי במצבו או לנסיגה במחלתו.

 

חזית נוספת: הביטוחים הפרטיים והביטוחים המשלימים של קופות החולים (שב"ן). בשנים האחרונות נסק מספר הישראלים המחזיקים בשב"ן והוא מגיע כיום לכ-75% מהציבור. במקביל, חל גידול עצום בשיעור בעלי הביטוח הפרטי - כ-40% מכלל הציבור מחזיקים בביטוח שכזה. עם זאת, חולים רבים אינם מודעים לזכותם לקבל החזרי תשלום מהביטוחים הפרטיים או לרכוש חלק מהתרופות שאינן כלולות בסל הבריאות במסגרת השב"ן.

 

אם המטופל נדחה על ידי הקופה או חברת הביטוח, יבדוק הצוות את סיבת הדחייה ואם קיים צורך לערער - ימליץ על כך וילווה. למטופל יינתן סיוע בפנייה לוועדת חריגים של קופת החולים, אם באמצעות צוות הפרויקט ואם באמצעות חיבור לעמותת חברים לרפואה או קרן דולב לצדק חברתי. במקרים עקרוניים הצוות אף יסייע בהגשת תביעות לבית משפט.

 

האגודה לזכויות החולה בישראל הינה מלכ"ר אשר הוקם בשנת 1996 ומופעל על ידי מתנדבים ופעילי ציבור בשיתוף גורמים מקצועיים. האגודה פועלת לשמירה ומימוש זכויות המטופלים ובני משפחותיהם במערכת הבריאות ואמונה על הובלת המאבק הציבורי לשמירה ומימוש זכויות אלה.

 

 

לקבלת השירות ניתן לפנות למוקד האגודה בטלפון: 03-6022934 או בדואר אלקטרוני: info@patients-rights.org

 

 

כל הדרכים להשגת תרופות שאינן בסל הבריאות 

 

דר-דניאל-גליקר
21/09/16 11:33
הדרך הקלה והפשוטה ביותר, היא לא להזדקק לתרופות.
בגילי המופלג, כבר יותר מ-45 שנה שאין לי שום צורך בכל תרופה שהיא.
בריאות מושלמת.
הסיבה הפשוטה - מדיטציה טרנסנדנטלית.
פשוטה וטבעית, הכי יעילה (כפי שנבדק אובייקטיבית) גם בשמירה על בריאות טובה וגם בשיפור משמעותי ביותר של הבריאות.
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב: