מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג chrome ו- firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהא+ 100%א-סגירה
כמונילחץ דםחדשותקפה לא גורם ליתר לחץ דם

קפה לא גורם ליתר לחץ דם

ממחקר חדש עולה כי צריכה מרובה של קפה אינה מגבירה את הסיכון לפתח יתר לחץ דם


אפילו שתיית 5 כוסות ביום לא השפיעה באופן משמעותי על הסיכון לפתח יתר לחץ דם (צילום: panthermedia)
אפילו שתיית 5 כוסות ביום לא השפיעה באופן משמעותי על הסיכון לפתח יתר לחץ דם (צילום: panthermedia)

 

חדשות טובות לחובבי הקפה: שתייה של יותר מ-3 כוסות קפה ליום אינה מעלה את הסיכון לפתח יתר לחץ דם, בהשוואה לצריכה של כוס קפה אחת ליום או פחות מכך. כך לפחות עולה ממחקר חדש שפורסם בכתב העת American Journal of Clinical Nutrition.

 

בעבר פורסמו מספר מחקרים קטנים וקצרי טווח שמצאו קשר בין צריכת קפה מוגברת לעליה קלה בלחץ הדם. המחקר החדש של חוקרים מאוניברסיטת מישיגן התבסס על שישה מחקרים קודמים שכללו יחד למעלה מ-170,000 משתתפים, מהם 40,000 חולים עם יתר לחץ דם. תקופת המעקב נמשכה בין 6 ל- 33 שנים.

 

החוקרים לא מצאו הבדלים משמעותיים בסיכון לפתח יתר לחץ דם כאשר השוו צריכת קפה של בין 3 ליותר מ-5 כוסות ליום בהשוואה לצריכה של פחות מכוס קפה אחת ליום.

 

יחד עם זאת, חשוב לזכור כי קפה משפיע על אנשים באופן שונה ואנשים יכולים להגיב לשתיית קפה בצורות שונות. לכן, יש אנשים ששתייה מרובה של קפה עלולה להשפיע עליהם לרעה.

 

 Am J Clin Nutr March 2011
 

 תרגום ועריכה: ד"ר נעמי לוין-יינה

אפרת_זיו
05/05/11 14:24

כמו כן זה מקושר עבורי - ועבור אחרים גם לדעתי - עם מונחים של "עולם המבוגרים", "פינוק","זמן לעצמך" וכיו"ב.

ד-ר-דינה-ראלט-PhD
05/05/11 10:41

יש הרבה מחקרים המראים על האסוציאציה הטובה בין בריאות וקפה...
אני אישית החלטתי שלחיים הקטיים כמו שלנו במאה ה- 21 קפה מתאים, אבל לא בטוח שלא עדיף לו היו החיים יותר שלוים שאז בטח לא היינו אוהבים כל כך קפה.

הקלד כתובת לסרטון יוטיוב: