מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג chrome ו- firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהא+ 100%א-סגירה
כמוניסרטןחדשותאנג'לינה עברה ניתוח להסרת השחלות

אנג'לינה עברה ניתוח להסרת השחלות

אנג'לינה ג'ולי חושפת כי עברה ניתוח לכריתה מניעתית של השחלות והחצוצרות. כעת היא מתמודדת עם גיל המעבר

מאת אלה הר-נוי
24/03/15
תגובות 1

(צילום: Shutterstock)
(צילום: Shutterstock)

שנתיים לאחר שחשפה כי עברה כריתת שד כפולה מניעתית, השחקנית ויוצרת הסרטים אנג'לינה ג'ולי מספרת כי בשבוע שעבר עברה ניתוח לכריתת השחלות והחצוצרות. כעת, בגיל 39, היא מכינה את עצמה פיזית ונפשית להתמודדות עם גיל המעבר שהופיע בעקבות הניתוח. 

 

כמו על הניתוח הקודם, גם על הניתוח הזה דיווחה ג'ולי במאמר שכתבה לעיתון New York Times.

 

"בדיקת דם פשוטה חשפה כי נשאתי מוטציה בגן BRCA1. זה נתן לי הערכה של 87% סיכון לסרטן השד ו-50% סיכון לסרטן השחלות. איבדתי את אימא שלי, סבתא שלי ודודה שלי לסרטן" היא כותבת.

 

ג'ולי מספרת כי תכננה את הניתוח להסרת השחלות והחצוצרות מזה זמן מה. לדבריה, הניתוח עצמו פחות מורכב מאשר כריתת שד, אבל ההשפעות שלו הן חמורות יותר. הוא מביא לכך שנשים עוברות את גיל המעבר. "אז הכנתי את עצמי גופנית ורגשית, דנתי באפשרויות עם רופאים, חקרתי רפואה אלטרנטיבית ומיפיתי את ההורמונים שלי עבור תחליפי אסטרוגן או פרוגסטרון. אבל הרגשתי שעדיין היו לי חודשים עד קביעת התאריך" היא כותבת.

 

אבל לפני שבועיים ג'ולי קיבלה שיחת טלפון מהרופא שלה עם תוצאות של בדיקת דם, לפיהן הייתה עלייה במדדי דלקתיות העלולה להוות סימן מקדים לסרטן.

 

"עברתי מה שאני מדמיינת שאלפי נשים אחרות הרגישו. אמרתי לעצמי להישאר רגועה, להיות חזקה, ושאין לי סיבה לחשוב שלא אראה את הילדים שלי מתבגרים ואפגוש את נכדיי".

 

באותו יום היא נפגשה עם המנתחת שטיפלה באימא שלה, שנפטרה בגיל 56 מסרטן השחלות. בבדיקה לא עלו ממצאים מדאיגים וג'ולי חשה הקלה, כי גם אם מדובר בסרטן סביר להניח שהוא בשלביו הראשונים. היא החליטה לעבור כריתה של השחלות והחצוצרות.

 

הגילוי של הכוכבת על כריתת השד המניעתית לפני שנתיים גרר ביקורת רבה וחשש שהוא יוביל נשים לעבור ניתוחים מיותרים.

 

הפעם ג'ולי מבהירה כי היא לא בחרה לעבור את הניתוח רק בגלל שהיא נשאית של המוטציה הגנטית BRCA1 וחשוב לה שנשים ישמעו זאת. "אין משמעה של בדיקת BRCA חיובית קפיצה לניתוח. דיברתי עם רופאים רבים, מנתחים ונטורופתים. קיימות אפשרויות אחרות...יש יותר מדרך אחת להתמודד עם כל בעיה בריאותית. הדבר החשוב ביותר הוא ללמוד על האפשרויות ולבחור מה שנכון לכם אישית".

 

במקרה של ג'ולי גם הרופאים העוסקים ברפואה קונבנציונלית וגם אלה העוסקים ברפואה משלימה שפגשה הסכימו כי הניתוח להסרת השחלות והחצוצרות היא האפשרות הטובה ביותר, מאחר ומעבר לכך שהיא נשאית של המוטציה הגנטית, שלוש נשים במשפחתה מתו מסרטן. הרופאים המליצו שתעבור את הניתוח המניעתי עשור לפני ההופעה המוקדמת ביותר של סרטן אצל קרובת משפחה. סרטן השחלות של אימא אובחן כשהיא הייתה בת 49. ג'ולי כיום בת 39.

 

את הניתוח היא עברה בשבוע שעבר. נמצא גידול שפיר קטן בשחלה אחת, אך פרט לכך לא היו סימנים לסרטן ברקמות. ג'ולי מציינת כי היא עדיין פגיעה לסרטן מאחר ולא אפשרי להסיר את הסיכון כולו. "אחפש דרכים טבעיות לחזק את מערכת החיסון שלי. אני מרגישה נשית ומעוגנת בבחירות שאני עושה עבורי ועבור משפחתי".

 

ג'ולי כעת חווה את גיל המעבר. היא לא תוכל ללדת עוד ילדים והיא מצפה לעבור שינויים גופניים. אך לדבריה היא חיה בשלום עם מה שצפוי להגיע בגלל שזה חלק מהחיים ואין מה לפחד מכך.

 

"לא קל לקבל את ההחלטות האלה" היא מסכמת "אך ניתן להשתלט ולהתמודד עם כל בעיית בריאות. אפשר לחפש עצות, ללמוד על האפשרויות ולעשות בחירות שהן נכונות עבורך. ידע זה כוח".

 

למאמר המלא

 

מינרבה1
25/03/15 9:22

יש מי שמעבירים ביקורת על מעשיה.לא גיבורה אלא פחדנית.אינני יודעת מי צודק.לפחות הביאה לתודעה את הסכנות 


הקלד כתובת לסרטון יוטיוב: