מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג chrome ו- firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהא+ 100%א-סגירה

חוט שדרה

מנהלי קהילה

ד
ד"ר ודים בלובשטיין
סגן מנהל המחלקה לשיקום שדרה ומנהל היחידה לאורודינמיקה ושיקום שליטה בשתן, בית החולים לוינשטיין מומחה ברפואת שיקום ובעל ניסיון רב בטיפול ושיקום נפגעי שדרה. חבר סגל בחוג לרפואת שיקום. ד"ר בלובשטיין סיים את לימודי הרפואה ברוסיה והתמחה שם ברפואה פדיאטרית. בשנת 93' עלה לארץ, סיים התמחות ברפואה שיקומית ומאז עובד בבית החולים לוינשטיין כרופא בכיר במחלקה לנפגעי שדרה. 
תמר פולאק
תמר פולאק
סגנית אחות אחראית במחלקה לשיקום שדרה, בית החולים לוינשטיין בעלת תואר ראשון בסיעוד ותואר שני בסוציולוגיה רפואית. בעלת ידע ומומחיות בתחום הטיפול והשיקום בנפגעי חוט שדרה.
פרופ' עמירם כ
פרופ' עמירם כ"ץ
פרופסור כ"ץ ניהל את המחלקה לשיקום שדרה במרכז הרפואי לשיקום לוינשטיין עד 30.6.2022. מאז, עוסק בייעוץ, הוראה ומחקר במחלקה וגם בייעוץ פרטי. פרופסור כ"ץ ניהל את בית החולים לוינשטיין משנת 2011 עד יולי 2019. עוד קודם לכן שימש בתפקידים שונים בבית החולים לוינשטיין החל משנת 1983. את תפקידו כמנהל המחלקה לשיקום שדרה, הוא ממלא משנת 1994. פרופסור כ"ץ הוא מומחה ברפואה פיסיקלית ושיקום ובעל תואר נוסף כדוקטור לפילוסופיה (בחוג לפיזיולוגיה באוניברסיטת תל אביב). פרופ' כ"ץ השתלם בטיפול בפגיעות חוט שדרה ב- Stoke-Mandeville באנגליה וחבר בוועדה המדעית של החברה הבינלאומית לחוט שדרה ISCoS. יחד עם כל צוות המחלקה לשיקום שדרה בלוינשטיין פיתח סולם הערכה תפקודית לנפגעי חוט שדרה שמכתיב כיום יעדי טיפול שיקומי בנפגעי חוט שדרה במדינות רבות בכל העולם. פרטים נוספים ב- www.catzamiramprof.com
סיון אבנרי
סיון אבנרי
פיזיותרפיסט,מדריך קליני ובעל תארים ראשון ושני בפיזיותרפיה. (אוניברסיטת תל אביב)עובד בבית החולים לוינשטיין מאז 2001.אחראי על שירותי הפיזותרפיה במחלקה לשקום שדרה.
הדס טרייסמן
הדס טרייסמן
מרפאה בעיסוק אחראית, המחלקה לשיקום שדרה, בית החולים לוינשטיין בעלת תואר שני וותק של 14 שנה. התמחתה בתחום שיקום שדרה ובנושא זה כתבה גם את התזה
שרון רצהבי
שרון רצהבי
שרון רצהבי, פסיכולוגית רפואית מומחית. תואר ראשון מאוניברסיטת תל אביב, תואר שני מהמכללה האקדמית תל אביב יפו, בית ספר לפסיכותרפיה פסיכואנליטית באוניברסיטת חיפה. עבדה כפסיכולוגית בבית החולים רמב"ם ובבית החולים כרמל בחיפה עם אנשים המתמודדים עם מגוון מחלות ופציעות. כיום פסיכולוגית אחראית במחלקה לשיקום שדרה בבית לוינשטיין.

מובילי קהילה

שמואל-עדיני
שמואל-עדיני
פגוע חוט שדרה צווארי לאחר ניתוח להוצאת גידול אינטראמודולרי בגובה חוליות C2-C5 . חסר תחושה שיטחית ועמוקה.נכה בהגדרות הרפואיות,בריא בראש ובנחישות. כתבתי ספר \"שדרה כחוט השערה\" (פורסם באינטרנט) המתאר את נחישותי השיקומית בתקופה של מספר שנים ואת \"מלחמותי\" בכל התחומים הרפואיים והבירוקרטיים על מנת לחזור ולהשתלב בחברה כשווה.
כמוניחוט שדרהמדריכיםהאם אתה עושה הכל כדי למנוע פצעי לחץ?

האם אתה עושה הכל כדי למנוע פצעי לחץ?

פצעי לחץ עלולים להיות מסוכנים. בחן את עצמך: האם אתה עושה כל מה שצריך כדי למנוע אותם?


(צילום: Shutterstock)
(צילום: Shutterstock)

 פצע לחץ הוא למעשה "חנק" של רקמה בגלל חוסר באספקת דם וחמצן. במצב שבו אזורים מסוימים בגוף חסרי תחושה, פצע כזה יכול להתפתח לשלב מתקדם מבלי שהחולה ישים לב.

 

פצעי לחץ גורמים לבעיות רבות: הם מעכבים את השיקום, נוטים לזיהומים ובמקרים קשים מאוד אף עלולים להביא למוות כתוצאה מזיהום קשה. את רוב פצעי הלחץ ניתן למנוע על ידי התנהגות נכונה. ענה על השאלות הבאות כדי לדעת אם אתה באמת עושה כל מה שניתן כדי למנוע היווצרות של פצעי לחץ ולטפל בהם בזמן אם הם מופיעים.

האם אתה עושה הכל כדי למנוע פצעי לחץ?
האם אתה מקפיד לעשות שינויי תנוחה במיטה?
האם אתה מקפיד על ביצוע שחרור לחץ (push up) בזמן ישיבה בכסא גלגלים?
האם אתה בודק את העור שלך?
מתי אתה מבין שכנראה יש פצע לחץ?
כשיש פצע לחץ האם אתה חובש אותו?
כשיש בעיה של אי שליטה בסוגרים, האם אתה מקפיד להחליף בגדים במקרה ויש "תאונות"?
איזה בגדים אתה לובש?
האם אתה משתמש בציוד מיוחד למניעת פצעי לחץ?
האם אתה מקפיד על תזונה מסוימת?

 

רונן9
25/08/15 21:04

סכום הנקודות שלי במבחן: 6
לא הכל
תוצאת המבחן: נראה שאתה לא עושה הכל כדי למנוע פצעי לחץ. חשוב שתבין שאתה יכול למנוע את רוב הפצעים אם רק תתאמץ קצת יותר. הימנע מלחץ, שפשופים ולחות – כל אלה עלולים לגרום לפצעי לחץ. חשוב לטפל בכל שריטה או שפשוף לפני שהוא מחמיר והופך לפצע. חשוב שתשנה תנוחה מקסימום כל 3 שעות כשאתה שוכב במיטה. כשאתה על כיסא, דאג לבצע שחרור לחץ (הרם את עצמך) כל חצי שעה למשך 30 שניות.הקפד על תזונה מספקת ומגוונת מבחינת קלוריות, חלבונים, שומנים, ויטמינים ומינרלים. לבש בגדים המתאימים במידות ולא לוחצים מדי, עדיף בגדים מכותנה כדי להימנע מהזעת יתר. הימנע מלבישת בגדים עם כפתורים ואבזמים במקומות שאינך מרגיש. אם אתה סובל מאי שליטה בסוגרים הקפד להחליף בגדים אחרי