כמוניכאבחדשותמיגרנות מעלות סיכון לדיכאון

מיגרנות מעלות סיכון לדיכאון

מחקר: לנשים עם היסטוריה של מיגרנות סיכון גבוה ב-40% לפתח דיכאון, גם אם המיגרנות פסקו מזמן

מאת אלה הר-נוי
26/02/12
תגובות 0

מיגרנות מעלות את הסיכון לדיכאון, ללא קשר לסוג המיגרנה (צילום: Shutterstock)
מיגרנות מעלות את הסיכון לדיכאון, ללא קשר לסוג המיגרנה (צילום: Shutterstock)

 

מחקר חדש מעלה את האפשרות שלנשים הסובלות ממיגרנות או סבלו מהן בעבר, סיכון מוגבר לפתח דיכאון, בהשוואה לנשים שמעולם לא סבלו ממיגרנות.

 

המחקר נערך בקרב 36,000 נשים ללא דיכאון שהשתתפו במחקר אחר במסגרתו הן סיפקו מידע על מיגרנות. הנשים סווגו כסובלות ממיגרנות פעילות עם אאורה (המערבות הפרעות ויזואליות), מיגרנות פעילות ללא אאורה, היסטוריה של מיגרנות (אך ללא מיגרנות בשנה שחלפה) או ללא היסטוריה של מיגרנות. הנשים סיפקו גם מידע על אבחנות של דיכאון. כל הנשים היו בנות 45 או יותר בתחילת המחקר.

 

6,456 מהנשים שהשתתפו במחקר סבלו ממיגרנות או היו בעלות היסטוריה של מיגרנות. במשך כ- 14 שנות מעקב, 3,971 מהנשים פיתחו דיכאון.

 

החוקרים מצאו כי נשים עם מיגרנות - בהווה או בעבר - היו בעלות סבירות גבוה יותר בכ- 40% לפתח דיכאון מאשר נשים ללא היסטוריה של מיגרנות. התוצאות היו אותן תוצאות ללא קשר לסוג המיגרנה (עם או בלי אאורה) והסיכון היה דומה בנשים עם היסטוריה של מיגרנות שכבר לא סבלו מהן יותר ונשים שעדיין סבלו ממיגרנות.

 

המחקר לא מוכיח כי מיגרנות גורמות לדיכאון, אבל הוא מצביע על קשר בין התופעות שמצדיק את תשומת לב הרופאים שמטפלים בסובלים ממיגרנות.

 

החוקרים מ- Brigham and Women's Hospital יציגו את ממצאי המחקר בכנס האקדמיה האמריקאית לנוירולוגיה שיערך באפריל.

 

 

American Academy of Neurology annual meeting, April 2012

קישור:
הקלד כתובת לסרטון יוטיוב: